Kadıköy Aktiviteleri

İstanbul’un merkezi ilçelerinden biri olan Kadıköy; günün erken saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar keşfedebileceğiniz şeyler ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz aktivite seçenekleri ile doludur. 

İstanbul seyahatinizde geldiğiniz Kadıköy’de; ilçenin gelenekselleşen festivallerine katılarak şehrin yerlilerinin arasına karışmak isterseniz, Çevre Festivali ya da Gençlik Festivali’ni tercih edebilirsiniz. 

Kadıköy’de gerçekleştirebileceğiniz pek çok farklı aktivite seçeneği de bulunmaktadır. 

Çocuklu aileler, yetişkinler, adrenalin tutkunları, spor severler ve sanat severler için Kadıköy’de; Süreyya Operası, Haldun Taner Sahnesi, KargART, Hush Gallery, İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, Bostancı Lunaparkı, Frankestein Korku Evi, Quest İstanbul, Kayıp Çiftler, Portal Vr Studio, Patronn ve Kidzania İstanbul gibi pek çok farklı mekanda, geniş bir aktivite seçeneği sunulmaktadır. 

Kadıköy'de gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için Kadıköy otelleri listemize göz atabilirsiniz.


Süreyya Operası

Süreyya Operası Sahnesi Süreyya Operası SahnesiKadıköy’ün merkezinde, Osmanağa Mahallesi’nde yer alan Süreyya Operası, açıldığı 1920’li yıllarda pek rağbet görmüş olmayıp bir tiyatro salonu olarak hizmet vermiş olsa da, günümüzde pek çok farklı sahne sanatının sahnelendiği bir etkinlik merkezidir. 

Kadıköy’ün en önemli kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Süreyya Operası’nda; bale, tiyatro ve opera sanatları sahnelenmektedir. 

Süreyya Operası güncel etkinlik takvimi ve bilet fiyatları için Kadıköy Belediyesi’nin resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul otel fiyatları seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Haldun Taner Sahnesi

Kadıköy Haldun Taner Sahnesi Binası Kadıköy Haldun Taner Sahnesi BinasıKadıköy’ün merkezinde, vapur iskelelerinin hemen yanı başında yer alan Haldun Taner Sahnesi, ilçenin en önemli ve en köklü tiyatro sahnelerinden biridir. 

1989 yılından bu yana sayısız tiyatro ve sahne sanatının sergilendiği Haldun Taner Sahnesi’nde sahnelenecek oyunlar ve bilet fiyatları hakkında detaylı bilgi için İBB Şehir Tiyatroları resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 


KargART

KargaArt Canlı Performans Sahnesi KargaArt Canlı Performans SahnesiKadıköy ilçesinin merkezi bölgesi Caferağa Mahallesi’nde yer alan KargART, ilçenin en popüler konser ve etkinlik salonlarından biridir. 

Çok çeşitli sergiler, sahne şovları, atölyeler, film gösterimleri, tiyatro, stand up komedisi, konser ve sanatla iç içe olabileceğiniz daha pek çok etkinliğin gerçekleştiği KargART’ın güncel etkinlik takvimi için resmi internet adreslerini ziyaret edebilirsiniz. 


Kadıköy Tiyatro Festivali

Kadıköy Tiyatro Festivali Kadıköy Tiyatro Festivali2003 yılından bu yana Kadıköy’de düzenlenen ve ilçede bir gelenek haline gelen Kadıköy Tiyatro Festivali, Temmuz ya da Ağustos aylarında, yaz sezonunda gerçekleştirilmektedir. 

Her yıl, ortalama 10-15 gün boyunca süren festival, genellikle Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşmektedir. 

Ücretli ve ücretsiz oyunların sergilendiği festivalde sergilenecek oyunların biletlerinin; Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Süreyya Operası ve Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi gişelerinden satın alınması gerekmektedir. 

Güncel programlar ve bilet fiyatları hakkında detaylı bilgi için Kadıköy Belediyesi resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Kadıköy'e uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Kadıköy'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Bostancı Lunaparkı

Eğlenceli Oyuncakları İle Bostancı Lunaparkı Eğlenceli Oyuncakları İle Bostancı LunaparkıKadıköy’ün ve Anadolu yakasının en eski lunaparklarından biri olan Bostancı Lunaparkı, Bostancı semtinde yer almaktadır. 

Özellikle çocuklu aileler ve gençlerden büyük ilgi gören ve havaların ısınması ile birlikte genellikle oldukça kalabalık olan Bostancı Lunaparkı’nda; oyun treni, gondol, dönme dolap, ahtapot, korku tüneli, çarpışan arabalar, atlı karınca, Star Fire, zincir ve G Max gibi oyuncak seçenekleri mevcuttur. 

Lunaparkta yer alan oyuncaklar için bilet fiyatları ortalama 5 TL’dir ve jetonlu makineleri kullanmak için ortalama 3 TL ödemeniz gerekmektedir. 


Kadıköy Çevre Festivali

Kadıköy Çevre Festivali Paneli Kadıköy Çevre Festivali PaneliKonserler, paneller, sergiler, yarışmalar, tiyatrolar, atölyeler, belgeseller ve film gösterimleri ile oldukça hareketli ve keyifli bir festival olan Kadıköy Çevre Festivali, 2017 yılından bu yana düzenlenmektedir. 

Ülkenin en geniş katılımlı çevre buluşması olan bu festival, çevre sorunlarına çözümler üretmeyi de hedeflemektedir. 

Her yıl Mayıs ayında gerçekleşen Kadıköy Çevre Festivali, Kadıköy’ün Hasanpaşa semtindeki Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşmektedir. 

