Konya Gece Hayatı

Konya’nın gece hayatı genellikle canlı müzik ve pub kültürü ile ön plana çıkmaktadır. Şehirde eğlence dendiğinde ise akla ilk zincir otellerin içerisinde yer alan restoran ve barlar gelmektedir. Diğer bir kültür ise kentin gelenekselliğini yansıtan ve sıcak ortamlara ev sahipliği yapan kafeler şeklindedir.

Konya il merkezinde yar alan cafeler, publar ve gece kulüpleri geç saatlere kadar hizmet vermektedir. Muhafazakâr bir kimliğe sahip olmasından dolayı Konya’ya yeterli olacak kadar eğlence mekanı bulunmamaktadır. Ancak şehrin turizme açılması ve üniversite nüfusunun artması ile öğrencilerin yoğunlukta olduğu Alaeddin Tepesi, Bosna-Hersek Mahallesi ve Zafer Caddesi’nde keyifli vakit geçirilebilecek birçok mekân bulunmaktadır.

Konya'da gece kulüplerine yakın ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek oteller için Konya oteller sayfamızı ziyaret edin.

Club İnferno

Konya Rixos bünyesine hizmet veren Konya Club İnferno 2010 yılından beri bölgenin eğlence hayatına yön veren mekânı olmaktadır. Konya merkezde yer alan önemli konser alanlarından biri olan İnferno genellikle genç kesim tarafından tercih edilmektedir.

Vizyon Dergisi tarafından 2013 yılında yılın mekânı olarak seçilen İnferno, 2016 yılında ise En İyi Best seçimlerinde En İyi Gece Kulübü ödülüne layık görülmüştür.  

1200 kişi kapasiteye sahip olan Club İnferno’da birçok yerli ve yabancı sanatçı misafir olmaktadır. Her gün açık olan mekanın çalışma saatleri ise 22:30 - 04:00 arasındadır. 

Sabahlara kadar eğlencenin devam ettiği Club İnferno’ya 96-A kodlu otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 

Adres: Ardıçlı Mah. Rixos Hotel Konya 42100 Selçuklu/Konya

Konya'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Konya'nın gezilecek yerleri yazısına göz atabilirsiniz.

Hi Coffee

Konum açısından Konya’nın tarihi Mevlana Müzesi’nin tam karşısında yer almaktadır. Günün her saati yoğun olan Hi Coffee, sevilen kahveleri ile gecenin geç saatlerine dek hizmet vermektedir.

Bisiklet ile gelen misafirlerine özel kampanya ve indirim uygulayan Hi Coffee’nin kendine özgü bir konsepti vardır.

12-A, 12-B, 13-A ve 13-B gibi otobüsler ile Hi Coffee’ye kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. 

Adres: Aziziye Mahallesi, Hendem Sait Çelebi Sk. No:9, 42030 Karatay/Konya

Roof Bar 

Gece Konya’nın uçsuz bucaksız manzarasını canlı müzik eşliğinde izleyerek keyifli dakikalar geçirebileceğiniz mekanlar arasındadır. Dans partisi gibi özel etkinlikler de düzenlenen Roof Bar, özel spesiyalleri ile tadının damağınızda kalacak kokteyl ve yemeklerinizi de özel kılmaktadır. Özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde olmasına rağmen sunduğu balık menüleri ile bilinmektedir. 

63-A ve 63-B gibi otobüsler ile Roof Bar’a kolaylıkla ulaşılabilmektedir. 

Adres: Esenler Mah. Sille Yolu Cad. Dedeman Konya Hotel 42080 Selçuklu/Konya

Konya'da birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Konya gezi rehberine göz atabilirsiniz.

Casa Di Caffe

Konya’da okuyan üniversite öğrencileri ve gençler tarafından genellikle tercih edilen sıcak mekanlardandır. Bahçesi bulunan işletme sakin atmosferi ile arkadaşlarınızla doyasıya sohbet edebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Güler yüzlü çalışanları ile sık sık konuşulan mekanın hizmeti gece yarısına kadar sürmektedir.

35-A ve 38-A otobüsler ile Casa Di Caffe’ye ulaşılmaktadır. 

Adres: Mamuriye Mah.Ferit Paşa Cad. No:9 42040 Meram/Konya

Konya'da farklı konaklama seçeneklerini değerlendirmek isteyenler Konya termal oteller sayfamızda bulunan seçenekleri de değerlendirebilirler.

 Willy Wonder’s

Konya’da fast food ağırlıklı menüsü ve şık dekarosyonu ile gençlerin uğrak mekânlarından biri olan Willy Wonder’s 24 saat açık olması ile ön plana çıkmaktadır. 

3-A, 3-B ve 4-A numaralı otobüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. 

Adres: Nişantaş Mah. Rauf Denktaş Cad. No:5 42060 Selçuklu/Konya

Konya'da gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Konya apart oteller seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Sahne MERAM

Konya’nın en güzel caddelerinden biri olan Meram Yeni Yol’da yer alan Sahne MERAM bölgedeki nezih bir mekânlardandır. Müdavimlerinin birbirini tanıdığı bir işletmedir. Sadece yemek için değil aynı zamanda eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir. 

Yemek eşliğinde fasıl ile başlayan müzik anında yerinin pop müziğe bırakmaktadır. 10:00 ile 01:30 saatleri arasında hizmet veren mekan her hafta sonu farklı sanatçılarla sizlere keyifli dakikalar yaşatmak için beklemektedir. 

Adres: Melikşah Mahallesi, Yeni Meram Cd. 102a, 42090 Meram/Konya