Kadıköy'e Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul Anadolu yakasının hem eğlence hem de kültür ve sanat merkezi olan Kadıköy, konum olarak, şehrin pek çok noktasına bağlantı seçeneği bulunan bir noktadadır. 

İlçenin mevcut nüfusu 500.000 civarında olmakla birlikte; aynı zamanda bir iş ve turizm merkezi de olan Kadıköy, yoğun bir araç ve yaya trafiğine sahiptir. Dolayısıyla, buraya gelmeden önce, ulaşım konusunda dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. 

Yine de İstanbul’un bu merkezi ilçesinde, ulaşım seçenekleri oldukça fazladır. 

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Kadıköy'de yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Kadıköy oteller sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kadıköy’e Toplu Taşıma Araçları ile Nasıl Gidilir? 

Metro ile Nasıl Gidilir?

Günün her saati, gerçek bir insan kalabalığına ev sahipliği yapan Kadıköy’de, en pratik ve en hızlı ulaşım seçeneklerinden biri, M4 Kadıköy- Tavşantepe metro hattıdır. 

Açıldığı günden bu yana, İstanbul Anadolu yakası trafiğinde büyük rahatlama sağlayan metronun durakları; Kadıköy, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Gülsuyu, Eserkent, Soğanlık, Kartal, Pendik ve Tavşantepe’dir. 

Ortalama her dört dakikada bir yeni metro seferi başlamaktadır. 

Kadıköy- Tavşantepe metrosu, 06:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Kadıköy- Tavşantepe arası ulaşım, toplamda 40 dakika sürmektedir. 

İstanbulKart ile ulaşım; tam bilet ortalama 2.60 TL, öğrenci ortalama 1.25 TL ve Sosyal (öğretmenler ve 60 yaş üzeri) ise ortalama 1.85 TL'dir. Tek geçişli bilet ücreti ortalama 6 TL'dir.

Kadıköy metro durağı; Kadıköy rıhtımda yer almaktadır. 

Günübirlik eğlenceleriniz için uygun fiyatları ile sizi mutlu edecek oteller için İstanbul otel sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.


Marmaray ile Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasındaysanız ve Kadıköy’e hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, seçenekleriniz arasında Marmaray da bulunmaktadır. 

Ayrılıkçeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme durakları bulunan Marmaray ile Kadıköy’e ulaşım sağlamak için; Ayrılıkçeşmesi durağında indikten sonra, metro bağlantısını kullanarak, bir durak sonra Kadıköy durağında inebilirsiniz. 

Marmaray durakları arası ulaşım, ortalama 4 dakika sürmektedir. 

Şehir trafiğini çekmek istemeyenler için, Kadıköy’e Marmaray ile ulaşım seçeneği oldukça mantıklıdır. 

Marmaray ile ulaşım için İstanbul Kart'a ihtiyacınız bulunmaktadır. Marmaray ücretleri; tam ortalama 2.60 TL ve öğrenci ortalama 1.25 TL’dir. Tek geçişli bilet ücreti ise ortalama 6 TL'dir.

Kadıköy'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Kadıköy'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Vapur Nasıl Gidilir?

Kadıköy, İstanbul Anadolu yakasında, vapur ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçelerden biridir. 

Kadıköy’e vapur ile ulaşım sağlayacaksanız; Kadıköy- Eminönü ve Kadıköy- Beşiktaş vapur seferlerini tercih edebilirsiniz. 

Vapur ile Kadıköy’e gitmek için, İstanbul Kart’a ihtiyacınız olacaktır. İstanbul Kart’ınız yoksa, ortalama 6 TL ödeyerek, tek geçişli kartlardan satın alabilirsiniz. 

Kadıköy'e gelmeden önce tatil planı yapabilmeniz için mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Kadıköy gezi rehberi sayfasında listeledik.


Metrobüs ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy merkeze metrobüs ile ulaşım sağlamak için; Söğütlüçeşme metrobüs durağında inmeniz gerekmektedir. 

Söğütlüçeşme metrobüs durağı, Kadıköy merkeze 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Dilerseniz, metrobüste indikten sonra, Kadıköy’e giden 4, 8E, 8A, 19S, 19F, 16D, 20K gibi İETT seferlerinden birini de kullanabilirsiniz. 

Söğütlüçeşme durağı ile Kadıköy arası, 4 durak mesafededir. Ortalama 5 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile Kadıköy rıhtıma ulaşabilirsiniz. 

