Karaburun Plajları

İzmir’in tatil açısından en çok tercih edilen sessiz ve sakin ilçelerden biri olan Karaburun çevresinde güneşin ve denizin tadını çıkarılabilecek, yaz ayları sıcaklarında kendinizi soğuk sulara bırakabileceğiniz birçok koy ve plaj bulunmaktadır. 

Mavi bayraklı berrak ve tertemiz plajları ile bilinen Karaburun’da en çok tercih edilen Ayıbalığı Koyu’dur. Fakat henüz keşfedilmemiş olan birçok turizm cenneti de bulunmaktadır. Boyabağı Koyu, İncirlikoy, Mimoza Koyu, Kaynarpınar Koyu, Bodrum Plajı, Ardıç Plajı, Dolungaz Koyu ve Manal Koyu Karaburun çevresinde denize girilebilecek bölgelerdir.

Karaburun'da turistik mekanlara ve plajlara yakın konaklama seçenekleri Karaburun oteller sayfasında yer almaktadır.


Dolungaz Koyu

Dolungaz Koyu Manzarası Dolungaz Koyu ManzarasıKaraburun ilçe merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan koya Bozköy istikametine doğru giderken Dolungaz tabelasını görüp toprak yol boyunca yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Daha çok kamp alanı olarak tercih edilen koy yerli halk dışında çok fazla bilinmemektedir. Kamp alanı giriş ücreti bulunmayan koyda çadır kurabilir ya da prefabrik yapılarda kalmayı tercih edebilirsiniz. Dolungaz Koyu’nda kamp alanı tesisi dışında temek ihtiyaçların giderilebileceği bir tesis bulunmamaktadır.  Plajda şezlong ve şemsiye hizmeti yoktur.

Tamamı çakıl taşı ile çevrili olan plaja giderken deniz ayakkabılarınızı almayı unutmayınız. 

İzmir'deki günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden İzmir otel listemize uğramayı unutmayın.


Manal Koyu

Manal Koyu Günbatımı Manal Koyu Günbatımı

2004 yılında çıkan bir yangın ile doğal alanın tamamı tahrip olan koy, amatör balıkçılarının sürekli uğradığı yerli halk dışında pek bilinmeyen bir mevkide yer almaktadır. 

Oldukça sessiz ve sakin olan koyda tekrar ağaçlandırma çalışmaları yapılmış ve eski haline tekrar kavuşmuştur.

Karaburun'da doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Karaburun'da gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Mimoza Koyu

Karaburun Mimoza Koyu Karaburun Mimoza KoyuKaraburun’un en güzel koylarından biri olarak bilinen Mimoza Koyu, Karaburun merkezde Bodrum Plajı ile yan yana konumlanmıştır. 

Rüzgar almadığı için dalgasız bir denize sahip olan koyun sahili ise çakıl taşları ile kaplıdır. Genellikle sakin ve sessiz olan koyun denizi ise berrak ve tertemizdir. Denizi ise çok sığ olduğundan dolayı çocuklarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. 

Mimoza Koyu çevresinde özel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesisler de bulunmaktadır. Dilerseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilme imkânınız da bulunmaktadır. Mimoza Koyu’nda konaklayabileceğiniz birçok butik otel ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Mimoza Koyu gibi görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Karaburun gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Ardıç Plajı

Karaburun Ardıç Halk Plajı Karaburun Ardıç Halk PlajıKaraburun’un en bilindik bölgelerinden biri olan Mordoğan’da yer alan Ardıç Plajı, en ünlü ve tercih edilen plajlardan biridir. İzmir’in en güzel plajları arasında girmeyi başarmış olan Ardıç Plajı, uzun sahil, ince kum tane plajı ve buz gibi suyu ile yazın tadını çıkarmak isteyenlerin uğrak noktalarından olmaktadır.

Beach club ve halk plajı olarak iki ayrı bölüm şeklinde işletilen Ardıç Plajı’nda tercih sizlere bırakılmıştır. Plajda tuvalet, duş, şezlong, şemsiye ve yeme içme hizmetleri de verilmektedir. Şemsiye ve şezlong kullanmak istemeyenler ise havlularını serip sıcak kum tanelerinin üstünde güneşin tadını çıkarabilirler. 

Keyifli bir tatil için İzmir'deki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler İzmir gezi rehberi sayfasında bulunmaktadır.


Ayıbalığı Koyu

Ayıbalığı Koyu Halk Plajı Ayıbalığı Koyu Halk PlajıKaraburun ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ayıbalığı Koyu diğer koylara göre daha uzak bir konumda yer almaktadır. Mordoğan sınırlarında yer alan koy sadece Karaburun’un değil İzmir’in de en güzel koylarından biri olarak gösterilmektedir.

Sakin bir denize sahip olan koyun çevresi kayalıklardan oluşmaktadır. Aynı zamanda falezler de bulunur. Falezlerin en bilindik olanları ise Büyük Ayıbalığı ve Küçük Ayıbalığı’dır. Atlama falezleri de bulunan koyun atlama yükseklikleri 5, 10, 20 metre arasında değişmektedir. Koy içerisinde özel işletmenin bulunduğu gibi Karaburun Belediyesi’nin şezlong ve şemsiyelerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Denizin derinlik seviyesi 10 metre olan Ayıbalığı Koyu, kum plajdan oluşmaktadır. Dileyen misafirler çevrede yer alan Bungalov tarzı konaklama birimlerinde kalıp birkaç gün doğa ile iç içe sakin bir tatil geçirebilirler.


