Köyceğiz Gezi Rehberi

Köyceğiz'de Gezilecek Yerler

Köyceğiz'de Gezilecek Yerler

Muğla’nın Köyceğiz ilçesi doğal güzelliklerini koruyabilen, tarihi noktaları, ormanları ve koyu ile son derece huzurlu, Sandras Dağı sayesinde oldukça heybetli tatil noktalarından biridir.

Özellikle sakinliği noktasında tatilciler tarafından tercih edilen Köyceğiz, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bunların büyük çoğunluğu günübirlik turlar ile ilçeyi gezse de buradan vazgeçemeyip konaklayan tatilciler de mevcuttur.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Köyceğiz Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Köyceğiz Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Akdeniz ve Ege’nin birleşim noktası olan Köyceğiz, çok fazla yağış almasından dolayı uçsuz bucaksız ormanları, geniş narenciye ve portakal bahçeleri, gölleri, Sandras Dağı ve koyları ile huzurlu bir o kadar da sakin tatil noktalarından biridir. Eğlence ve gece hayatının olmadığı ilçede antik kentler, kaplıcalar ve yeşil alanlar bulunmaktadır.

Muğla’ya bağlı 13 ilçeden biri olan Köyceğiz, Marmaris’e 55 kilometre, Dalaman’a ise 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tekne turları veya karadan araçla ulaşılabilen Köyceğiz’de bir adet de yat limanı bulunmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Köyceğiz’de Yapılacak Aktiviteler

Köyceğiz’de Yapılacak Aktiviteler

Muğla’nın el değmemiş doğasına sahip olan Köyceğiz ilçesi her yıl yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Doğa ile iç içe bir bölgede yapılabilecek birçok aktivite imkanları bulunmaktadır. Aktiviteler ile hem ilçeyi gezebilir, kendinizi serin sulara bırakabilir, doğal bir yaşam deneyimini tadabilirsiniz.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Köyceğiz Doğal Güzellikleri

Köyceğiz Doğal Güzellikleri

Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri sayılan Köyceğiz, Akdeniz ve Ege’nin buluştuğu noktadır. Gerek muhteşem doğası gerekse yılların biriktirdiği tarihi ile hayran olunan ilçelerden birdir. 

Doğal güzellikleri ile son derece uyumlu olan taş evleri, oksijeni bol köyleri, narenciye bahçeleri, koyları ve berrak gölleri dikkat çeken ilçe son derece sakin ve huzur verici noktalardan biridir. Her biri farklı renkte olan heybetli dağları, yürüyüş için son derece uygun olan patika yolları, berrak denizi ile Köyceğiz tatil yapılabilecek huzurlu yerlerden biridir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