Beyşehir Otelleri

Beyşehir Bölgesinde 1 adet otel bulunmaktadır.

Beyşehir Öğretmenevi Konya

Beyşehir Öğretmenevi

Şehir Konya Oda Kahvaltı
 • Çocuk Dostu
 • Aile
İNCELE

Beyşehir Tatili

Beyşehir’de Gezilecek Yerler ve Görülecek Yerler

Beyşehir OtelleriBeyşehir OtelleriPlajlar: Denize kıyısı olmayan Konya’da yazın sıcak havasından kaçanlar için adeta bir cennet olan ve Beyşehir’de bulunan gölde plaj hizmeti sunulmaktadır. Tatlı suyu olan Beyşehir Gölü’nün incecik kumlu plajı Karaburun Plajı olarak bilinmektedir.

Tarihi Yapılar: Konya’nın Beyşehir ilçesinin tarihi MÖ 6000’li yıllara kadar uzanmaktadır. İlçenin ilk eserleri olan Eflatunpınar Hiti Anıtı ve Fasıllar, MÖ 2000’li yıllarda Hititler tarafından inşa edilmiştir. Roma ve Selçuklu gibi dönemlerden de günümüze birçok tarihi yapı kalmıştır. Tatiliniz sırasında görebileceğiniz tarihi yapılardan birkaçı Kubad Abad Saray, Eşrefoğlu Camii, Eflatunpınar Anıtı ve Fasıllar Anıtı’dır.

Mağaralar: Beyşehir’de doğa turizmine katkı sağlayan birçok doğal oluşumlu mağaralar mevcuttur. Çamlık Beldesi’nde bulunan Körükini Mağarası ve Dedegöl ile Dippoyraz Dağları üzerinde yer alan Pınargözü Mağarası gezilip görülmesi gereken bu doğal oluşumlardan birkaçıdır.

Doğal Güzellikler: Beyşehir doğal güzellikleri arasında Yeşildağ Kaplıcası, zengin mineralli suları ile ön plana çıkmaktadır. Beyşehir Gölü ve Milli Parkı ise hem turkuaz renkli göl manzarası hem de yeşillikler içerisinde oluşu ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. 

Beyşehir’de Yapılacak Aktiviteler

 • İlçenin simgesi olan Beyşehir Gölü çevresinde yürüyüş yapabilir, ormanlara doğru gezintiye çıkabilir ya da plajında sevdiklerinizle güzel vakitler geçirebilirsiniz.
 • Beyşehir Yakamastır’da harika anlara tanıklık etme fırsatı sunan yamaç paraşütü aktivitesine katılabilir, unutulmayacak anılar biriktirebilirsiniz. 
 • Yıl içinde 5 ay boyunca rüzgâr alan Beyşehir’de sörf yapabilirsiniz. Sörf için çok popüler olmasa da, mutlaka denemeniz gereken aktivitelerin başında gelmektedir. 
 • Dumanlı- İsbucak – Kurucuova güzergahlarına doğru trekking yaparak bol oksijenli bir atmosferde tatilinize heyecan ve renk katabilirsiniz.
 • Ender doğal kaynaklardan biri olan Beyşehir Gölü’nün suyu oldukça verimli ve temizdir. Bu nedenle gölde yetişen balıklar bir o kadar lezzetlidir. Beyşehir Gölü’nde av mevsimlerinde amatör balıkçılık yapabilirsiniz.
 • Beyşehir’in müthiş gün batımı manzarası ve etrafındaki kuş türleri çevrede foto safari yapmanıza fırsat tanımaktadır.
 • Rahvan atları ile bağlılığı olan ilçe, her yıl Soğla isimli mevkiide at yarışları gerçekleştirmektedir. At yarışları alanı ise merkeze sadece 1 km mesafede bulunur ve istediğiniz zaman da bu alanı kullanabilirsiniz.
 • Beyşehir paintball için uygun olan arazi koşullarını bünyesinde barındırmaktadır. Paintball oynamak için ilçeye 4 km uzaklıkta olan Yakamanastır Milli Parkı ve 1 km uzaklıktaki Genek alanını ziyaret edebilirsiniz.
 • Beyşehir’in geçmişten günümüze dek ulaşan tarihi yapılarını ziyaret edebilirsiniz. Eşrefoğlu Camii, Kubad Abad Saray, Eflatunpınar ve Fasıllar Anıtı gezilip görülmesi gereken eserlerdendir.

Beyşehir’de Ne Yenir?

Konya'nın Beyşehir ilçesi Anadolu köy mutfağının zengin örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzelliklerine el olarak damak tadına da hitap eden ilçede ziyaretiniz sırasında balık yahnisi, balık kapama, araba?ı, gölle, ilabada sarması, saçarası ve kaygana gibi farklı tatlarına tanıklık edebilirsiniz.

Beyşehir Festivalleri

Türkiye’nin en büyük ovasına ev sahipliği yapan Konya'da turistik noktaları ile ön plana çıkmayı başaran Beyşehir ilçesinde bir yandan tatil yaparak bir yandan da kalabalık içinde eğlencenin doruklarına ulaşmak için çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Bunlara arasında en çok ilgiyi şubat aylarında gerçekleştirilen Beyşehir Kitap Festivali, eylül ayının başlarında düzenlenen Beyşehir Bisiklet Festivali ve genç yaşlı demeden birçok insanın eğlendiği Uluslararası Beyşehir Göl Festivali çekmektedir.

Beyşehir’den Neler Alınır?

Mevlana şehri olarak bilinen Konya'nın gölü ile ünlü ilçesi olan Beyşehir'de tatilinize renk katacak ve sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz çeşitli hediyeler satılmaktadır. Beyşehir'de balık tutmak için oltanın yanı sıra küflü peynir, tulum peyniri, gevrek, Mevlana şekeri ve lokum gibi Konya ile bütünleşmiş hediyelere ek olarak, el işçiliğinin ender örnekleri olan dokuma halılar en çok rağbet gören hediyeler arasında yer almaktadır.

Beyşehir Gece Hayatı

Beyşehir’de gece hayatı oldukça durağan yaşanmaktadır. Yerli halkın evlerde vakit geçirmesi ve eğlence mekanlarına ihtiyaç duymaması, gece hayatının gelişmemesinde temel etken olmuştur. Sınırlı sayıda sahip olduğu mekanları arasında Cafe Deyim’s, Antik Cafe, Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi ve Cafe Cino yer almaktadır. 

Beyşehir’e Nasıl Gidilir?

Beyşehir’e gelmek için kullanabileceğiniz havalimanı, otobüs ya da özel araç gibi ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Beyşehir, Konya’ya bağlı bir ilçedir ve ilçeye en yakın olan havalimanı da 107 kilometre uzaklıktaki Konya Havalimanı’dır. Özel aracıyla gelecekler için Beyşehir’in Ankara’ya uzaklığı 333 kilometre, İstanbul’a uzaklığı 616 kilometre ve Antalya’ya uzaklığı ise 246 kilometredir. Beyşehir Otogarı’na direkt hareket eden otobüs seferleri de mevcuttur.