Bodrum Gezi Rehberi

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum gerek doğal güzellikleri gerekse de tarihi noktaları ile gezilip görülecek birçok yere sahip olan tatil cennetlerinden biridir. Koyları, plajları, antik kentleri, bahçeleri, sokakları ve müzeleri ile Bodrum gezilecek yerler noktasında oldukça zengindir.

Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Barlar Sokağı, Marina ilçe merkezinde bulunurken, Tuzla, Bitez, Bargilya ise tekne turları ile gezilip görülmesi gereken noktalardandır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Plajları

Bodrum Plajları

Türkiye’nin en önemli tatil merkezlerinden olan Bodrum her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bodrum denilince akla gelen ilk şey ise muhteşem plajları olmaktadır. 

Son derece berrak ve temiz suları ile ziyaretçilere mükemmel bir ortam sunan deniz, özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Ancak yine de pek bilinmeyen ve sakin olan koylar da bulunmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Gece Hayatı

Bodrum Gece Hayatı

Bodrum hem gündüz hem de gece hayatı ile son derece canlı tatil merkezlerinden biridir. Gün içinde deniz, kum ve güneşin tadını çıkaran tatilciler geceleri ise eğlenmek için çeşitli kafe, bar, gece kulübü ve rakı balık mekânlarına uğramaktadır. 

Özellikle Bodrum merkezde bulunan Barlar Sokağı ile Tekilacılar Sokağı ve Meyhaneler Sokağı en hareketli noktalardandır. Bununla beraber Bodrum’a bağlı bir diğer konaklama noktası olan Gümbet’te de Barlar Sokağı bulunmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Tarihi Yerleri

Bodrum Tarihi Yerleri

Eski adı Halikarnassos olan Bodrum’un M.Ö 484 yılında Bodrum Dor’lar tarafından kurulduğu bilinmektedir. Onlardan sonra ise Karya ve Leleg halklarına ev sahipliği yapan Bodrum Megeralılar tarafından büyütülünce Halikarnassos adını almıştır. 

M.Ö 386 yılında Perslerin eline geçen Bodrum daha sonra M.Ö 192 yılında Roma İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir. 1522 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun hâkimiyeti altına girmiş ve ardından Cumhuriyetin ilanıyla beraber Bodrum adını almıştır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Bodrum Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ülkemizin en gözde tatil yerlerinden biri olan Bodrum Muğla’ya bağlı oldukça güzel ilçelerden biridir. Egenin kalbi olarak tanımlanabilecek olan Bodrum üç tarafı denizler ile kaplıdır. Muğla’ya 110 kilometre uzaklıkta bulunur en yakın ilçe olan ve bir diğer tatil merkezi Milas ise doğu tarafında bulunur.

Bir yarımada olan Bodrum’un etrafında sırasıyla Karaada, Görecek, Çelebi, Çavuş, Fener ve Salih Adası ile beraber birçok Yunan adası da görülmektedir. Adalarda turizm açısından konaklama yerleri dışında herhangi bir yerleşim söz konusu değildir. Genel olarak tekne turları ile gezilmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum'da Yapılacaklar

Bodrum'da Yapılacaklar

Bodrum turizm anlamında son derece hareketli olan ilçelerden biridir. Bu hareketliliğin nedenlerinden biri olan aktivite olanakları, tarihi ve doğal güzelliklerinin fazla olmasından dolayıdır. 

Yüzülecek koyları, gezilecek tarihi noktaları, tadılacak lezzetli yemekleri ve adrenalin dolu sporları ile Bodrum her gününüze bir aktivite ekleyerek tatilinizi geçirebileceğiniz noktalardan biridir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Doğal Güzellikleri

Bodrum Doğal Güzellikleri

Bodrum Muğla’nın en gözde tatil noktalarından biridir. Doğal güzellikleri ile tatilcileri büyülemeyi başaran Bodrum’da el değmemiş koylar, geniş ormanlık alanlar, yürüyüş alanları ile ormanları, incecik kumu ile kumsalları ve vadileri ile dikkatleri çekmektedir.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Bodrum Aktiviteleri

Bodrum Aktiviteleri

Bodrum gerek yerli gerekse yabancı birçok turisti ağırlayan ülkemizin en gözde ilçelerinden biridir. Bölgeye has mimari yapıları ve oldukça eskiye dayanan tarihi ile kültürel aktiviteleri, deniz tutkunları için tekne turları, su sporları, muhteşem sahil ve beachleri, doğa hayranları için ormanlık alanları, vadisi ve alışveriş severler için geniş yelpazesi ile her yönden aktivite imkanları sunulmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