Kızılcahamam termal oteller 5 yıldızlı

Kızılcahamam bölgesinde 2 adet 5 yıldızlı ve termal oteli bulunmaktadır.

Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center Kızılcahamam

Çam Hotel Thermal Resort & Spa Convention Center

Tatil Köyleri Kızılcahamam Yarım Pansiyon
2 Çocuk Ücretsiz
İNCELE
Eliz Hotel Convention Center Thermal Spa & Wellness  Ankara
İNCELE

Kızılcahamam Tatili Hakkında

Ankara şehir merkezine 80 km uzaklıkta bulunan Kızılcahamam ilçesi; İstanbul-Ankara Otoyolu üzerinde, 30 bin nüfuslu bir ilçedir. Termal sularının yanı sıra, ilçenin çam ağaçları, çam balı ve dağ kekiği de ünlüdür. Benzersiz bir doğal güzelliğe sahip olan Kızılcahamam, sahip olduğu termal kaynakları ile asırlardır ziyaret edilmektedir. Ayrıca, burada bulunan önemli geçitler de, yerleşimin tarih öncesi dönemlere kadar uzandığını göstermektedir.

İlçe merkezine yakın bir konumda bulunan tarihi Başköy Kalesi, Mahkeme Ağacin Köyü, Alicin Kanyonu ve Manastırı, Akdoğan Köyü kazıları, Saray Köyü’ndeki Roma Harabeleri, Seyhamamı Mahallesi’nde bulunan eski Bizans kilisesi, ilçe tarihinin çok eski zamanlara kadar uzandığını göstermektedir. Aslında ilçe, tarih öncesi dönemde de bir yerleşim yeri olmuştur.

Kendine has havası ve nadir güzelliği ile Kızılcahamam, hem doğa hem de kış turizmine uygun bir yerdir. Doğa ile baş başa vakit geçirmek, balık tutmak, temiz ve sakin bir atmosferde huzuru bulmak ve ruhunuzu iyileştirmek amacıyla, burada Soğuksu Milli Parkı, Kızılcahamam yaylaları ve Yıldırım Dağı da doğal güzellikleri açısından ilgi çekici yerlerdir. Bu doğal güzelliklerin hepsi, Kızılcahamam’ın turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Kızılcahamam’daki otel seçenekleri de, genel olarak doğa ile baş başa ve termal sularda şifa bulma gibi olanaklara sahiptir.

Dağ turizmi de son yıllarda burada popüler hale gelmiştir. Bu nedenle Kızılcahamam, doğa turlarına katılmak isteyenler için ideal bir rota haline gelmiştir. Kızılcahamam’ın sahip olduğu göletler ve barajlar da ilçenin doğal atmosferine ayrı bir hava katmaktadır.

Roma Dönemi’nden bu yana kullanılan kaplıcalarının termal özelliğinden yararlanmak için, ilçe merkezi ve Seyhamamı Mahallesi’nde bulunan iki önemli termal tesis tercih edilebilir. Ankara’daki oteller, genel olarak şehir merkezine yakın olmak için tercih edilse de, doğa turları ve termal tesislerde konaklama gibi amaçlarla Kızılcahamam’da konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

5 Yıldızlı Otel Tatili Hakkında

Misafirlerine unutamayacakları bir tatil dönemi yaşatan 5 yıldızlı oteller Türkiye’nin birçok bölgesinde sundukları hizmet içerikleri ile tanınmaktadır. Bu oteller genellikle herşey dahil konsepti ile misafirlerini ağırlamaktadır. Bu tarz oteller doğa ve denizin manzarasını birlikte sunarak unutmayacağınız bir anının birikmesine de katkı sunmaktadır. Sizde tercih ederek bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

5 yıldızlı oteller hizmet açısından gelişmiş bir konsepte sahiptir. Herkesin damak zevkine uygun yemekleri, yetişkin ve çocuk havuzları, spor salonları ve spa merkezleri bulunur. Buda tatilinizi daha unutulmaz ve eğlenceli olmasını sağlamaktadır. Misafirlerini canlı müzik ve aktivitelerle eğlendirerek doyumsuz bir tatil dönemi geçirmelerine de katkı sunmaktadır.

