Seferihisar Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Seferihisar, Türkiye’nin batısında yer alan Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir’in 36.000 nüfuslu şirin ilçelerinden biridir.  Seferihisar’ın komşu ilçeleri Menderes, Karabağlar, Urla ve Güzelbahçe’dir. 

Ege Denizi’ne kıyısı olan ilçenin il merkezine uzaklığı 47 km Adnan Menderes Havalimanı’na uzaklığı ise 70 km’dir.

Seferihisar'da birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Seferihisar otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.


Seferihisar’a Özel Araç ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Seferihisar’a Ulaşım

İstanbul ile Seferihisar, İzmir arası toplam mesafe 522 km'dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 6 saat 11 dakika sürecektir. . İstanbul’dan Seferihisar’a gitmek için aracınızla takip etmeniz gereken güzergâh İstanbul – Bandırma – Balıkesir – Manisa – İzmir – Urla – Seferihisar şeklindedir.

Seferihisar'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Seferihisar'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Ankara’dan Seferihisar’a Ulaşım

Ankara ile Seferihisar, İzmir arası toplam mesafe 656 km'dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 7 saat 37 dakika sürecektir. Ankara’dan Seferihisar’a gitmek için aracınızla takip etmeniz güzergâh Ankara – Afyon – Uşak  - Kula – Salihli – Turgutlu – İzmir – Urla – Seferihisar şeklindedir.

Seferihisar'da keyifli bir tatil geçirmek için mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Seferihisar gezi rehberi sayfasında listeledik.


İzmir’den Seferihisar’a Ulaşım

İzmir ile Seferihisar, İzmir arası toplam mesafe 47 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 44 dakika sürecektir. Aracınızla ise İzmir il merkezinden Güzelbahçe Seferihisar yolunu takip etmeniz gerekmektedir.


Havayolu ile Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

Bulunduğunuz şehirden İzmir Havaalanı’na ulaştıktan sonra, çıkış kapısının tam karşısında İzmir demir yolları servislerinden İZBAN’ın girişi bulunmaktadır. Havaalanından Seferihisar’a gitmek için Cumaovası – Menderes yönüne giden İZBAN’a bindikten sonra Cumaovası istasyonunda inerek ‘829 Seferihisar – Cumaovası Aktarma’ otobüs hattı ile ilçeye ulaşmanız mümkündür.

Seferihisar'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Seferihisar pansiyon kategorimize göz atabilirsiniz.


Otobüs ile Seferihisar’a Nasıl Gidilir?

Seferihisar’a yaz ve kış sezonlarında genellikle direkt otobüs seferi bulunamamaktadır. Seferihisar’a otobüs ile ulaşmak isteyenlerin öncelikle İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşmaları gerekmektedir. İzmir Otobüs Terminali’ne geldikten sonra terminalin 2. Katında yer alan ilçe şehir içi Seferihisar minibüsleri ile kolaylıkla yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şehir merkezinden otobüs ile ulaşmak isteyenler ise 829 nolu Seferihisar ESHOT hattını kullanarak ilçeye kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Seferihisar'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Seferihisar denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.