Akşehir Otelleri

Akşehir Bölgesinde 5 adet otel bulunmaktadır.

Özpark Hotel Konya

Özpark Hotel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
 • Aile
 • 3 YIldızlı
 • Toplantı
 • Kapalı Havuz
 • Havuzlu
İNCELE
Grand Akşehir Otel Konya

Grand Akşehir Otel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
 • Aile
 • 3 YIldızlı
İNCELE
Tarihi Küçükağa Konağı Konya

Tarihi Küçükağa Konağı

Şehir Konya Oda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE
Garp Hotel Konya

Garp Hotel

Şehir Konya Oda Kahvaltı
 • Aile
İNCELE
Akşehir Butik Otel Konya

Akşehir Butik Otel

Küçük Konya Oda Kahvaltı
 • 3 YIldızlı
İNCELE

Akşehir Tatili

Akşehir’de Gezilecek Yerler

Akşehir OtelleriAkşehir OtelleriMüzeler: Konya’nın şirin fakat bir o kadar da kültürel olarak zengin olan ilçelerinden biri olan Akşehir’de bulunan müzelerden Taş Medrese, 1250 yılında inşa edilen tarihi bir bina olup içerisinde ilçe çevresinde bulunan arkeolojik kalıntılar sergilenmektedir. Bir diğer müze olan Batı Cephesi Karargâh Müzesi ise 1904 yılında inşa edilmiş ve 1922 yılında Büyük Taarruz hazırlıklarında kullanılmıştır. 

Tarihi Yapılar: Neolitik Çağ’da yerleşim yeri olan ve günümüze Selçuklu Dönemi’nden sonraki eserleri ulaşan Akşehir’de tarihi olarak birçok yapı bulunmaktadır. Nasreddin Hoca Mezarlığı ve Türbesi, İmaret Camii, Aziz Meryem Ana Ermeni Kilisesi, Küçük Ayasofya Mescidi, Tarihi Arasta Çarşısı v Akşehir Evleri ilçede bulunan görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Doğal Güzellikler: Akşehir, Nasreddin Hoca’nın maya çaldığı göl ile bilinen Konya’nın en eski yerleşim yerlerindendir. Sultan Dağları eteklerine kurulu olan ilçede dokunulmamış doğa ve manzarası ile büyüleyen Akşehir Gölü ilçedeki doğal güzellikler arasında sayılabilmektedir. 

Akşehir’de Yapılacak Aktiviteler

 • Akşehir’de bulunan Hıdırlık Tepesi’nde büyüleyici manzara eşliğinde çay içebilir, bol oksijenli bir alanda piknik yapabilir ve sevdiklerinizle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.
 • Eteklerine kurulmuş olan Akşehir’in Sultan Dağları’nda bulunan pistte gökyüzünün mavi derinliklerine doğru yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
 • İlçede bulunan Akşehir Gölü’nü ziyaret edip göl üzerinde kayıkla gezintiye çıkabilirsiniz. Göl çevresinde yer alan cafe ve çay bahçelerinde yeşillik içerisinde keyifli dakikalar geçirebilir aynı zamanda birçok kuş türüne şahit olabilirsiniz.
 • Akşehir’de her yıl amatör ve profesyonel olan çeşitli gruplar tarafından bisiklet turları düzenlenmektedir. Akşehir’e geldiğinizde turlara katılarak keyifli bir gezinti yapabilirsiniz.
 • Sultan Dağı eteklerine kurulu olan ilçede yeşillikler ve kuş cıvıltıları arasında şehrin kalabalığından uzaklaşmak için yapılabilecek aktivitelerden biri de doğa yürüyüşleridir.  
 • İlçede doğayla bütünleşmek isteyenlerin tercih ettiği kamp için birçok ideal alan bulunmaktadır. Vücudunuza ve ruhunuza tazelik hissi verecek olan kamp aktivitesi ile macera dolu günler geçirebilirsiniz. 

Akşehir Festivalleri

Yörenin kültürel özelliklerini öğrenip eğlenerek vakit geçirebileceğiniz festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Bu etkinliklerin başında Temmuz ayının ilk günleri düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği gelmektedir. Katılım sağlayabileceğiniz bir diğer festival ise Haziran ayının sonlarına doğru düzenlenen Akşehir Kirazı Kültür ve Sanat Festivali’dir. 

Akşehir’de Ne Yenir?

Dünya üzerinde ün yapmış ve tat olarak çok farklı olan Napolyon Kirazı Akşehir simgeleri arasında yer almaktadır. Tadabileceğiniz yöreye has lezzetler ise bamya çorbası, çebiç, fırın kebabı, papara, kaygana, tirit, peynir baklavası, batırık, düğün pilavı ve saç böreğidir. 

Akşehir’den Neler Alınabilir?

Akşehir, tarihi ve doğal zenginliklerine ek olarak hediyelik eşyalarıyla da çok fazla seçenek sunan bir ilçedir. Ziyaretiniz esnasında hem sevdiklerinizi hem de kendinizi mutlu edebileceğiniz Mevlana şekeri, Mevlana bibloları, halılar, kilimler, çini süslemeler, keçe eserler ve yerel kıyafetler gibi yöreye özgü ürünlerden satın alabilirsiniz. 

Akşehir Gece Hayatı

Akşehir’in yerli halkı ve ziyaretçi kesimi tarafından eğlence mekanları çok sık tercih edilmediği için ilçede sınırlı sayıda seçenek yer almaktadır. Eğlenerek vakit geçirebileceğiniz Akşehir mekanlarından bazıları Yemen Kahvesi, Teras Cafe, Kahveland Akşehir, Gülmece Kafeterya, Yeşil Vadi Restaurant & Cafe ve Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi’dir. 

Akşehir’e Nasıl Gidilir?

Konya’nın en önemli turistik ilçelerinden birisi olan Akşehir’e ulaşım için havayolu, demiryolu ve karayolu seçenekleri kullanılır. Özel aracı ile gelenler Ankara’dan 248 kilometre, İstanbul’dan 490 kilometre ve Antalya’dan 232 kilometre yolculuk yapmadır. Otobüsle ulaşım sağlamak isteyenler için Akşehir Otogar’ı hizmet vermektedir. Akşehir ilçesine en yakın havalimanı 126 kilometre uzaklıktaki Konya Havalimanı’dır. Demir yolunu tercih edenler ise Yüksek Hızlı Tren aracılığıyla İstanbul, Ankara ve Eskişehir illerinden Konya Garı’na ulaşım sağlayabilirler. Konya Tren Garı ile Akşehir arası 137 kilometredir.