Kadıköy Semtleri

İstanbul seyahatinizi planlarken; şüphesiz Sultanahmet, Beyoğlu, Galata Kulesi ve Taksim meydanını görmek için bolca vakit ayırdınız. Gerçekten de bunların her biri, İstanbul’u keşfetmek için mükemmel seçimlerdir. 

İstanbul ile tanışmanın bir sonraki adımı, Anadolu yakasına geçerek, Kadıköy’ü keşfetmektir. Kadıköy’ü biraz daha yakından tanımak için, ilçenin 21 farklı semtini ziyaret edebilir, yapılacak bir şeyler bulabilirsiniz. 

Kadıköy'de bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Kadıköy otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Fenerbahçe

Kadıköy Boğası Fenerbahçe Meydanı Kadıköy Boğası Fenerbahçe MeydanıKadıköy merkezden geliyorsanız; Fenerbahçe Ülker Stadyumu’nu geçtikten sonra, Fenerbahçe’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Hemen girişinde, Kalamış Atatürk Parkı bulunmaktadır. 

Ayrıca, İstanbul Kalamış Marina’yı da içerisinde barındırmaktadır. 

Yine Fenerbahçe Parkı ve Orduevi de Fenerbahçe semtinin sınırları içerisindedir. 

Günübirlik eğlencelerinizde uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için İstanbul otel fiyatları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Göztepe

Göztepe Özgürlük Parkı Göztepe Özgürlük ParkıGöztepe, Kadıköy’ün huzurlu ve keyifli semtlerinden biridir. 

İstanbul Oyuncak Müzesi ve Marmara Üniversitesi de Göztepe de bulunmaktadır. 

Konum olarak Caddebostan, Feneryolu, Fenerbahçe ve Erenköy semtleri ile komşudur. 

Kadıköy'de manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Kadıköy'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Acıbadem

Acıbadem Drone Çekimi Acıbadem Drone ÇekimiAcıbadem, Kadıköy’de yaşamak için en nezih semtlerden ve Anadolu yakasının yükselen değerlerinden biridir. 

Acıbadem’in bir kısmı Kadıköy’e, bir kısmı da Üsküdar ilçesine bağlıdır. 

Semtin Kadıköy’e bağlı bulunan kısmında; Anadolu yakasının en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Nautilus AVM bulunmaktadır. 

Acıbadem’in en büyüleyici yanlarından biri; İstanbul’da giderek yükselen binalara inat, hala o eski mahalle havasını koruyabilmesidir. 

Semtin bir de uzun bir caddesi ve caddesinde bolca kafe ve restoran seçeneği bulunmaktadır. 

Acıbadem’e Perşembe günü gelirseniz, semt pazarını da ziyaret edebilirsiniz. 

Kadıköy'deki sizi günümüz dünyasından ayırıp başka bir diyara taşıyacak yerler için Kadıköy gezi rehberi sayfamıza göz gezdirmeyi unutmayın.


Bostancı

Bostancı Vapur İskelesi Bostancı Vapur İskelesiBostancı, Kadıköy’ün bir başka nezih semtidir. 

Semt, Osmanlı döneminde, Fatih Sultan Mehmet zamanında, şehrin Anadolu yakasının sınırı sayılmaktaydı. 

Bostancı’ya; Kadıköy-Tavşantepe metro hattını kullanarak ya da sahilinde bulunan vapur iskelesine, Eminönü’nden kalkan vapurları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca yine Kadıköy’den ve Anadolu yakasının diğer bazı ilçelerinden otobüs ve minibüs ile de ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Buraya gelişinizi Çarşamba gününe denk getirirseniz, Bostancı semt pazarını da ziyaret edebilirsiniz. 

Kadıköy dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için İstanbul gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Suadiye

Suadiye Vitra Köşkü Suadiye Vitra KöşküBağdat Caddesi’nin en keyifli bölgelerinden biridir ve aynı zamanda başlangıç noktası olarak da kabul edilmektedir. 

Cadde üzerindeki 3-4 sokak, Suadiye’ye bağlıdır.

Bağdat Caddesi’nin dışında, Suadiye’yi Suadiye yapan, caddeden sahile doğru inen yoldaki ara sokaklarıdır. 

Acıbadem ya da Bostancı kadar merkezi bir semt olmamakla birlikte, içerisinde pek çok mağaza, kafe ve restoran barındırmaktadır.


Caddebostan

Caddebostan Sahili Caddebostan SahiliCaddebostan, Kadıköy’de, sahili ile meşhur semtlerden biridir. Sahili; konum olarak Erenköy ile Çiftehavuzlar arasında kalmaktadır. 

Caddebostan sahildeyseniz, hemen karşınızda Adalar’ı görebilirsiniz. Semtin sahili, sabah sporu ve sahilde keyifli bir yürüyüş için de idealdir. 

Ayrıca, Caddebostan sahilde, özellikle de güzel havalarda, akşamları sahilde oturup sohbet eden insanları, müzik yapan gençleri ve bisiklete binen insanları da görebilirsiniz. 


Kozyatağı

Kozyatağı Milli Parkı Kozyatağı Milli ParkıKonum olarak Kadıköy ile Ataşehir arasında kalan Kozyatağı, Kadıköy’ün semtlerinden biridir. 

Kozyatağı’na, Kadıköy-Tavşantepe metro hattını ya da Üsküdar ve Kadıköy’den kalkan minibüs ve otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Semt, aynı zamanda içerisinde barındırdığı ve Anadolu yakasının en eski büyük marketlerinden biri olan Carrefour ile de ünlüdür. 

Buradaki plazaların sayısı giderek artıyor olsa da o keyifli mahalle havasını koruyan yerleri de bulunmaktadır. 

Kadıköy'de tatilinizde spa hizmetlerinin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Kadıköy spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.


Erenköy

Erenköy Tren İstasyonu Erenköy Tren İstasyonuKadıköy’ün Erenköy ilçesi; Caddebostan’ı geçtikten sonra, Şaşkınbakkal’a gelmeden önce, iki semtin arasında kalmaktadır. 

Burası, yalnızca Anadolu yakasının değil, İstanbul’un belki de yaşamak için en ideal semtlerinden biridir. 

Mahalle huzurunu yaşatan sokakları, samimi esnafları, keyifli bir caddesi ile Erenköy, Kadıköy’ün en sakin semtlerinden biridir. 


Koşuyolu

Kadıköy Koşuyolu Parkı Kadıköy Koşuyolu Parkıİstanbul’un Kadıköy ilçesinde, Acıbadem ile komşudur. 

Koşuyolu, içinde barındırdığı Validebağ Korusu ve caddesinde bulunan kafe ve restoranları ile ünlüdür. 

Ayrıca, içerisinde basketbol sahası ve keyifli bir park da bulunmaktadır. 

Koşuyolu’nun en ünlü mekanı, lezzetli pastaları ve kahveleri ile ünlü Cevizağacı’dır. 

Kadıköy'de gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Kadıköy apart oteller sayfasından bir tercihte bulunabilirsiniz.


Caferağa

Tarihi Caferağa Medresesi Tarihi Caferağa Medresesi Caferağa, Kadıköy’ün meşhur çarşısının içinde bulunduğu semttir.