5 yıldızlı otellerin odaları da lüks tasarıma sahiptir. Odalarında tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz tüm detaylar eksiksiz bir şekilde bulunur. Mini bar seçeneğinden klima, ve wifi gibi gerekli olan tüm detayları barındırmaktadır.

Denizin ve güneşin keyfini en iyi şekilde sürebilmenize de yardımcı olan 5 yıldızlı oteller kendilerine has plajları ile de misafirlerine eşsiz bir tatil fırsatı sunmaktadır. Plajlarda denizin tadını çıkarırken 5 yıldızlı otellerin hizmetleri arasında olan beach barları ziyaret edebilirsiniz.

5 yıldızlı otellerde gündüzleri deniz ve kumun keyfini sürebilir akşamları ise özel hazırlanan animatör gösterileri ile eğlenceli bir anın geçmesine imkan tanınmaktadır. Oteller de çocukların da eğlenebilmesi için gerekli olan oyun alanları bulunmaktadır.

5 yıldızlı oteller balayı çiftler için de hizmet vermekte olup özel süsleme ve odaya kahvaltı gibi detaylarla katkı sağlamaktadır. Bu da unutamayacağınız bir balayı dönemini yaşamanıza imkan sunacaktır.

Bu tarz oteller kampanya ve erken rezervasyon imkanları ile büyüleyici bir tatilin kapısını size açmaktadır. Sizde sevdikleriniz ile birlikte tercih ederek masalımsı bir tatile yelken açabilirsiniz.

Termal Tatil Hakkında

Termal Oteller, etrafı doğal maden sularıyla çevrili ve belli derecede bir sıcaklığı olan suların bulunduğu alanlar üzerine kurulan tesisler için kullanılan bir kavramdır. Bu termal otellerde hem tatil hem de tedavi şekli, içme suyu kürleri ve banyo kürleri kullanılarak gerçekleşir. Bir diğer ifadeyle termal oteller, sıcak kaplıca sularını veya doğanın mucizelerinden bir tanesi olan özel suların kullanımına olanak sunan kuruluşlardır.

Özellikleri bakımından ise termal otellerde termal sular, soğuk ya da sıcak şekilde kullanımı dikkat çeker. Sıcak sular, çoğunlukla banyo kürü şeklinde; soğuk sular ise içme suyu/maden suyu şeklinde kullanılıyor. Termal sular ise müşterilere sağlık açısından faydalı sonuçlar getirir. Termal tesislerde müşterilere Türk hamamı, spa, cilt bakımı, masaj, fizik tedavi gibi çok konuda farklı hizmetler sunulur. Bununla beraber şifa bulmak isteyenlere hitap eden özellik ve hizmetler, aynı zamanda dinlenmek için tatil yapanlara da hitap eder.

Konumları itibariyle avantajlı olan popüler termal oteller, yemyeşil bir tabiat, sessiz dinlenme alanları ve şifalı suları ile sağlıklı şartlar sunarken yoga ve meditasyon açısından da avantajlı ortamlar sunar. Termal otellerin tümü, odaları, bahçeleri, termal havuzları ve yataklarına kadar en ince detayına kadar tasarlanır. Ayrıca şifalı suları ve sağlıklı ortamları sayesinde terapötik etkilerin en yüksek seviyede hissedilmesinde avantaj sağlar. Gün boyunca müşterilerin hizmet ve bilgi alabileceği bir otel ekibinin bulunması da büyük avantajlardan biridir. Bu otellerde uzman masör ve uzman fizyoterapistlerin bulunması da bir avantaj olarak müşterileri memnun ediyor.

Bütün bu özellikler dışında fiyat ve bütçe konusu da tatilcilerin planlarını yapmasında etkili bir unsurdur. Ancak uygun fiyatlı termal otel bulmak çok kolaydır. Çünkü bu oteller, hemen her bütçeye hitap edebilen çeşitlilikte karşınıza çıkar. Hatta yarım pansiyon, tam pansiyon, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı gibi çok sayıda seçenekte termal otel mevcuttur. Bu sayede çok düşük ve ekonomik fiyatlarda termal otellerde konaklama fırsatı bulabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu otellerde erken rezervasyon dönemlerini takip etmektir. Erken rezervasyon fırsatları sunan pek çok termal otel vardır. Bu otellerden önceden yer ayırtıp çok daha ekonomik şartlarda sağlıklı ve şifa dolu bir tatil planlayabilirsiniz.