Muğla Tatil Yerleri

Muğla, denize olan kıyıları, yeşil ormanlık alanı, gölleri, yaklaşık 4000 yıllık geçmişi ve doğanın sunduğu güzellikleri ile birçok kişi tarafından tatil amacıyla tercih edilen turizm şehirlerinden biridir. Her yıl ortalama 1 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan şehir bu anlamda ülkemizin en turistik noktalarından biridir.

Başta Bodrum olmak üzere Fethiye, Dalaman, Marmaris, Datça, Milas ve Ortaca en çok tercih edilen tatil noktalarından bazılarıdır. Bu ilçelerde birçok otel, pansiyon, kamp alanı, butik otel gibi konaklama noktaları mevcuttur.


Bodrum

Doğa Harikası Bodrum Doğa Harikası BodrumHer yıl binlerce yerli ve yabancı tatilciyi ağırlayan Bodrum, Muğla’nın tatil noktasında en çok tercih edilen noktalarındandır. Son derece hareketli olan gece hayatı ile birlikte birçok alışveriş merkezi, restoran, gece kulübü ve eğlence merkezine sahip olan ilçe sürekli olarak hareketlidir.

Genel olarak hareketli bir tatil arzulayan tatilciler tarafından tercih edilen merkezde bulunan Bodrum Barlar Sokağı gece saatlerinde hareketlenerek tatilciler için eğlence merkezi haline gelmektedir. Konaklama noktasında birçok alternatifin bulunduğu ilçede her bütçeye uygun otel bulunmaktadır. Bununla beraber çeşitli kamp alanlarında da konaklamak mümkündür.

Bodrum’un bir diğer beldesi olan Gümbet de yine konaklama noktasında tercih edilen noktalardan biridir. İlçe merkezine oranla çok daha uygun olan fiyatlar birçok tatilciyi buraya çekmektedir. Yerli genç tatilciler tarafın tercih edilen Gümbet, muhteşem plajlara ve koylara ev sahipliği yapmaktadır. Bununla beraber belde de bulunan Gümbet Barlar Sokağı eğlenceli saatler yaşatmaktadır.

Birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Muğla otelleri fiyat listesine göz atabilirsiniz.


Marmaris

Marmaris Manzarası Marmaris ManzarasıMuğla’ya 55 kilometre uzaklıkta yer alan Marmaris en çok tercih edilen tatil noktalarındandır. Birçok tarihi antik kente de ev sahipliği yapan ilçede yapılacak aktiviteler, gezilecek yerler ve yüzülecek plajlar tatilcileri çekmektedir. Muhteşem koyları ile beraber birçok güzelliğe ev sahipliği yapan ilçe içinde de tatil amacıyla tercih edilen yerler bulunmaktadır. Marmaris’teki tatil noktalarından olan Selimiye, Hisarönü, Akkaya ve İçmeler oldukça güzel yerlerdendir.

İlçenin diğer beldelere oranla daha canlı olan hayatı özellikle gençler tarafından tercih edilirken diğer beldeler ise huzur arayan tatilcileri kendine çekmektedir. Bununla beraber Akkaya ise doğal güzelliği nedeniyle tercih edilmektedir. Muhteşem bir denize sahip olan beldede birçok aktivite de yapılmaktadır. Selimiye ise daha çok günübirlik gezilere ev sahipliği yapmaktadır. Ancak konaklama noktasında da tercih eden birçok tatilci olduğu söylenebilir. Marmaris ilçe merkezinden 40 kilometre mesafede yer alan Hisarönü ise en az Marmaris kadar kalabalık olan tatil noktalarındandır. Plajlarından dolayı tatilciler tarafından tercih edilen belde de konaklamak huzur verici olacaktır.


Fethiye

Doğa Harikası Fethiye Doğa Harikası FethiyeMuğla merkezinden yaklaşık olarak 95 kilometre mesafede bulunan Fethiye tıpkı Bodrum gibi tatilcilerin en sıkça tercih ettiği bir diğer tatil yeridir. Yaz aylarında on binlerce tatilciyi ağırlayan ilçede çeşitli eğlence mekânları ile beraber birçok antik kent, plaj, koy ve turistik yer bulunmaktadır. Yılın her dönemi tatilcileri ağırlayan ilçenin ılık bir havası olduğundan dolayı kış aylarında dahi tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Oldukça kalabalık olan ilçe sessiz ve sakin bir tatil arzulayan tatilciler için önerilmemektedir. Bununla beraber konaklama noktasında birçok alternatifin sunulduğu ilçede her bütçeye uygun otel bulunmaktadır.

