Kadıköy'de Gezilecek Yerler

İstanbul gezisi söz konusu olduğunda, buraya gelen yerli ve yabancı turistlerin tercihi genellikle Avrupa yakasının turistik bölgeleridir. Aslında, şehrin diğer yakası da en az Avrupa yakası kadar keşfedilmeye değerdir. 

Anadolu yakasının sahil şeridinde bulunan Kadıköy ilçesi, İstanbul turunuzda, şehri keşfetmeye başlamak için en iyi rotalardan biridir. Şehirde nüfusu en kalabalık ilçelerden biri olan Kadıköy; 24 saat uyumayan hayatı, her daim canlı atmosferi, tarihi binaları, turistik yerleri, pazarları, sokaklarında sabaha kadar eğlenmeye devam eden gençleri, sahilleri, caddeleri, ünlü Barlar Sokağı, Bağdat Caddesi, Osman Ağa Camii, Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi, Fenerbahçe Parkı ve ilçe merkezinin hemen yanı başındaki güzel Kadıköy Moda semtleri ile İstanbul’un en renkli ve en popüler turizm bölgelerinden biridir. Özellikle çoğu Fenerbahçe taraftarının buluşma noktası olan Boğa Heykeli de Kadıköy gezilecek yerler listesine eklenip unutulmamalıdır.

Kadıköy’e gelirseniz; burada şehrin yerlilerinin nasıl yaşadıklarını keşfedebilir ve İstanbul’da olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla isterseniz de gezi rehberi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Kadıköy'de uygun fiyatları ile günübirlik kalabileceğiniz hoteller için Kadıköy otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Bağdat Caddesi

İstanbul Bağdat Caddesi İstanbul Bağdat Caddesi

Avrupa yakasının en popüler alışveriş durağı Nişantaşı ise Anadolu yakasınınki de Bağdat Caddesi’dir. İstanbul’da en lüks caddelerden biri olan Bağdat Caddesi; 15 km uzunluğu ile Göztepe’den başlayarak Bostancı semtine kadar uzanmaktadır. Cadde üzerinde çok sayıda mağaza, restoran ve kafe bulunmaktadır. 

Özellikle Eylül ayıyla birlikte liglerin başlaması ve Fenerbahçe'nin de maçlarına start vermesiyle birlikte Boğa Heykeli üzerinden başlayan toplu yürüyüşler Bağdat Caddesi üzerinde devam eder. Muhteşem görüntülere sahne olan o yürüyüşler, aynı zamanda bölgedeki mekanlar ve daha birçok esnaf için de ayrı bir gelir kaynağı ve aksiyon yaratmaktadır. Kadıköy gezilecek yerler düşünüldüğünde muhakkak uğranması gereken yerlerden olan Bağdat Caddesi, bölgedeki en popüler yerler arasında yer alıyor ve her sene binlerce turiste de ev sahipliği yapmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en ünlü dördüncü caddesi olarak kabul edilen Bağdat Caddesi; aynı zamanda birbirinden güzel eğlence mekanları ve gece hayatı aktiviteleri ile de ünlüdür. 


Haydarpaşa Garı

Tarihi Haydarpaşa Garı Binası Tarihi Haydarpaşa Garı Binası

Haydarpaşa Garı; Kadıköy ilçesinde en popüler ziyaret duraklarından biridir. Avrupa yakasından geliyorsanız, Kadıköy’e vapur ile yanaşırken ilk göreceğiniz binalardan biri Haydarpaşa Garı’dır. Haydarpaşa Garı, ilk kez Almanlar tarafından 20. yüzyılın başında Berlin- Bağdat tren projesi için inşa edilmiştir. 

Feribot iskelesindeki süslemeler ise Türk Mimar Vedat Tek tarafından tasarlanmıştır. 20. yüzyılın başında açılan istasyon, 2011 yılında çıkan yangında ağır bir hasar görmüştür. Bölgenin en özel tarihi yapılarından biri olan Haydarpaşa Garı, Kadıköy gezilecek yerler listenize de ilk sıradan girmesi gereken ve muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Haydarpaşa Garı, artık tren istasyonu olarak hizmet vermese de bu gösterişli şehrin tarihine tanıklık etmek için Kadıköy’de gezilecek ve bol bol fotoğraf çekecek yerler arasındadır. 

Haydarpaşa İskelesi, feribot seferlerine hizmet vermeye devam etmektedir. Buraya feribot ile yapacağınız yolculuk; denizin üzerindeyken martılara simit atmak ve dalgakıran boyunca birbirinden güzel kuşları izlemek için oldukça heyecan vericidir. 

Tarihi ve turistik mekanlara yakın konaklama seçenekleri için İstanbul otelleri adresinden otelleri inceleyebilirsiniz.


Akmar Pasajı

Kadıköy Tarihi Akmar Pasajı Kadıköy Tarihi Akmar Pasajı

Kadıköy çarşıda bulunan pasajlardan biri olan Akmar Pasajı; ders kitapları, romanlar, ikinci el kitaplar, CD ve plaklar ve tişört dükkanlarını keşfedebileceğiniz, popüler bir yerdir. 

Yeni ve ikinci el aradığınız hemen her kitabı bulabileceğiniz pasaj; özellikle öğrenciler ve kitap severlerin sıkça ziyaret ettikleri pasajlar arasındadır.


Barış Manço Müzesi

Kadıköy Barış Manço Müzesi Balmumu Heykeli Kadıköy Barış Manço Müzesi Balmumu Heykeli

1943- 1999 yılları arasında yaşayan ve dünyaca ünlü bir sanatçı olan Barış Manço, Türk müzik tarihinin gelmiş geçmiş en popüler isimlerinden biridir. Barış Manço, ölümüne kadar uzun yıllar boyunca Kadıköy’ün Moda semtinde yaşamıştır. 

