Karaburun'da Yapılacaklar

İzmir’in uzak tatil ilçelerinden biri olan Karaburun genellikle sakin bir tatil isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır. 

Karaburun birçok koyu, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri turist çeken ilçelerden biri olmuştur. İlçeye geldiğinizde ise gezilmesi, görülmesi ve keşfedilmesi gereken birçok tarihi unsur, doğal cennet ve altın kumlu plajlar bulunmaktadır.

Karaburun'da aileniz ile birlikte keyifli bir tatil için bütçenize uygun olabilecek Karaburun otelleri fiyat listesini sizler için bir araya getirdik.


Doğal Koylarda Deniz Keyfi: Ayıbalığı Koyu

Ayıbalığı Koyu Yüzme Alanı Ayıbalığı Koyu Yüzme AlanıKaraburun Mordoğan sınırları içerisinde yer alan ve ilçe merkezine 20 km mesafede konumlanmış Ayıbalığı Koyu, İzmir’in en çok tercih edilen tertemiz ve kumlu plajlarından biridir. Falezlerin içerisinde bulunması nedeniyle doğal bir görünümünü hiç kaybetmemiş olan Ayıbalığı Koyu’nu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Berrak denizi ve kumlu tertemiz plaja sahip olan Ayıbalığı Koyu’nda güneşin tadını çıkarmadan dönmeyin.

Karaburun'un birbirinden farklı mekanları mekanları gezebilmeniz için Karaburun'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Doğa Yürüyüşleri: Sazak Köyü

Sazak Köyü Kalıntıları Sazak Köyü KalıntılarıGünümüzde terk edilmiş olan Karaburun’un tarihi köylerinden biri olan Sazak Köyü ilçe merkezine 25 km mesafede yer almaktadır. 

Sessizliğin hâkim olduğu köy aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahiptir. Karaburun’a geldiğinizde Sazak Köyü’ne gelip terk edilmiş sokakların arasından geçip doğaya doğru yürüyüş yapmadan dönmeyin.


Kartpostallık Manzaralar: Sarpıncık Deniz Feneri

Sarpıncık Deniz Feneri Gün Batımı Manzarası Sarpıncık Deniz Feneri Gün Batımı ManzarasıYarımadanın en uç noktasında yer alan 1938 yılında yaptırılmış ve günümüzde hala hizmet veren Sarpıncık Deniz Feneri, konumu itibari ile körfeze hakimdir ve Ege’yi selamlamaktadır. 

Muhteşem bir manzaraya sahip olan Sarpıncık Deniz Feneri’nin büyüleyici görüntüsüne şahit olmadan dönmeyin.

Karaburun'da tatile çıkmadan önce bölgedeki etkinliklerin ve gezilecek yerlerin tamamını görmek için Karaburun gezi rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.


Dilek Ağacı: Narcissos

Karaburun Dilek Ağacı Narcissos Karaburun Dilek Ağacı Narcissos

Karaburun Mordoğan’a 3 km uzaklıkta yer alan Yunan mitolojisinin en etkileyici hikâyelerinden birine konu olan Narcissos’da nergis çiçeklerinin arasında yer alan ağaçlarda dilek dilemeden dönmeyin.


Yeraltı Güzellikleri: Peynirini Mağarası

Peynirini Mağarası Karaburun Peynirini Mağarası KaraburunKaraburun Cıva Madeni bölgesinde yer alan 229 metre uzunluğa ve 108 metre genişliğe sahip olan mağaranın içerisindeki galerileri ve doğal oluşumları görmeden dönmeyin.

Karaburun'da doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Karaburun herşey dahil sayfasında bulabilirsiniz.


Sakin Tatil Beldesi: Mordoğan’da Gezinti

Karaburun Mordoğan Manzarası Karaburun Mordoğan Manzarası

Karaburun’da tatil amaçlı tercih edilen sakin ve sessizliği ile huzur veren yerlerden biri olan Mordoğan birçok plajı koyları ve doğal güzellikleri ile gezilmesi gereken yerler arasındadır. 

İlçe merkezine 20 km mesafede yer alan ve ulaşımı oldukça kolay olan Mordoğan’da gezintiye çıkmadan dönmeyin.

Karaburun'da yapabileceklerinizin sınırı olmayan büyük tesislerde tatil yapmak için Karaburun tatil köyleri sayfamızı incelemeyi unutmayın.


Tarihi ve Dini Yapılardan: Ayşe Kadın Camii

Karaburun Ayşe Kadın Camii Yukarıdan Bakış Karaburun Ayşe Kadın Camii Yukarıdan BakışKaraburun tarihi açısından önemli bir konuma sahip olan Ayşe Kadın Camii, inşa tarihi net olarak belli olmayan fakat inşa tarzından dolayı 14.yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. 

Birçok rivayete de konu olan manevi ve tarihi değeri çok yüksek Ayşe Kadın Camii’yi ziyaret etmeden dönmeyin.