Kadıköy'de Nerede Yemek Yenir?

Kadıköy’de tarihi ve turistik bir gezi yapılabilir, kültür ve sanata doyulabilir ve gece hayatının tadı çıkarılabilir. Bunların hepsinin ortak noktası ise, gecenin sonunda ya da bir etkinlik bittiğinde yenilecek keyifli bir yemektir. 

Kadıköy merkezden başlayarak, ilçenin hemen her semtinde, bolca kafe, restoran, pastane ve butik kahvecileri bulabilirsiniz. 

Balıkları ile ünlü Balık Pazarı, lezzetli mantıları ile Sayla Mantı, ev yemekleri ile ünlü Çiya, pastaları ile Beyaz Fırın, muhteşem bir tavuk göğsü için Saray Muhallebicisi’nin bulunduğu Kadıköy merkezde; ev yemeği, döner, börek, midye, kokoreç, mantı ve daha pek çok seçenek bulunmaktadır. 

Kadıköy'de açık büfe imkanlarıyla bütçe dostu oteller için Kadıköy otelleri fiyat sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Lezzetli Dürümlerin Tadını Çıkarın: Dürümcü Emmi

Dürümcü Emmi Kadıköy Dürümcü Emmi KadıköyDürüm, Kadıköy klasiklerinden biridir. Yoğun bir yaya akışının ve gece hayatının yaşandığı Kadıköy’de, pratik, doyurucu ve uygun fiyatlı seçenekler her zaman favoridir. 

Kadıköy’de son yıllarda isim yapan ve günün hangi saati giderseniz gidin sizi uzun bir kuyruğun karşıladığı Dürümcü Emmi, günün 24 saati hizmet vermektedir. 

Özellikle dürümleri oldukça doyurucu. Servislerde yoğunluğa bağlı zaman zaman aksaklıklar olsa da lezzet her şeyin önüne geçmektedir. 

Dürümcü Emmi’nin menüsünde; çorbalar, dürümler, kebaplar, pideler ve köfte gibi seçenekler yer almaktadır. 

Çorbalarda fiyatlar ortalama 10-15 TL, dürümlerde ortalama 13-15 TL, kebaplarda ortalama 25-35 TL, pidelerde ortalama 10-20 TL ve tatlılarda ortalama 10-20 TL civarındadır. 

Hafta sonu tatilinizi ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için İstanbul bölgesi otelleri sayfasında listeledi.


Yöresel Mutfaklar: Çiya Sofrası 

Kadıköy Çiya Sofrası Bahçesi Kadıköy Çiya Sofrası BahçesiKadıköy’de yöresel mutfak denince akla Çiya gelir. Özellikle Güneydoğu mutfağını yakından tanımak isteyenler için en iyi seçenektir. Ayrıca kebapları ve lahmacunları da oldukça lezzetlidir. 

Kebaplarda fiyatlar ortalama 20 TL ile 30 TL, lahmacun ve pidelerde ortalama 10 TL ile 20 TL, tatlılarda 8 TL ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Yoğurt soslu sıkma köfteleri, menülerinde en çok önerilen lezzetlerden biridir. Burada, iki kişi için ortalama 80 TL ödersiniz. 

Çiya Sofrası, 11:30 ile 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Mekan, Kadıköy vapur iskelesine oldukça yakın bir konumda, Cafer Ağa Cami’nin yanı başındadır. 

Kadıköy'de tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Kadıköy'de gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Ciğer Denince: Ciğerci Hulusi

Eşsiz Ciğeriyle Ciğerci Hulusi Eşsiz Ciğeriyle Ciğerci Hulusi

Kadıköy merkezde, canınız ciğer yemek istediğinde, tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden biri, Ciğerci Hulusi’dir. 

Burası, Kadıköylüler arasında oldukça meşhur bir yerdir. 

Kadıköy rıhtımda, PTT ve Starbucks’ın yer aldığı ara sokaktan girip, Benzin Cafe’yi takip ettikten sonra, ilk sokaktan sola dönerseniz, Ciğerci Hulusi’ye ulaşabilirsiniz. 