Kadıköy'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Kadıköy gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Hush Gallery

Hush Gallery Ziyaretçi Alanı Hush Gallery Ziyaretçi AlanıKadıköy’ün Rasimpaşa Mahallesi mevkiinde bir sanat galerisi olarak hizmet veren Hush Gallery, ilçede öncü girişimlerden biri olarak gösterilmektedir. 

2009 yılında bir fotoğraf sergisi olarak başlanan serüven de artık çağdaş sanat örnekleri de sergilenmektedir. 

Etkinlik takvimi ve detaylar için sanat galerisinin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

Festivale katılım ücretsizdir. 


Portal Vr Studio

Kadıköy Portal Vr Studio Kadıköy Portal Vr StudioTürkiye’nin ilk sanal gerçeklik stüdyosu olarak hizmet veren Portal Vr Studio, Kadıköy’ün merkezinde Caferağa Mahallesi’nde yer almaktadır. 

Sanal olduğunu unutacağınız bir dünyada, yepyeni bir deneyim yaşayabileceğiniz mekan, teknolojiye meraklı herkesin eğlenceli vakit geçirebileceği bir yerdir. 

Beyaz, kırmızı ya da siyah odalarda sanal gerçeklik deneyimi yaşayabileceğiniz Portal Vr Studio’da; 20 dakikalık seanslar ortalama 25 TL, 40 dakikalık seanslar ortalama 50 TL, 75 dakikalık seanslar ortalama 60 TL ve 60 dakikalık seanslar ortalama 60 TL’dir. 

İstanbul'daki turistlerin sürekli ziyaret ettiği mükemmel yerler için İstanbul gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Kidzania İstanbul 

Kadıköy Kidzania Çocuk Misafirlerini Ağırlıyor Kadıköy Kidzania Çocuk Misafirlerini AğırlıyorKadıköy’ün Acıbadem semtinde Akasya Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Kidzania İstanbul, çocuklar için İstanbul’daki en eğlenceli yerlerden biridir. 

Çocuklar için özel olarak tasarlanan bir alanda, 4 ile 14 yaş arası çocuklara çok geniş bir aktivite seçeneği sunan Kidzania İstanbul’da; yine çocuklar için sosyalleşme ve gelişme fırsatı sunulmaktadır. 

Kidzania İstanbul’a giriş ücretleri; çocuk bilet fiyatları ortalama 95 TL ve yetişkin bilet fiyatları ortalama 35 TL’dir. 

Pazartesi günleri hariç 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 

Kadıköy'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Kadıköy pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Kadıköy Gençlik Festivali

Kadıköy Gençlik Festivali Kadıköy Gençlik Festivaliİstanbul’da gençlerin en çok ilgi gösterdiği festivallerden biri olan Kadıköy Gençlik Festivali, her yıl Kadıköy’ün farklı mekanları ve parklarında düzenlenmekte ve büyük bir ilgi görmektedir. 

Caddebostan Kültür Merkezi, Özgürlük Parkı, Yeldeğirmeni Kültür Merkezi ve Kalamış Parkı gibi farklı mekanlara yayılan festivalde, üniversitelerin müzik grupları da sahne almaktadır. 

Konserlerin yanı sıra çeşitli tiyatro ve sahne sanatlarının da sergilendiği Kadıköy Gençlik Festivali, ortalama 1 hafta boyunca sürmekte ve Kadıköylü gençleri buluşturmaktadır. 

İstanbul seyahatinizde dinamik bir festivalde olmak ve şehrin yerlileri ile keyifli programlara dahil olmak isterseniz, Kadıköy Gençlik Festivali’ne katılım sağlayabilirsiniz. 


Frankestein Korku Evi

Kadıköy Frankestein Korku Evi Kadıköy Frankestein Korku EviKadıköy’ün Acıbadem semtinde yer alan Frankestein Korku Evi, bir oyun ve eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir. 

12:00 ve 00:00 saatleri arasında hizmet veren Frankestein Korku Evi, Frankestein korku oyununu arkadaşlarınızla birlikte deneyimleyebileceğiniz, korku ve eğlence dolu bir yerdir. 

Üç katlı bir binada tasarlanan bir kaçış oyunu, eğlenceli bir bulmaca, korku ve adrenalin dolu bir deneyim için, siz de Frankestein Korku Evi’ne gidebilirsiniz. 

En az üç ve en fazla sekiz kişilik gruplar ile katılabileceğiniz oyunlar için fiyatlar; 3 kişi için ortalama 200 TL, 4 kişi için ortalama 240 TL, 5-6 kişi için ortalama 300 TL, 7 kişi için ortalama 350 TL ve 8 kişi için ortalama 400 TL’dir. 

Bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Kadıköy 5 yıldızlı oteller listemize uğramayı unutmayın.


Quest İstanbul

Kadıköy’ün merkezinde Osmanağa Mahallesi’nde bir etkinlik mekanı olarak hizmet veren Quest İstanbul, gerçek bir kaçış oyunu deneyimi yaşayabileceğiniz bir yerdir. 

Kurgulanmış bir evde, arkadaşlarınızla birlikte evden kaçmak için deneyimleyebileceğiniz keyifli oyunlara dahil olabileceğiniz Quest İstanbul, özellikle kalabalık arkadaş gruplarına hitap etmektedir. 

Doktor Selim Aksoy’un muayenehanesinde ipuçlarını takip ederek evden kaçmanın bir yolunu bulabileceğinizi düşünüyorsanız, siz de arkadaşlarınızla birlikte Quest İstanbul’un eğlence dolu adresine gidebilirsiniz. 

Fiyatlar; 2 kişi için ortalama 140 TL, 3 kişi için ortalama 180 TL, 4 kişi için ortalama 220 TL, 5 kişi için ortalama 250 TL ve 6 kişi için ortalama 300 TL’dir. 

Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız önerilmektedir.