Konak'da Yapılacaklar

İzmir’in merkezi ilçesi olan Konak muhteşem körfez manzarasına sahip parkları, kordonu, müzeleri, tarihi çarşıları, gece mekânları ve meydanları ile mutlaka gezilmesi gereken yerlerdendir.

Konak’ta görülmesi gereken her yer yürüyerek ulaşabileceğiniz bir konumda yer almaktadır. İlçe içerisinde günlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz birçok unsur bulunmaktadır.  Tarihi asansöre çıkıp denizin muhteşem manzarasına şahit olmadan, kordon boyunca yürüyüp harika atmosferi görmeden, Kemeraltı Çarşısı’nda alışveriş yapmadan, müzelerinde tarihe adım atmadan, saat kulesinde güvercinlerin arasında anı fotoğrafı çektirmeden, Agora Ören Yeri’ni görmeden, gün batımını izlemeden dönmeyiniz. 

Konak'ta kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz keyifli bir tatil geçireceğiniz konaklama seçeneklerini sizin için Konak otelleri fiyat sayfamızda listeledik.


Günbatımında Seyir: Kordon ve Pasaport İskelesi

Kordon Kordon'da Yaz Akşamları

Konak’ta gün batımı bir başka güzel batmaktadır. Kordon veya Pasaport İskelesi günbatımını izlemek için ideal alanlardan olabilir. Ara sokaklardaki büfelerden içkinizi alıp çimlerde oturup gün batımını izleyerek hareketli bir günü sakin bir şekilde bitirebilirsiniz. İzmir Konak’ta günbatımını izlemeden dönmeyin.

Konak'ta plajlara ve gezilecek yerlere yakın olan İzmir bölgesi otelleri listemizden size uygun oteli seçerek tatilinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.


İzmir’in Muhteşem Körfez Manzarası: Tarihi Asansör

İzmir Tarihi Asansör Manzarası İzmir Tarihi Asansör Manzarasıİzmir’in meşhur alanlarından biri olan tarihi asansöre binip muhteşem körfez manzarasına şahit olabilirsiniz. Tarihi asansörün kafe katına gidip kahveniz eşliğinde Konak’ın en eşsiz yerlerinden birinin keyfini çıkarmadan dönmeyin. 

Konak'ta birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerler için Konak'ta gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Alışveriş ve Tarihi Han: Kemeraltı Çarşısı ve Kızlarağası Hanı

Kızlarağası Hanı Dükkanları Kızlarağası Hanı Dükkanlarıİzmir’in en kalabalık yerlerinden biri olan Kemeraltı Çarşısı’nda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz sıralı dükkânlar bulunmaktadır. Kemeraltı Çarşısı’nda alışveriş yapmadan ve çarşı içerisinde yer alan 1744 inşa tarihli Kızlarağası Hanı’na uğrayıp bir Türk Kahvesi içmeden dönmeyin.

Konak'ta muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehber için Konak gezi rehberi sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Güvercinlerle Fotoğraf Keyfi: Konak Meydanı ve Saat Kulesi

Konak Meydanı Tarihi Saat Kulesi Konak Meydanı Tarihi Saat Kulesiİzmirlilerin buluşma noktası ve en popüler meydanı olan Konak Meydanı, İzmir’in ruhunu yansıtan özellikleri taşımaktadır. II. Abdülhamit döneminde yapılmış olan saat kulesi de bu meydanda yer almaktadır. Gündüz eşsiz mimarisi gece ise ışıklandırmalarıyla göz kamaştıran saat kulesini görmeden, Konak Meydanı’nda bir anı fotoğrafı çektirmeden dönmeyin.

İzmir'de büyüleyici mekanlardan tutun tarihi eserlere kadar tutkunuzu yeniden keşfetmenizi sağlayacak yerler için İzmir gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Antik Kent Gezileri: Agora Ören Yeri

Agora Antik Kent Kalıntıları Agora Antik Kent Kalıntıları

En büyük Agora’lar arasında olan Konak ilçesinde yer alan bu tarihi Agora’yı ziyaret etmeden dönmeyin. Smyrna Antik Kenti’nin bir parçası olan Agora, bazilikası ve sokakları ile Bergama ve Efes ile karşılaştırılabilecek düzeyde öneme sahiptir.

Konak'ta bir çok eğlenceli aktiveteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Konak tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Sahil Boyu: Kordon Boyunca Yürüyüş

Kordon Boyu Yürüyüş Yolu Kordon Boyu Yürüyüş YoluKonak sahili boyunca kordon İzmirlilerin yürüyüş amaçlı tercih ettiği alanlardandır. Deniz havasının atmosferi ve yeşillik bir alan olan kordon boyunda çeşitli kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Çimlerde oturmuş çekirdek yiyip sohbet eden birçok kişiyi görebilirsiniz. Konak’a geldiğinizde İzmir Kordon’un ruhunu yaşamadan dönmeyin.


Tarihi Keşifler: Müze Gezileri

Konak Etnografya Müzesi Binası Konak Etnografya Müzesi Binasıİzmir’in merkezi ilçesi olan Konak sınırları içerisinde birçok gezebileceğiniz müze bulunmaktadır. İzmir Arkeoloji Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, İzmir Mask Müzesi, İzmir Kadın Müzesi, İzmir Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir Atatürk Evi Müzesi ve Zübeyde Hanım Deniz Müzesi’nde İzmir tarihini adım adım gezmeden dönmeyin.

Konak'ta kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Konak apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Sabahlara Kadar Müzik: Alsancak’ta Eğlenceli Bir Gece

Alsancak Gece Hayatı Alsancak Gece HayatıBirçok eğlence mekânlarına ve meyhanelere ev sahipliği yapan Konak’ın Alsancak semti, gece hayatı için en çok tercih edilen yerlerdendir. Gece olduğunda bile gündüz gibi kalabalık olmaya devam eden Alsancak sokaklarında sabaha kadar eğlence devam etmektedir. Yan yana sıralı birçok gece kulübü ve meyhane bulunan Alsancak’ta bir gece geçirmeden dönmeyin.