Muğla'da Alınacak Hediyelik Eşyalar

Her yıl binlerce tatilciyi ağırlayan Muğla bu anlamda son derece hareketli şehirlerden biridir. Toplam nüfusundan daha fazla tatilciyi misafir eden şehirde bulunan birçok alışveriş merkezi, hediyelik eşya dükkânları ve pazarlar ise tatil dönüşünde olan tatilcilerin alışveriş yaptığı noktalardandır.

Alışveriş merkezleri ve pazarlarda tatilciler kendileri ile beraber hatıra olacak görsel ürünleri, doğal reçel, bal, zeytinyağı gibi yiyecekleri, bakırdan yapılan süslemeleri ve el dokuması olan halıları alarak tatilini tamamlamaktadır.

Muğla'da gezilecek yerlere yakın olan, her bütçeye hitap eden oteller için Muğla Otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Muğla’da Alışveriş

Muğlada Alışveriş Merkezleri Muğlada Alışveriş MerkezleriMuğla’da alışveriş derken akla gelen ilk nokta kesinlikle semt pazarlarıdır. Alışveriş merkezlerine oranla çok daha ekonomik olan pazarlarda örgü işleri, doğal yiyecek ve içecekler, elbiseler ve el sanatları gibi pek çok ürün bulunmaktadır.

Bu anlamda Muğla merkezde yer alan ve Perşembe günleri kurulan Muğla Pazarı gezilebilir. Bununla beraber Dalaman’daki Dalaman Pazarı’nda doğal ürünler, Fethiye’de Paspatur Çarşısı’ndaki renkli dükkânlarda süslemeler, Kavaklıdere’nin Bakırcılar Çarşısı’nda bakırdan yapılan hediyelik eşyalar alınabilir.

Marmaris’te bulunan Marmaris Çarşısı’nda ise daha çok baharatlar ön plana çıkmaktadır. Menteşe’de bulunan Arasta Çarşısı’nda özellikle süs eşyaları ve giysiler bulunmaktadır. Burada yöresel kıyafetler satın alınabilir. Milas Pazarı ise Muğla’daki en büyük alışveriş noktalarından biridir. Her türlü hediyelik eşya, yiyecek, giysi, baharat ve süslemelerin bulunduğu pazarda hem en kaliteli hem de en ucuz ürünleri bir arada bulabilirsiniz.

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde yer alan Dalyan Pazarı’nda ise daha çok köylülerin yetiştirdiği sebze ve meyveler ile beraber baharatlar, bal, reçel, badem, narenciye ve el işi oyuncaklar satılmaktadır.

Bununla beraber daha pahalı olan alışveriş noktalarında ise diğer tüm şehirlerde bulabileceğiniz ürünleri bulabilmek mümkündür. Bodrum’da bulunan Avenue Bodrum, Midtown AVM, Oasis Bodrum başlıca alışveriş noktalarındandır. Bununla beraber Fethiye’de yer alan Erasta Fethiye, Pomelon ve Rüyapark AVM ise daha lüks alışveriş merkezlerindendir. Buralarda genelde markalı ürünler satılırken doğal ürünleri bulmak ise oldukça zordur. 

Yaz tatillerinde deniz, güneş ve konfordan vazgeçemeyenler için Muğla gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerek.


Muğla’da Hediyelik Eşya

Muğla Hediyelik Eşyalar Muğla Hediyelik EşyalarMuğla’da hediyelik eşya olarak birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin birçoğu el emeği ile yapılır. Genel olarak küçük dükkân ve pazarlarda satılan bu süslemeleri herhangi bir ilçede kolaylıkla bulunabilir. Bununla beraber bazı ilçeler ise bu anlamda oldukça özgündür ve sadece orada o ürün satılmaktadır.

Bu anlamda Kavaklıdere bakır süslemeler konusunda oldukça başarılıdır. İlçede bulunan Bakırcılar Çarşısı yüzyıllardır aynı şekilde kullanılmakta ve bakırcılık yapan ustalar burada çalışmaktadırlar. Bakırdan yapıla biblolar, cezveler, süslemeler, maskeler, kazanlar, tabaklar ve daha birçok şey burada satılmaktadır. Bu anlamda farklı ve bir o kadar da güzel bir hediye almak isteyen tatilciler için Bakırcılar Çarşısı oldukça ideal noktalardan biridir. 

Muğla bölgesinde mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken yerleri sizin için Muğla gezi rehberi sayfasında listeledik.

Bununla beraber halı dokumacılığı konusunda da oldukça başarılı olan Milas, Yatağan ve Fethiye’de ise el emeği göz nuru halı ve kilimler satın alınabilir. Fiyat noktasında biraz pahalı olan halılardan her bütçeye uygun olanı bulabilmek mümkündür. Değişik ebatlardaki halılar genel olarak eski çarşı ve dükkânlarda satılmaktadır. Muğla’ya dair güzel bir anı olarak kendinizle götürebilirsiniz. Ayrıca 

Muğla'da yer alan açık büfe imkanları ve bir çok aktiviteleri de yapabileceğiniz Muğla termal otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Tatil Dönüşü Muğla’dan Ne Alınır?

Muğla Çinileri Muğla ÇinileriTatilinizin son günlerinde eve dönmeden önce Muğla’dan alıp kendinizle götürmeniz geren bazı ürünler vardır. Bunlardan bazıları Marmaris balı, Muğla zeytini ve zeytinyağı, Bodrum’un meşhur mandalinası, Datça’nın Bademi, Milas’ın el dokuması halısı, Kantaron yağı, kurutulmuş biber, rüzgârgülü, reçel ve tatil dönüşlerinin olmazsa olmazı olan magnettir. Ayrıca Fethiye Bedensel Engelliler Derneği'nin ürünlerine de göz atabilirsiniz.

Muğla'da bir çok özel aktiveleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Muğla tatil otelleri her şey dahil listemize uğramayı unutmayın.