Muğla Yemekleri

Muğla’da yemek listesinin başında tabi ki deniz ürünleri ile yapılan yemekler vardır. Muğla merkezin ve ilçelerin birçoğunun denize kıyısı olduğundan dolayı hem ana yemeklerde hem de salatalarda deniz mahsulleri sıkça kullanılmaktadır. Başta ekşili balık olmak üzere Kefal Dolması oldukça meşhur yemeklerdendir. Ana yemeklerin yanında servis edilen börülce, patlıcan kızartması ve kaya koruğu da oldukça lezzetli salata ve mezelerdir.

Bununla beraber Muğla’nın oldukça lezzetli tarhana çorbası vardır. Zengin bitki örtüsüne sahip olduğu için sıradan tarhanaya oranla çok daha besleyici ve zengin olan tarhana çorbası oldukça beğenilmektedir. Et yemekleri noktasında da oldukça iddialı olan şehirde en gözde yemek dana eti ve ince patatese ek olarak biberle hazırlanan çökertme kebabıdır. Oldukça güzel bir lezzet olan kebap unutulmaz bir tat olarak damak tadınızda yer edinecektir. Bunlarla beraber oğlak yahni, köfte, kabak çiçeği dolamsı ve keşkek yöresel tatlar arasındadır.

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz Muğla bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Muğla’da Nerede Yemek Yenir: Muğla’da Yemek İçin Plan Yapmadan Önce İncelemeniz Gereken Mekanlar

Eyvan Kebap

Eyvan Kebap Muğla Eyvan Kebap MuğlaMuğla merkezinde Şeyh Mahallesi’nde yer alan Eyvan Kebap, adından da anlaşılacağı üzere özellikle ızgara ve et yemekleri ile ünlü oldukça başarılı bir işletmedir. Fiyat noktasında son derece uygun olan ve zengin menüye sahip restoranda alkolsüz içecekleri de bulabilmek mümkündür. Zengin meze servisi ile dikkat çeken mekândaki en ünlü et yemeği ise kesinlikle kuzu şiştir.

Muğla'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Muğla'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Ayşe Ana’nın Yeri

Meşhur Ayşe Ana Meşhur Ayşe Ana'nın Yeri MuğlaYöresel tatlar noktasında oldukça meşhur olan Ayşe Ana’nın Yeri’nde damak tadınıza uygun yemeği bulabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında bir esnaf lokantasını andıran mekânın lezzetli yemekleri birçok tatilciyi kendine çekmektedir. Zeytinyağlı yemekleri ile meşhur olan Ayşe Ana’nın Yeri’ndeki börülce, kabak çiçeği dolması ve tarhana en lezzetli yemeklerdendir. Fiyat noktasında biraz pahalı sayılan mekân Akkaya’nın Akkaya Mahallesi’nde yer almaktadır.

Dünyaca ünlü sahillere, plajlara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Muğla'yı daha fazla keşfetmek için Muğla gezi rehberi yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Ofroz Restaurant

Ofroz Restaurant Ofroz Restaurant

Oldukça otantik bir ortamda kurulan mekân balık yemekleri ile ve su içine yerleştirilmiş masaları ile dikkat çekmektedir. Azmak nehrinin serin suyu içine yerleştirilmiş olan masalara büyük kavak ağaçları gölgelik yapmaktadır. Bununla beraber en lezzetli yemekleri ise mercan balığı, kaya koruğu ve akkızdır. Alkollü ve alkolsüz birçok içeceğinde sunulduğu mekân Akkaya’da bulunmaktadır.

Kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Muğla apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Kordon Restaurant

Kordon Restaurant Akkaya Kordon Restaurant Akkaya

Yine Akkaya’da yer alan Kordon Restaurant da balık yemekleri ile ünlü oldukça başarılı bir işletmedir. Doğal bir hava veren restoranda deniz levreği oldukça başarılıdır. Bununla birlikte özellikle kahvaltı masası ile ünlü olan Kordon Restaurant yöresel ve zengin yemek çeşitleri ile dikkat çekmektedir. Alkollü alkolsüz her türlü içeceği misafirlerine sunan mekânın biraz pahalı olduğu söylenebilir.


Ottoman Turkish Restaurant

Ottoman Turkish Restaurant Muğla Ottoman Turkish Restaurant MuğlaÖlüdeniz mevkiinde yer alan Ottoman Turkish Restaurant, yöresel tatları ile ön plana çıkan restoranlardan biridir. Izgara çeşitlerinin de bulunduğu mekânda lahmacun, ızgara biftek, börülce ve kalamar oldukça beğenilen tatlar arasındadır. Bununla beraber alkollü içeceğin bulunmadığı Ottoman Turkish Restaurant fiyat noktasında biraz pahalı sayılır.

İçerisinde bir çok aktiveteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Muğla termal otelleri değerlendirebilirsiniz.


Badem Mantı

Meşhur Badem Mantı Muğla Meşhur Badem Mantı MuğlaMuğla’nın Selimiye Köyü’nde yer alan Badem Mantı sadece mantının çıktığı oldukça sade ve bir o kadar da başarılı işletmelerden biridir. El yapımı olan mantıların yanında çeşitli atıştırmalıklarında sunulduğu mekânda çiğ börek oldukça lezzetlidir. Alkollü içeceğin bulunmadığı mekân fiyat noktasına biraz pahalı sayılsa da oldukça lezzetli yemeklerin çıktığı söylenebilir.