Seal Beach Club

Seal Beach Club Locaları Seal Beach Club Locaları

Karaburun’un en güze koylarından biri olan Ayıbalığı Koyu’nda yer alan tesis olağanüstü manzaraya ve Mordoğan bölgesinin berrak kumlu plajına sahiptir. 

Özel teraslı bungalov odalar 2, 3, 4 kişilik kalınabilecek şekilde ayarlanmıştır. İçeride veya dışarda oturma seçeneğini sizlere bırakan Seal Beach Club’ta güneş battıktan sonra bile eğlence devam etmektedir. Gününüzü cumartesi geceleri dj performansı ile eğlenerek veya beach partilere katılarak değerlendirebilirsiniz. 

Dilerseniz tesis bünyesinde yer alan su sporlarından da faydalanabilirsiniz. 


Boyabağı Koyu

Boyabağı Koyu Tekne Turları Boyabağı Koyu Tekne Turları

Karaburun Kösedere Köyü’nün sahilinde bulunan İzmir şehir merkezine 95 km uzaklıkta olan Boyabağı Koyu, çok dar bir kıyı şeridine sahiptir. Zeytin ağaçları ile çevrelenmiş bir tepenin aşılarak ulaşıldığı koyda deniz kıyı boyunca iki ayrı cafe işletmesi bulunmaktadır.

Herhangi bir plaj işletmesinin bulunmadığı sahile gelenler genellikle kendi içecek ve yiyeceklerini getirmektedirler. Plajda şezlong ve şemsiye gibi hizmetler de yer almamaktadır.

Yaz aylarında bile çok kalabalık olmayan koy, denizin 3 metrelik bölümüne kadar taşlık sonraki kısım ise ince kum tanelidir. Sığ bir alan olan Boyabağı Koyu, korunaklı olması nedeni ile çok rüzgar da almamaktadır. 

Özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen koyda tuvalet, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçları için çevrede yer alan cafelerden yararlanmak mümkündür.


Bodrum Plajı

Bodrum Koyu Yukarıdan Bakış Bodrum Koyu Yukarıdan BakışKaraburun merkeze 5 dakikalık mesafede yer alan ilçenin mavi bayraklı plajlarından biridir. Durgun denizi ile dikkat çeken plaj, özellikle yaz aylarında kalabalık olmaktadır.

200 metre uzunluğa sahip Bodrum Plajı, küçük taşı ve kumlu bir plaja sahiptir. Temiz ve akvaryum kadar berrak olan denizin dibinde ise küçük taşlar bulunmaktadır. Dilerseniz deniz ayakkabısı tercih edebilirsiniz. 

Bodrum Plajı’nda güneşin ve denizin tadını çıkarıp çevredeki cafe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Plajın giriş ücreti bulunmamakta ve plaj boyunca belediyeye ait ücretsiz kullanılabilen şezlong ve şemsiyeler de yer almaktadır. Belediyenin tesisini tercih etmezseniz özel işletmeleri de kullanabilir, şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz.

Karaburun'da kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz, bütçe dostu oteller Karaburun butik oteller sayfamızda yer almaktadır.


Akvaryum Plajı İncirlikoy

Karaburun Akvaryum Plajı İncirlikoy Karaburun Akvaryum Plajı İncirlikoyKaraburun’un en güzel plajlarından birine sahip olan İncirlikoy’da yer alan Akvaryum Plajı, mavi bayraklı plajlardan biridir. İsminden de anlaşıldığı gibi akvaryumu andıran plaj, Türkiye’nin en iyi 10 plajlarının arasında yer almaktadır. 

Masmavi denizi ve tertemiz plajı ile dikkat çeken İncirlikoy, İzmir ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yaz aylarından hafta sonu duraklarından biridir.

300 metre uzunluğunda olan plajın zemini kumdur. Dilerseniz plaj içerisinde kiralayabileceğiniz şemsiye ve şezlong kiralayabileceğiniz tesis yer almaktadır. İncirlikoy Akvaryum Plajı’na giriş ücretsiz ve şezlong kiralamadan da plajdan faydalanabilirsiniz.


Kaynarpınar Koyu

Karnarpınar Koyu Manzarası Karnarpınar Koyu ManzarasıKaraburun’da balıkçı barınağı bulunan irin bir mahalle olan Kaynarpınar merkezde yer alan Koy, yabancıların az bildiği ve tercih ettiği kalabalık olmayan koylardan biridir.

Kaynarpınar’ın merkezinde yer alan balıkçı barınağı çevresinde denize girilmekte fakat asıl Kaynarpınar Koyu barınaktan bir sonraki alanda yer alan koydur.  Yerliler dışında tercih edilmeyen koya küçük bir tepeyi aşarak ulaşılmakta ve herhangi bir işletme bulunmamaktadır. 

Serin, temiz suyu ve sessiz sakin olması ile tercih edilen plaj, çakıl taşlarından oluşmaktadır. 

Karaburun'da hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Karaburun balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.