Kadıköy Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Tarihi yarımadanın Anadolu yakasında yer alan Kadıköy, İstanbul’un merkezi ilçelerinden biridir. Günümüzde, hareketli bir ticaret ve ulaşım merkezi olan ilçe, tarihte, Kalkedon olarak bilinmekteydi. Kadıköy, İstanbul’a yapılacak bir ziyarette, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. 

Kadıköy’e hangi ulaşım aracı ile ulaşım sağlayacağınız önemlidir. Şahsi aracınız ile gelecekseniz, kısa bir yolculuk ile kolayca ulaşabilirsiniz. İlçeye ayrıca; metro, Marmaray, metrobüs, vapur, otobüs ve dolmuş ile ulaşım seçenekleri de bulunmaktadır. 

Kadıköy, konum olarak İstanbul şehrinin Anadolu yakasının sahil şeridinde yer almaktadır. Üsküdar, Ataşehir ve Maltepe ilçeleri ile komşudur. 

Kadıköy'de günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Kadıköy otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.


Denizyolu ile Kadıköy’e Ulaşım 

Denizyolu, Kadıköy’e ulaşım için en iyi seçeneklerden biridir. Vapur yolculuğuna, özellikle güzel bir havada denk geldiyseniz, vapurda dışarıda oturarak yolculuk yapabilir; Boğaz manzarasını seyrederken, martılara simit atabilir, vapurdan aldığınız sıcak bir çayın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kadıköy’e vardığınızda, iskeleye yanaşan vapuru ve sizinle birlikte yolculuk yapan insanları izleyebilirsiniz.  

Kadıköy’e; Şehir Hatları ve DenTur Avrasya feribotları ile Avrupa yakasından düzenli olarak vapur seferleri düzenlenmektedir. 

Vapur yolculuğu için İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir. İstanbul Kart tek geçişli bilet ücreti, ortalama 6 TL’dir.  Ortalama 6 TL’ye, kıtalar arası bir yolculuk, oldukça keyifli olacaktır. 

Şehir Hatları ile Kadıköy’e; Beşiktaş, Karaköy ve Eminönü’nden ve ayrıca Sarıyer’den de ulaşım seçeneği bulunmaktadır. 

Kadıköy'ün bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak ve keyifli tatil için Kadıköy'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Karayolu ile Kadıköy’e Ulaşım 

Kadıköy’e; şahsi aracınızı, taksi, minibüs ya da Bostancı ve Taksim’den kalkan sarı dolmuşları kullanarak karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’da taksilerin açılış ücreti ortalama 5 TL ve km başına 2.5 TL’dir. 

Kadıköy- Bostancı dolmuş ücreti ortalama 4 TL, Kadıköy- Taksim dolmuş ücreti ise ortalama 8 TL’dir.


Kadıköy’e En Yakın Havalimanı

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, konum olarak Sabiha Gökçen Havalimanı ile aynı yakada yer almaktadır. Kadıköy ile Sabiha Gökçen arası 30 km’dir. Taksi ve araç ile ulaşım, ortalama 30 dakika sürmektedir. 

Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaşım için; Kadıköy- Tavşantepe metro hattını kullanabilirsiniz. Karayolu ile ulaşım için, Havaş otobüslerini ya da E11 İett hattını da kullanabilirsiniz. 

Kadıköy, şehrin diğer yakasındaki Atatürk Havaalanı’na ise 50 km uzaklıktadır. Şahsi araç ya da taksi ile ulaşım ortalama 45 dakika sürmektedir.

Kadıköy'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Kadıköy gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Metro ile Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy’e ulaşım seçeneklerinden biri de Kadıköy- Tavşantepe metro hattıdır. 

Metro hattını kullanarak; Acıbadem, Göztepe, Bostancı, Kartal gibi semtlerden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metroyu kullanmak için, İstanbul Kart kullanmanız gerekmektedir. 

İstanbul Kart tek geçişlik bilet ücreti ortalama 6 TL’dir.

Kadıköy'deki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Kadıköy 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Marmaray ile Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

Kadıköy’e, dilerseniz Marmaray hattını kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Marmaray’ı, 06:00 ile 00:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz. 

Kadıköy’e Marmaray ile ulaşım sağlamak için; Ayrılıkçeşmesi durağında indikten sonra, Kadıköy -Tavşantepe metro hattına geçebilir ve bir durak sonra Kadıköy’e ulaşabilirsiniz. 

Marmaray durakları arası 4 dakika sürmektedir ve toplamda 5 durak bulunmaktadır.

İstanbul Kart'ınızı kullanarak Marmaray ile yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul Kart'ınız yoksa,

ortalama 6 TL ödeyerek, tek geçişlik biletlerden satın alabilirsiniz.

Kadıköy'de tatilinizde masaj ve terapilerin bir arada sunulduğu tesislerde konaklamak isterseniz Kadıköy spa otelleri listemizden birini tercih edebilirsiniz.


Metrobüs ile Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

Metrobüs, İstanbul içi ulaşımda en rahat seçeneklerden biridir. Avrupa yakasından gelecekseniz, metrobüs ile trafiğe takılmadan kolayca Kadıköy Söğütlüçeşme durağına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Söğütlüçeşme durağında indikten sonra, Kadıköy merkeze gelmek için; minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak, kısa bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. Dilerseniz, 10-15 dakikalık bir yürüyüş ile de Kadıköy merkeze ulaşabilirsiniz. 

Metrobüs ücreti; tam bilet ortalama 4 TL, öğrenci ortalama 1.25 TL’dir. İstanbul Kart ile tek geçişli bilet ücreti ise ortalama 6 TL’dir.