Karaburun Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ege bölgesinin batı kıyılarında yer alan İzmir’e bağlı Karaburun ilçesi, şehir merkezine 104 km uzaklıktadır. 

Karaburun’un doğusunda Urla, batısında Yunanistan’ın Sakız Adası, güneyinde Çeşme kuzeyinde ise Midilli Adası yer almaktadır. Karaburun’un ilçe merkezi Karaburun Yarımadası’nın kuzeyinde bulunmaktadır. 


Karaburun’a Özel Araç ile Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Karaburun’a Ulaşım

İstanbul ile İzmir Karaburun arası toplam mesafe 591 km’dir. İstanbul’dan Karaburun’a aracınızla giderken takip etmeniz gereken güzergâh İstanbul – Bandırma – Susurluk – Akhisar – Manisa – İzmir – Urla – Karaburun şeklindedir. Bu mesafe yaklaşık 7 saat 15 dakika sürecektir.

Karaburun'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Karaburun otelleri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Ankara’dan Karaburun’a Ulaşım

Ankara ile Karaburun, İzmir arası toplam mesafe 703 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 8 saat 25 dakika sürecektir. Aracınızla takip etmeniz gereken güzergâh ise Afyon – Uşak – Kula – Salihli – Turgutlu – İzmir – Urla – Karaburun şeklindedir.

Tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listedik. Karaburun'da gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


İzmir’den Karaburun’a Ulaşım

Karaburun, İzmir şehir merkezine 104 km uzaklıktadır. Aracınızla takip etmeniz gereken güzergâh ise İzmir – Çeşme Otoyolu’nun Karaburun çıkışından sonra devlet yolu güzergahıdır. Toplamda 2 saat gibi bir sürede il merkezinden ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Karaburun gezi rehberi yazımıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Havayolu ile Karaburun’a Nasıl Gidilir?

Bulunduğunuz şehirden İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaştıktan sonra havalimanında yer alan İzmir Otogarı – İzotaş otobüsleri ile otogara geçmeli sonrasında ise otogarın 2. Katında yer alan Karaburun dolmuşlarını tercih edebilirsiniz. 

Havalimanında yer alan İZBAN demir yollarını kullanarak metro aktarma istasyonu Hilal’de inip Fahrettin Altay yönüne giden metroya bindikten sonra Üç Kuyular Semt Garajı’na ulaşabilir oradan da 761 nolu ESHOT otobüsleri ile ilçeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İzmir Havalimanı’ndan 110 km mesafede bulunan Karaburun’a gitmek için havalimanında araç kiralama hizmetlerini veya taksileri de kullanabilirsiniz

Her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Karaburun pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Otobüs ile Karaburun’a Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Karaburun’a gitmek isteyenlerin öncelikle bulundukları şehirden İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne ulaşmaları gerekmektedir. Otobüs terminaline ulaştıktan sonra ise 2. Katta yer alan şehir içi Karaburun dolmuşlarını kullanarak kolaylıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

Diğer bir seçenek ise Üçkuyular Semt Garajı’na ulaşıp oradan da Karaburun dolmuşları veya 761 nolu ESHOT otobüslerini tercih edebilirsiniz. 

Yaz aylarında ise Foça – Mordoğan – Karaburun arasında sık sık vapur seferleri yapılmaktadır.

Karaburun'da daha büyük oteller yerine, kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz uygun fiyattaki oteller Karaburun butik oteller sayfamızda yer almaktadır.