Belek Aktiviteleri

Belek’e tatile geldiğinizde, bu popüler tatil beldesinin lüks oteller ve büyük golf sahalarından çok daha fazlası olduğunu görebilirsiniz.

Keşfedilecek, gezilecek ve görülecek yerlerle dolu bir yer olan Belek, adrenalin tutkunları ve aileler için pek çok aktivite seçeneği de sunmaktadır.

Doğa ile iç içe bir gün geçirebileceğiniz trekking turları, sualtını keşfedebileceğiniz dalış turları, denizin üzerinde muhteşem manzaralara şahitlik edebileceğiniz parasailing turları, doğanın içinde bir tura çıkabileceğiniz jeep safari turları, yine doğanın içinde muhteşem dakikalar geçirebileceğiniz rafting turları, denizle baş başa kalabileceğiniz mavi yolculuk turları, golf, paintball ve yamaç paraşütü Belek’te gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerdir.

Burada, ayrıca yılın belirli dönemlerinde özellikle de bahar ve yaz aylarında çeşitli festivaller de düzenlenmektedir. Uluslararası Caz Festivali, Salsa Festivali, Kültür ve Gastronomi Festivali, Color Splash, Opera ve Bale Festivali, Belek’te katılabileceğiniz festivallerdir.

Dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Belek otelleri sayfamıza göz atmayı unutmayın.


Golf 

Belek Golf Aktivitesi Belek Golf AktivitesiBelek’e kadar geldiyseniz, kaçırmamanız gereken deneyimlerden biri de golf oynamaktır.

Golf konusunda deneyimli olsanız da olmasanız da buradaki pek çok otelin kendine ait golf sahalarını keşfedebilirsiniz.

Ortalama 2 saatlik dersler eşliğinde genellikle 5 gün süren ve eğitimli hocalar eşliğinde gerçekleşen golf dersleri ile, tatil için geldiğiniz Belek’te farklı ve lüks bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Belek golf sahalarında özel hocalar eşliğinde gerçekleşen golf derslerinin saatlik ücreti ortalama 50-100 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Plaj kenarına yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Antalya otel fiyatları yazımızı göz atabilirsiniz.


Rafting

Belek Rafting Turu Belek Rafting TuruBelek’te adrenalin ve eğlence denince akla ilk gelen aktivitelerden biri rafting olmaktadır.

Rafting ve kano gibi aktivite seçeneğinin sunulduğu Köprülü Kanyon’da gerçekleştirilen rafting turları; önce rafting malzemelerinin dağıtılması ve başlangıç noktasına hareket edilmesi ile başlamaktadır.

Rehber eşliğinde binilen botlar ile yola çıkıldıktan sonra, adrenalin dolu dakikalar da başlamış olur.

Ortalama 14 km’lik bir rafting deneyimi yaşayabileceğiniz Köprülü Kanyon rafting turları, çocuklu ailelere de uygun bir aktivite seçeneği sunmaktadır.

Rafting fiyatları sezonlara göre değişiklik göstermekle birlikte, kişi başı ortalama 100-200 TL ödemeniz gerekmektedir.

Manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Belek'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Doğa Yürüyüşü (Trekking)

Belek Doğa Yürüyüşü Belek Doğa YürüyüşüBitki çeşitliliğinin ve doğal güzelliklerin bol olduğu Belek’e geldiğinizde, mutlaka gerçekleştirmeniz gereken aktivitelerden biri de doğa yürüyüşleridir.

Buraya daha önce geldiyseniz, doğa yürüyüşü için kendi rotanızı oluşturabilir ya da belirli firmalar tarafından gerçekleştirilen trekking turlarına katılarak eşsiz bir doğayı keşfe çıkabilirsiniz.

Belek’e geldiğinizde dilerseniz, seyahat acentelerinin düzenlediği atlı doğa yürüyüşü turlarına da katılabilirsiniz.

Dünyaca ünlü sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Belek'i daha fazla keşfetmek için Belek gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Dalış

Belek Dalış Aktivitesi Belek Dalış AktivitesiAkdeniz’in muhteşem sualtı dünyasını keşfetme olanağı bulabileceğiniz Belek’e geldiğinizde, tüplü dalış turlarına katılarak farklı ve heyecan verici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Dalış hocaları eşliğinde yapılan tüplü dalış turlarına katılarak, su altı dünyası ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Dalış turlarına katılmak için herhangi bir tecrübenizin olması gerekmemektedir. Uzman hocalar eşliğinde gerçekleştirilen bu turların fiyatları ortalama 150 TL ile 250 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Antalya'da mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Antalya gezi rehberi sayfasında listeledik.


Parasailing

Parasailing Belek Parasailing Belek Belek’te yer alan hemen her otelin ekstra ücretli olarak sunduğu bir aktivite seçeneği olan parasailing, heyecanlı ve adrenalin dolu bir aktivite gerçekleştirmek isteyenler için idealdir.

Akdeniz’in turkuaz sularının üzerinde keyifli bir deneyim yaşayabileceğiniz bu aktiviteyi, dilerseniz halk plajında da gerçekleştirebilirsiniz.

Ortalama 10 dakika süren parasailing turları, maksimum 2 kişilik olarak gerçekleştirilmektedir ve kişi başı ortalama 200-250 TL’dir.

Parasailing turları, genellikle Mayıs ve Ekim ayları arasında gerçekleştirilmektedir.

Her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Belek pansiyon yazımızı göz atabilirsiniz.


Jeep Safari

Belek Jeep Safari Belek Jeep SafariBelek’te doğa ile baş başa kalabileceğiniz keyifli aktivite seçeneklerinden biri de Jeep Safari turlarıdır.

Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde Toros Dağları’nın eteklerinde gezerken, eğlence dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Jeep Safari turları, adrenalin dolu sıra dışı bir yolculuk deneyimi sunmaktadır ve yol üzerindeki camileri köy evlerini, şelaleleri ve muhteşem kristal berraklığındaki suları keşfedebilirsiniz.

Günübirlik olarak belirlenen bir rota üzerinde, deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleştirilen Belek Jeep Safari turları sırasında ayrıca; Gebiz Köyü, Hacıosmanlar Köyü, Çığırgan Deresi ve Bozburun Dağı’nın sunduğu muhteşem manzaralara da şahitlik edebilirsiniz.

Ailece katılabileceğiniz bir aktivite seçeneği sunan ve genellikle öğle yemeği ile birlikte fiyatlandırılan jeep safari turlarının fiyatı ortalama 150-200 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Balayınız için en iyi otelleri sizin yerinize Belek balayı otelleri adresinde tüm detayları ile listeledik.


Mavi Yolculuk 

Belek Koylarına Tekne Turu Belek Koylarına Tekne TuruDenize sıfır konumlu, muhteşem eğlencelerin ve muhteşem yemeklerin yer aldığı lüks otellerinde konaklayabileceğiniz Belek’e geldiğinizde, burada aslında yapılacak daha pek çok farklı şey olduğunu görebilirsiniz.

Akdeniz kıyılarında yer alan konumu ile Belek’e geldiğinizde gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerden biri de deniz üzerinde keyifli bir yolculuğa çıkmaktır.

Seyahat acenteleri ya da yat firmaları tarafından gerçekleştirilen Belek Mavi Yolculuk turları ile Belek’in doğal güzelliklerini bir de denizin üzerinde görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Belek ve Kemer çevresinde gizli kalmış muhteşem koyları da keşfedebileceğiniz mavi yolculuk turlarında çeşitli şovlar ve animasyon gibi eğlence seçenekleri de bulunmaktadır.

Genellikle 09:00 ile 16:00 arasında süren mavi yolculuk turları için kişi başı ödemeniz gereken fiyat ortalama 100-200 TL arasında değişiklik göstermektedir.


Belek Yat Kiralama

Belek Vip Yat Kiralamak Belek Vip Yat KiralamakMavi yolculuk turları her ne kadar keyifli ve eğlenceli olsa da tekneler oldukça kalabalık olabileceğinden, mavi yolculuk deneyimini ailesi ya da kendi grubuyla yaşamak isteyenler için, yat kiralama seçeneği de sunulmaktadır.

Kaptan eşliğinde kiralayabileceğiniz yatlar ile yapacağınız tur için ödeyeceğiniz fiyat sezona ve tekne büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir.


Paintball

Belek Paintball Aktivitesi Belek Paintball AktivitesiTatile bir arkadaş grubuyla geldiyseniz ya da sizin gibi eğlence ve adrenalin peşinde koşan insanların arasına karışmak isterseniz, Belek’te gerçekleştirebileceğiniz aktivite seçeneklerinden biri olarak paintball’u tercih edebilirsiniz.

Belek’in farklı bölgelerinde ve Köprülü Kanyon’da yer alan paintball alanlarında oynayabileceğiniz bu eğlenceli strateji oyunu için Fun Forest Park’ı da tercih edebilirsiniz.

Belek’te Çamlık Mevkii’nde yer alan Fun Forest Park’ta ailece keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

İçerisinde ATV turları ya da çocuklar için ip parkurları da yer alan Fun Forest Park’ta paintball oynamak için kişi başı ortalama 30-50 TL ödemeniz gerekmektedir.


Yamaç Paraşütü

Belek Yamaç Paraşütü Belek Yamaç Paraşütü

Belek’te gerçekleştirebileceğiniz adrenalin dolu bir aktivite seçeneği olan yamaç paraşütü, tehlikeli spor sınıfında yer aldığından, aile ile yapılacak aktivitelere uygun olmasa da farklı bir deneyim yaşamak için tercih edebileceğiniz bir spordur.

Dağlık arazilerde ve hava koşulları uygun olduğunda yapılan yamaç paraşütü, Belek’te yapılacaklar listenizde mutlaka yer alması gereken aktivitelerden biridir.

Akdeniz’in her köşesini ve muhteşem doğal güzellikleri yukarıdan izleyebileceğiniz paragliding turları, ortalama 2 saat sürmekte ve uçuş süresi ortalama 20-25 dakikadır.

Belek’te yamaç paraşütü yapmak için ödeyeceğiniz tutar ortalama 100-140 Euro arasında değişiklik göstermektedir.


Belek Festivaller 

Belek Festivalleri Belek FestivalleriYerli ve yabancı ziyaretçilerin akın etmesi ile yaz aylarında en yüksek sezonunu yaşayan Belek’te, yılın belirli dönemlerinde çeşitli festivaller düzenlenmektedir.

Haziran ayında katılabileceğiniz ve 2011 yılından bu yana Belek’te bir gelenek haline gelen, farklı bölgelerin kültür ve mutfağını tanıtan Kültür ve Gastronomi Festivali,   Temmuz ayında düzenlenen ve pek çok ülkeden yoğun katılımın gerçekleştiği Salsa Festivali, Nisan ayında gerçekleşen ve özellikle gençlerden büyük ilgi gören Color Splash, Temmuz ayında gerçekleşen Uluslararası Caz Festivali, Ağustos-Eylül aylarında gerçekleştirilen Opera ve Bale Festivali, nisan ayında düzenlenen Komedi Kulübü Festivali, Eylül ayında gerçekleşen Spor Dalgası Şenliği, Belek’te katılabileceğiniz festivallerdir.