Sakarya Aktiviteleri

Sakarya’nın kültürel ve tarihi yapısı, eşsiz doğal güzellikleri sayesinde her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tatiline ev sahipliği yapmaktadır. Konum olarak da Türkiye’nin büyük şehirlerinden Sakarya’ya ulaşım kolay olduğu için son yılların popüler seyahat noktalarından birisi olmuştur. Sakarya iline olan bu rağbetin sonucu olarak da Sakarya’da yapabileceğiniz aktivitelerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Sapanca Gölü’nde bisiklet sürmek, Maden Deresi’ni ziyaret etmek, Sayder Uluslararası At Yarışları’nı izlemek ve Maşukiye’de ATV turlarına katılmak en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Tüm bu popüler aktivitelerin eğlencesi ve çeşitliliği her geçen yıl katlanmakta olup Sakarya’da tatil yapan seyahat severleri bu ilimize tekrar gelmelerini sağlamaktadır.

Sakarya'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Sakarya otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Maşukiye ATV Turu

Maşukiye ATV Turu Maşukiye ATV Turu

Sakarya tatilinizin en akılda kalıcı aktivitelerinden biri Maşukiye’de ATV turuna katılmak olabilir. Eğer seyahat ettiğiniz tarihte hava şartları elverişli ise Maşukiye ATV turlarını denemeden Sakarya seyahatinizi sonlandırmamalısınız. Maşukiye köy merkezinde bu turların organizasyonunu yapan bir tur şirketi mevcuttur. 

Sundukları turlar içerisinde Göl, Offroad, Yamaç ve Dağ turları vardır. Kiralanan ATV’ler tek kişiliktir ancak bölgede dik yamaçlı yolların olması sayesinde offroad yapabilmek için harika bir fırsat doğmaktadır. Kartepe ve Serdivan Tepesi’nde de ATV turları olmasına rağmen Maşukiye Köy’ündeki ATV turları en çok tercih edilendir. Maşukiye Köyü’nde 1 saatlik ATV turu fiyatı 100 - 120 TL’dir.

Sakarya'ya uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Sakarya'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Sakarya Bisiklet Turları 

Sakarya Bisiklet Turları Sakarya Bisiklet Turları

Sakarya tatilinizde yapabileceğiniz en huzurlu aktivitelerden biri Sapanca Gölü kıyı yolunda Uzunkum Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda bisiklet sürmektir. Bisiklet yolu üzerinde bulunan büfelerden ihtiyaçlarınızı satın alabilir, park ve kamelyalarda da dinlenebilirsiniz. 

Belediye tarafından sürekli kontrol edilip temiz tutulan bu alanda Sapanca Gölü’nün doğal havasıyla iç içe keyifli bir bisiklet turu Sakarya seyahatinizin en huzurlu aktivitesi olacaktır. Bu özellikleri sebebiyle tatilini Sakarya’da yapan seyahat severlerin en sevdiği aktivitelerden biri Sapanca Gölü’nde bisiklet sürmektir. Göl kıyısında kiralayabileceğiniz bisikletlerin saatlik ücreti 5 – 10 TL arasındadır.

Sakarya il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için Sakarya gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Sakarya Doğa Sporları 

Sakarya Doğa Sporları Sakarya Doğa Sporları

Yıllarca Fransızlar tarafından işletilen madenlerden ismini alan Maden Deresi’ni ziyaret etmek Sakarya’da yapabileceğiniz en keyifli ve en huzur verici aktivitelerdendir. Sakarya’nın Karasu ilçesinde yer alan Maden Deresi’nin el değmemiş doğal yapısı burayı ziyaret edenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Maden Deresi ve çevresinde alabalık çiftlikleri, dinlenme tesisleri, şelale ve akarsular bulunduğundan günübirlik bir gezide görebileceğiniz birçok güzelliği bünyesinde barındırmaktadır. 

Ayrıca ismini almış olduğu maden mağaralarının ziyarete açık olanlarını gezebilir buranın fotoğraflarını çekebilirsiniz. Maden Deresi geziniz ekim ve kasım aylarına denk gelirse bölgedeki dağ çileği ve kestaneleri toplayabilirsiniz. 

Dağ sporları ile ilgileniyorsanız şelaleye özel ekipmanlarınızla tırmanabilir, hastalıklara bire bir olduğu söylenen bölgedeki kaplıca ve şifalı sulardan faydalanabilirsiniz. 

Maden Deresi’ni günübirlik olarak gezdikten sonra civardaki alabalık tesislerinde yemek yiyebilirsiniz. Eğer Maden Deresi’nde akşamı geçirmek ve kamp yapmak isterseniz burada ayrılmış alanlar mevcuttur. Sakarya seyahatinizde doğayla iç içe bir akşam geçirebilmeniz için de Maden Deresi bungalovları kiralanmaktadır. 

Tüm bu özellikleri nedeniyle Sakarya seyahatinizde Maden Deresi’ni ziyaret etmek mutlaka yapmanız gereken aktivitelerdendir. Maden Deresi’ne giriş ücreti 15 TL’dir. Bölgedeki kiralık bungalovlar 150 – 200 TL fiyat aralığındadır.

Sakarya'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Sakarya pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Sayder Uluslararası At Yarışları

Sayder Uluslararası At Yarışları Sayder Uluslararası At Yarışları

Türkiye Jokey Kulübü, Sapanca At Yetiştiricileri Derneği ve Sakarya Belediyesi’nin gösterdiği ilgi ve destekle her sene geleneksel olarak Sakarya’nın Sapanca ilçesinde at yarışları gerçekleştirilmektedir. Bir gün boyunca süren bu yarışlar Sapanca Belediyesi Kurtköy Hipodromu’nda düzenlenmektedir.

Türkiye Jokey Kulübü ve Sapanca At Yetiştiricileri Derneği’nin katkılarının olduğu bu yarışlara her sene yoğun bir ilgi gösterilmektedir. Ünlü at yetiştiricilerinin de katıldığı bu yarışmalarda sadece yarış değil, konser ve benzeri etkinlikler de olduğu için Sakarya seyahatiniz eğer Ağustos ayına denk gelirse Sayder Uluslararası At Yarışları’nı izlemek mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden biridir. 

Sakarya'da ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için Sakarya tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.