Muğla'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Muğla'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Datça

Datça Manzarası Datça ManzarasıSığ denizleri ile ünlü olan Datça daha çok küçük çocuk sahibi olan aileler tarafından tercih edilmektedir. Son derece sakin olan gece hayatı ile beraber huzurlu bir ortam sunan Datça’da ailenizle beraber güzel bir tatil yaşanabilir. Muğla merkezden yaklaşık olarak 80 kilometre mesafede yer alan ilçe sezonda biraz hareketlense de genel olarak sakin bir hayat sürmektedir.

İlçe merkezinde bulunan otellerin birçoğu denize sıfır konumda yer almaktadır. Bu anlamda özellikle deniz kenarında bir konaklama düşünen tatilcilerin ilgisini çekmeyi başarır. Bununla beraber ilçe merkezinde kurulan pazarda doğal yiyecek ve içecekler ile beraber giysi, hediyelik eşya ve baharatlar da satılır.

Muğla'daki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Muğla gezi rehberi yazımızı okumayı unutmayın.


Dalaman

Dalaman Koyları Dalaman KoylarıTek başına her yıl en az 500 bin tatilciyi ağırlayan Dalaman son derece sakin ve bir o kadar da güzel tatil noktalarından biridir. Daha çok deniz, kum ve güneş üçlüsü arayan ve çocuklu aileler tarafından tercih edilen Dalaman’da birçok koy, Mavi Bayrak ödüllü plaj, alışveriş merkezleri, restoranlar ve az da olsa eğlence mekânları bulunmaktadır. Gece hayatının sakin olduğu ilçede ailece tatil geçirmek mümkündür. İlçe merkezi ile beraber Sarıgerme ve İztuzu da konaklama noktasında tercih edilen noktalardandır.

İlçe merkezinden yaklaşık olarak 12 kilometre mesafede bulunan Sarıgerme özellikle plajından dolayı tercih edilmektedir. Kükürt havuzlarını da sınırları içinde barındıran Sarıgerme bu anlamda günübirlik tatilcileri de ağırlamaktadır.

Muğla'daki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Muğla 5 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Milas

Milas Koylarına Tekne Turları Milas Koylarına Tekne TurlarıMuğla merkez kadar olmasa da birçok alışveriş merkezine ve eğlence mekânlarına sahip olan Milas oldukça hareketli tatil noktalarındandır. Birçok gece kulübü, plaj, koy, restoran, AVM ve barın bulunduğu ilçe merkezi tatil sezonu içinde son derece kalabalıklaşmaktadır. Bununla beraber ilçe merkezi kadar popüler olmasa da konaklama noktasında tercih edilen Ören beldesi ise daha çok sakin bir tatil geçirmek isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Daha çok yabancı tatilciler tarafından tercih edilen Milas, eğlence ve tatili bir arada yaşamak isteyenlerin noktasıdır, ancak aileler için de son derece uygun noktalar olduğu söylenebilir.

Muğla'da her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Muğla apart oteller yazımıza uğramayı unutmayın.


Muğla Merkez

Muğla Antik Kentleri Muğla Antik KentleriTatil amacıyla gele kişilerin birçoğu Muğla’nın ilçelerinde konaklasa da Muğla merkezinde de konaklayan tatilciler vardır. Bununla beraber merkezde konaklamanın da avantajları olduğu söylenebilir. Özellikle ulaşım ve alışveriş gibi birçok konuda çok daha geniş bir imkâna sahip olan merkezde konaklayarak tatil geçirilebilir. Bu noktada özel araçla veya şehir merkezindeki otogardan ilçelere direkt olarak ulaşım sağlanabilir. İl merkezinde bulunan birçok butik, lüks ve orta sınıf oteller ile beraber çeşitli pansiyonlarda da konaklamak mümkündür.