Mersin usulü lezzetli ciğerleri ile meşhur olmayı başaran mekanda fiyatlar, ortalama 20-30 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Ciğerci Hulusi, 12:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kadıköy'de manzarası ve tarihi yerleri ile sizi büyüleyecek yerler için Kadıköy gezi rehberi sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.


Ayakta Lezzet: Pizza2Go

Eşsiz Pizza Lezzetiyle Pizza2Go Kadıköy Eşsiz Pizza Lezzetiyle Pizza2Go KadıköyKadıköy, günün her saati hayatın aktığı bir yerdir. Dolayısıyla, yemek alternatifleri de oldukça geniştir. 

Pizza2GO, Kadıköy merkezde, önünde kuyruk bekleyeceğiniz, lezzetli dilim pizzaları ile denemeniz gereken mekanlardan biridir. 

Menülerinde; tavuklu, sucuklu, pesto soslu, sebzeli ya da pastırmalı gibi farklı pizza seçenekleri bulunmaktadır. 

Pizza fiyatları ortalama 15 TL ile 35 TL arasında değişiklik göstermektedir. Dilim pizza isterseniz, ortalama 5 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kadıköy vapur iskelesinden gelecekseniz; rıhtımdaki Starbucks’ın karşı sokağını takip edin. Ardından ilk sokaktan sola dönün ve sokağın sonunda sağa döndüğünüzde Pizza2Go’yu bulabilirsiniz. 

İstanbul'a uğradığınızda mutlaka gidilmesi gereken yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamızı göz gezdirebilirsiniz.


Gecenin Vazgeçilmezi: Mercan Kokoreç

Kadıköy Mercan Kokoreç Kadıköy Mercan Kokoreç

Mercan Kokoreç, adeta bir Kadıköy klasiğidir. 

Gece Kadıköy’de eğlenenlerin son durağı olarak da bilinir. 

Özellikle kokoreç ve midye tavaları denenmelidir. Ayrıca, midye dolmaları da oldukça lezzetlidir. 

Konum olarak, Kadıköy rıhtımda yer almaktadır.

Kokoreç fiyatları ortalama 8-11 TL ve midye fiyatları ortalama 5-10 TL arasında değişiklik göstermektedir. Midye dolmaları ise adet fiyatı ortalama 1 TL’dir.  

Mercan Kokoreç, 11:00 ile 02:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kadıköy'de lüks mimari tasarımları ile eşsiz açık büfe kahvaltı sunan ve havuzlu otellerin listesini Kadıköy havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Pratik ve Doyurucu: Pilav House

Eşsiz Dışar Pilavı Lezzetiyle Pilav House Eşsiz Dışar Pilavı Lezzetiyle Pilav HouseKadıköy’de, öğrencilerin ve gece eğlenmeye gelenlerin bir diğer vazgeçilmez adresi de Pilav House’dur. 

Kadıköy merkezde, barlar sokağına giderken, Rexx Sineması’na oldukça yakın bir konumda hizmet vermektedir. 

Menülerinde; nohutlu pilav, tavuklu pilav, salatalı pilav, fasulyeli pilav, köri soslu tavuklu pilav, ciğerli pilav, kavurmalı pilav gibi alternatifler bulunmaktadır. 

Fiyatlar, ortalama 5 TL ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir. 

Kadıköy'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Kadıköy balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Köfte Severlere: Ekspres İnegöl Köftecisi

1963 1963'den Beri Eşsiz Lezzetiyle Ekspress İnegöl KöftecisiKadıköy’de lezzetli köfteler yemek isteyenlerin adresidir. Porsiyonları büyük olmasına rağmen, gittiğinizde kendinizi bir yarım porsiyon daha sipariş verirken bulabilirsiniz. Köftelerde fiyatlar ortalama 25 TL’dir. 

Menülerinde ayrıca piliç şiş ya da biftek gibi farklı yiyecek seçenekleri de bulunmaktadır. 

Ayrıca; kabak tatlısı, kadayıf ve Kemalpaşa gibi tatlı seçenekleri de bulunmaktadır. Fiyatları ise ortalama 5-8 TL arasında değişiklik göstermektedir.