Kızılcahamam islami termal oteller

Kızılcahamam bölgesinde 3 adet termal ve islami oteli bulunmaktadır.

Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center Kızılcahamam

Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center

Tatil Köyleri Kızılcahamam Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness  Ankara
İNCELE
Başak Termal Hotel Kızılcahamam

Başak Termal Hotel

Termal Kızılcahamam Yarım Pansiyon
1 Çocuk Ücretsiz
İNCELE

Kızılcahamam Tatili Hakkında

Ankara şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunan Kızılcahamam ilçesi; İstanbul-Ankara Otoyolu üzerinde, 30 bin nüfuslu bir ilçedir. Termal sularının yanı sıra, ilçenin çam ağaçları, çam balı ve dağ kekiği de ünlüdür. Benzersiz bir doğal güzelliğe sahip olan Kızılcahamam, sahip olduğu termal kaynakları ile asırlardır ziyaret edilmektedir. Ayrıca, burada bulunan önemli geçitler de, yerleşimin tarih öncesi dönemlere kadar uzandığını göstermektedir.

İlçe merkezine yakın bir konumda bulunan tarihi Başköy Kalesi, Mahkeme Ağacin Köyü, Alicin Kanyonu ve Manastırı, Akdoğan Köyü kazıları, Saray Köyü’ndeki Roma Harabeleri, Seyhamamı Mahallesi’nde bulunan eski Bizans kilisesi, ilçe tarihinin çok eski zamanlara kadar uzandığını göstermektedir. Aslında ilçe, tarih öncesi dönemde de bir yerleşim yeri olmuştur.

Kendine has havası ve nadir güzelliği ile Kızılcahamam, hem doğa hem de kış turizmine uygun bir yerdir. Doğa ile baş başa vakit geçirmek, balık tutmak, temiz ve sakin bir atmosferde huzuru bulmak ve ruhunuzu iyileştirmek amacıyla, burada Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam yaylaları ve Yıldırım Dağı da doğal güzellikleri açısından ilgi çekici yerlerdir. Bu doğal güzelliklerin hepsi, Kızılcahamam’ın turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Kızılcahamam’daki otel seçenekleri de, genel olarak doğa ile baş başa ve termal sularda şifa bulma gibi olanaklara sahiptir.

Dağ turizmi de son yıllarda burada popüler hale gelmiştir. Bu nedenle Kızılcahamam, doğa turlarına katılmak isteyenler için ideal bir rota haline gelmiştir. Kızılcahamam’ın sahip olduğu göletler ve barajlar da ilçenin doğal atmosferine ayrı bir hava katmaktadır.

Roma Dönemi’nden bu yana kullanılan kaplıcalarının termal özelliğinden yararlanmak için, ilçe merkezi ve Seyhamamı Mahallesi’nde bulunan iki önemli termal tesis tercih edilebilir. Ankara’daki oteller, genel olarak şehir merkezine yakın olmak için tercih edilse de, doğa turları ve termal tesislerde konaklama gibi amaçlarla Kızılcahamam’da konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.

İslami Tatil Hakkında

“İslami Oteller”, “helal tatil” ve “tesettür hotel/otel” gibi kavramlarla sıkça anılan tatil mekânlarıdır. İslami otel konseptine göre bu oteller, müşterilerin İslam inancına ve inanç kurallarına uygun olacak biçimde tatil yapabilmeleri için tasarlanmış otel işletmeleridir.

İslami yaşam tarzına %100 şekilde uyumlu olan ve dünyanın çok sayıda ülkesi üzerinden tatil amaçlı gelen misafirlerine hizmet sunan İslami otellerin başlıca özelliği ise İslam dininde öne çıkan “helal” kavramına uyumluluk göstermesidir. En kısa ifadeyle İslami otel ya da Islamic hotels kavramı, helal kılınmış olan yiyecek, içecek, giysi vb. unsurlarla düzenlenmiş mekân tasarımı özelliklerini akla getirir.

İslami otel hizmetleri ise misafirlerin yaşam stiline uyumlu olarak çeşitlenmiştir. Öncelikle bu İslami otel ya da İslami tatil köylerinde yalnızca helal olan yiyecekler ile yine helal olan/alkolsüz içecekler bulunur. Spa merkezleri, sağlık merkezleri ve yüzme havuzları gibi alanlar, erkek ve kadınlar için özel şekilde ayrı ayrı olarak tasarlanmıştır. İslami otellerde yine özelleştirilmiş aile hizmetleri vardır. Bu noktada bazı otel tesislerinde yalnızca kadınlara özel olan ve dışarıdan görünmeyen şekilde düzenlenmiş plajlar bulunur. İslami esaslara uygun olarak tasarlanmış çok sayıda otelde ve tatil köyü içerisinde İslam dini kurallarına uygun olan giyisilerle ailelerin kullanımına sunulmuş karma plajlar da vardır. Ayrıca tatilcilerin ibadetlerini kolay bir şekilde yapabilmeleri amacıyla mescitler yer almaktadır.

Türkiye’nin hemen her bölgesi üzerinde İslami otel işletmelerine rastlayabilirsiniz. Başka bir ifadeyle tatil beldesi olan hemen her bölgede İslami tarzda oteller de mevcuttur. Bu tatil köylerinde ya da tatil beldelerinde bulabileceğiniz İslami otel fırsat ve kampanyaları ile otelin belli kurallarına uyum göstererek ve yasak şeylerden uzak durarak çok güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

İslami otellerin fiyatları ise İslami otellerin özelliklerine göre değişmektedir. Bu noktada denize sıfır İslami otel tesisleri ya da orman tatili sunan İslami oteller gibi farklı özelliklerde oteller vardır. Bu özelliklere ve konseptlerine göre fiyatlar değişir. Ayrıca İslami oteller de belli zamanlarda erken rezervasyon fırsatları sunar. Buna göre erken rezervasyon dönemleri içerisinde bu otellerde tatil yaptığınızda daha uygun fiyatlarla karşılaşırsınız.