Metrobüs ücreti; tam ortalama 3.85 TL ve öğrenci ortalama 1.25 TL’dir. 

Tek kullanımlık biletleri kullanarak da metrobüse binebilirsiniz. Bilet fiyatı ortalama 6 TL’dir. 


Otobüs ve Minibüs ile Nasıl Gidilir?

Kadıköy’e otobüs ve minibüs ile pek çok farklı semt ve ilçeden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy otobüs durakları, Kadıköy rıhtımda hemen deniz kenarında, vapur iskelesinin olduğu noktada bulunmaktadır. 

Kadıköy’e bağlı bütün semtlerden, Kadıköy merkeze otobüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Kadıköy’e; Üsküdar, Ataşehir, Ümraniye, Maltepe, Kartal, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinden de otobüs ve minibüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Otobüs seferlerini kullanabilmeniz için, İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir. Kartınız yoksa, tek geçişli kullanım sağlayan kartlardan satın alabilirsiniz. Tek kart ücreti, ortalama 6 TL’dir. 


Kadıköy’deki Otobüs Durakları

Kadıköy ilçe sınırları içerisinde yer alan otobüs duraklarından bazıları şöyledir: Kadıköy, Kadıköy Çarşı, Altıyol, Barış Manço, Belediye, Ziverbey, Kuyubaşı, Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi, Çemenzar, Göztepe, Sayrayıcedit Cami, Ethemefendi, Tüccar Başı, Şehit Orhun Göytan, Kazasker, Ayşekadın, Şenesenevler, Bostancı, Bostancı Gösteri Merkezi.

Birbirinden farklı büyüleyici mekanlardan tutun tarihi eserlere kadar tutkunuzu yeniden keşfetmenizi sağlayacak yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kadıköy- Üsküdar Arası Ulaşım

Kadıköy merkez ile Üsküdar merkez arası ortalama 8.5 km’dir. Aracınızı kullanarak, ortalama 15 dakikalık bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy- Üsküdar ulaşım seçeneklerinizden biri de 12 ve 12A İETT seferleridir. 

Kadıköy- Üsküdar arası, 06:30 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren sarı dolmuşları kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ayrıca, Kadıköy rıhtımdan kalkan minibüsler; Acıbadem, Numune Hastanesi, Karacaahmet, Doğancılar ve Ahmediye’yi geçerek, Üsküdar merkeze ulaşım sağlamaktadır. Kadıköy- Üsküdar minibüslerinin ücreti, ortalama 2.5 TL’dir. 

Tatilinizde ailenizle birlikte geçireceğiniz rahat konaklama imkanları sağlayan otelleri ekibimiz sizin için Kadıköy aile otelleri sayfasında listeledi.


Kadıköy AVM’lere Nasıl Gidilir?

Kadıköy, İstanbul Anadolu yakasının en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Nautilus AVM’yi içinde bulundurmaktadır. 

Nautilus AVM, konum olarak, Kadıköy’e bağlı Acıbadem semtinde yer almaktadır. 

Anadolu yakasındaysanız, Kadıköy Tavşantepe metro hattını ve Üsküdar durağından geçen Marmaray seferlerini tercih edebilirsiniz. 

Avrupa yakasından gelecekseniz; Marmaray seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca; metrobüs ile Acıbadem durağında indikten sonra, hemen metrobüs çıkışından kalkan Acıbadem-Kadıköy minibüslerini kullanarak da Nautilus AVM’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Acıbadem- Kadıköy minibüs ücretleri ortalama 2.25 TL’dir. 

Kadıköy merkezdeyseniz, Ayrılıkçeşme Marmaray İETT durağından geçen herhangi bir otobüs seferini kullanarak da Nautilus AVM’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kadıköy'de bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Kadıköy lüks oteller listemize uğramayı unutmayın.


Kadıköy’e Ulaşımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadıköy’deyseniz ve Fenerbahçe maçlarının olduğu bir güne denk geldiyseniz; özellikle akşam saatlerinde şahsi araç ya da taksi kullanırken, trafik nedeniyle problem yaşayabilirsiniz. 

Bu nedenle, metro ve Marmaray hatlarını kullanmak, zamandan tasarruf etmenizi sağlayabilir. 

Kadıköy, denizyolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz bir ilçedir. Avrupa yakasından geliyorsanız, en hızlı ve keyifli ulaşım için vapur hatlarını kullanabilirsiniz.