Belek Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Türkiye’de Akdeniz kıyılarında popüler turizm bölgelerinden biri olan, golf sahaları, doğal güzellikleri, lüks otelleri, tarihi ve turistik mekanları ve gece hayatı ile ünlü Belek, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı turistik bir mahalledir.

Şehir merkezine ortalama 44 km uzaklıkta yer alan Belek, Antalya’nın diğer bir popüler turizm bölgesi olan Kemer’e ise ortalama 85 km uzaklıkta yer almaktadır.

Antalya'nın tarihi ve turistik mekanlarını bir arada barındıran Belek'de tatil için konaklama seçenekleri Belek hotel sayfasında yer almaktadır.


Belek’e Nasıl Gidilir?

Belek’e; İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden ve Türkiye’nin pek çok farklı şehrinden kalkan şehirler arası otobüs yolculuğu ile ya da uçakla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uçakla gelecekseniz, Belek’e ulaşım sağlamak için Fraport TAV Antalya Havalimanı’na geldikten sonra Belek otobüslerini, taksileri, özel taşımacılık firmalarının araçlarını kullanabilir ya da dilerseniz özel araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Fraport TAV Antalya Havalimanı ile Belek arası mesafe ortalama 40 km’dir ve araç ile yolculuk ortalama 30 dakika sürmektedir.

Ayrıca dilerseniz, Antalya Havalimanı transfer hizmeti veren özel taşımacılık firmalarının VIP araçlarını kullanarak da Belek’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belek'e Türkiye'nin dört bir yanından Karayolu, Havayolu ile ulaşım sağlayanlar mutlaka görülmesi gereken yerleri Belek'te gezilecek yerler sayfasından öğrenebilirler.


Belek-İstanbul Arası Ulaşım

İstanbul’dan geliyorsanız, Belek’e özel araç, otobüs ve uçak seferlerini kullanarak gelebilirsiniz.

Özel aracınızla gelecekseniz, ortalama 725 km olan Belek ile İstanbul arası araç yolculuğu ortalama 8-9 saat sürmektedir.

İstanbul- Belek arası yapacağınız otobüs yolculuğu ise ortalama 12 saat sürmektedir ve Belek-İstanbul otobüs biletleri ortalama 100-150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

İstanbul- Belek arası yapacağınız bir uçak yolculuğu ise ortalama 1 saat sürmektedir. Uçak ile gelecekseniz, Fraport TAV Antalya Havalimanı’na indikten sonra, Belek otobüslerini, servislerini kullanarak ya da özel taşımacılık hizmetlerinden yararlanarak ortalama 20-30 dakikalık bir yolculuk ile Belek’e ulaşabilirsiniz.

Belek, Fraport TAV Antalya Havalimanı’na ortalama 33 km uzaklıkta yer almaktadır.

İstanbul stresinden uzaklaşmak isteyenler Belek'e gelmeden önce Belek gezi rehberi sayfasından bir tatil planı oluşturabilirler.


Belek- Ankara Arası Ulaşım

Belek ile Ankara arası ortalama 530 km’dir ve özel araç ile yapacağınız bir yolculuk ortalama 6 saat 25 dakika sürmektedir.

Ankara’dan Belek’e ulaşım sağlamak için; şehirler arası yolculuk hizmeti veren otobüs firmalarını ya da uçak ile ulaşım seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Ankara- Antalya arası uçak yolculuğu ortalama 45 dakika sürmektedir.

Ankara’dan Belek’e otobüs ile gelecekseniz; bu yolculuk ortalama 7 saat 30 dakika sürmektedir.

Ankara- Belek arası otobüs yolculuğu için ortalama 75-125 TL ödemeniz gerekmektedir.

Belek'te konforlu ve her şey bir arada konaklama seçenekleri değerlendirmek ve doğa ile baş başa bir tatil geçirmek için Belek 5 yıldızlı oteller sayfamızı ziyaret edebilirler.


Belek- İzmir Arası Ulaşım

Belek ile İzmir arası ortalama 388 km’dir ve özel araç ile yapacağınız bir yolculuk ortalama 6 saat sürmektedir.

İzmir’den Belek’e ulaşım sağlamak için; şehirler arası otobüs firmalarını ya da havayolu şirketlerini kullanabilirsiniz.

İzmir- Antalya arası uçak yolculuğu ortalama 35 dakika sürmektedir.

İzmir’den Belek’e otobüs ile gelecekseniz; bu yolculuk ortalama 8 saat sürmektedir ve İzmir- Belek arası otobüs yolculuğu için ortalama 55-120 TL ödemeniz gerekmektedir.

Belek'te büyük bir tesiste konaklama seçenekleri için Belek tatil köyleri sayfasını size özel olarak oluşturduk.


Belek’e Havayolu ile Ulaşım 

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı popüler bir turizm beldesi olan Belek’e en yakın havalimanı Fraport TAV Antalya Havalimanı’dır.

Fraport Tav Antalya Havalimanı ile Belek merkez arası mesafe ortalama 42 km’dir ve özel araç ile iki mesafe arası yolculuk ortalama 30 dakika sürmektedir.

Belek’e, Fraport TAV Antalya Havalimanı’ndan ulaşım sağlamak için, özel taşımacılık şirketlerinin VIP araçları ve otobüs hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.


Transfer Ücreti

Özel taşımacılık şirketlerinin belirlediği tarifeye göre, Fraport TAV Havalimanı ile Belek arasında yapacağınız bir yolculuk için ortalama 30-60 TL arası ödemeniz gerekmektedir.