Ünlü sanatçının vefatından sonra evi; anılarını yaşatmak ve eşyalarını sevenleri ile buluşturmak için müzeye dönüştürülmüştür. Barış Manço’nun müzeye dönüştürülen evinde; ünlü sanatçının özel eşyalarını, ona ait kayıt ve eserleri, fotoğraflarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Oldukça doğal ve sıcak bir yer olan bu müze, hem kültür anlamında hem de Barış Manço'nun anısı anlamında son derece özel bir yere sahiptir.

Giriş ücreti, yetişkinler için ortalama 6 TL ve öğrenciler için ortalama 4 TL’dir. Müzeyi, Pazartesi günleri hariç 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 


Kadıköy Salı Pazarı

Kadıköy Salı Pazarı Esnafı Kadıköy Salı Pazarı Esnafı

Kadıköy gezinizi Salı ya da Cuma günü gerçekleştirecekseniz; ünlü Kadıköy Salı Pazarı, ilçede oldukça dikkat çekici yerler arasındadır. Pazarda dilediğiniz her şeyi bulabilmeniz mümkün. Aynı zamanda diğer pazarlara göre de daha uygun olduğu belirtilen pazar, gezilecek yerler Kadıköy üzerinde düşünüldüğünde kendine yer bulmaktadır.

2008 yılında Kadıköy’ün merkezinden Fikirtepe’ye taşınan Kadıköy Salı Pazarı, uygun fiyata kıyafet, aksesuar, ayakkabı, çanta, kozmetik, parfüm, hediyelik eşya ve tekstil ürünleri satın alabileceğiniz oldukça büyük bir pazardır. 

Kadıköy Salı Pazarı, Kadıköy vapur iskelesine yaklaşık 3 km uzaklıktadır. Avrupa yakasından geliyorsanız, vapur iskelesinde indikten sonra kısa bir taksi yolculuğu ile kolayca ulaşım sağlayabilir ya da güzel bir havada geldiyseniz, yürümeyi de tercih edebilirsiniz. 


Caddebostan Sahili

Cadde Bostan Sahili Yürüyüş Parkuru Cadde Bostan Sahili Yürüyüş Parkuru

Caddebostan sahili; özellikle güzel havalarda şehrin yerlilerinin akşam saatlerinde en çok gittikleri yerlerden biridir. 

Buraya geldiğinizde; günün her saati sahilde yürüyüş yapanları, spor ekipmanlarını kullanarak spor yapan insanları, çimenlerde arkadaşları ile birlikte oturan gençleri ya da sahildeki kayalıklardan birine oturup muhteşem Adalar manzarasını seyre dalanları görebilirsiniz. Hem yemyeşil alanları hem de muhteşem deniziyle kesinlikle gezilecek yerler arasında yer alan bu bu sahilde aynı zamanda çevresinde bulunan mekanlar sayesinde de kahvaltı yapma ya da güzel birer yemek yeme fırsatı bulabilirsiniz.

Caddebostan sahile geldiğinizde; çimenlere uzanıp kitabınızı okuyabilir, koşu parkurunda koşabilir, gitarınızı kapıp müzik yapabilir, arkadaşlarınızla birlikte voleybol oynayabilir, kayalıklarda çayınızı ya da kahvenizi yudumlayabilir, piknik yapabilir ve hatta denize girebileceğiniz plajlar da bulabilirsiniz. 

Kadıköy'de tatilde eğlenmek için tercih edebileceğiniz Kadıköy'ü keşfetmeniz için Kadıköy gezi rehberi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Göztepe Özgürlük Parkı

Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı Havuzu Kadıköy Göztepe Özgürlük Parkı Havuzu

Kadıköy’ün Göztepe Mahallesi içinde bulunan Özgürlük Parkı farklı bir dünyayı keşfetmek isteyenler için en ideal yerlerden biridir. Şehrin gürültüsü ve beton yapıları arasında sıkılanlar için Özgürlük Parkı olmazsa olmaz adreslerden biridir. 120.000 metrekarelik alanda çeşitli faaliyetlerin yapıldığı, mesire alanı olarak kullanıldığı bir yerdir.

Yaz mevsiminde Özgürlük Parkı oldukça kalabalık ve eğlenceli ortamlar oluşturmaktadır. Amfi tiyatrosu, açık hava sineması ve konserleri ile her yaşa ve her ilgi odağına hitap edebilmektedir.

Göztepe Özgürlük Parkı’na ulaşım Kadıköy-Fenerbahçe seferini yapan FB1 numaralı otobüs ile sağlanabilmektedir.


Kadıköy Çarşı ve Bahariye Caddesi

Tarihi Kadıköy Çarşısı Tarihi Kadıköy Çarşısı

Kadıköy’e geldiğinizde, burayı keşfetmeye meşhur Kadıköy Çarşısı’ndan ve Bahariye Caddesi’nden başlayabilirsiniz. Kadıköy Çarşısı, “Anadolu yakasının Beyoğlu” ve Bahariye Caddesi de “Anadolu yakasının İstiklal Caddesi” olarak bilinmektedir. 

Kadıköy Çarşı’da; mağazalardan restoranlara, balıkçılardan manavlara, peynircilerden aktarlara, telefonculardan aksesuarcılara, pastanelere, kafelere ve barlara kadar çok çeşitli yerler bulunmaktadır. Çarşı bölgesinde bulunan ünlü balık pazarı ve antikacıları ve ikinci el kitapçıları ile ünlü Tellalzade Caddesi görülmeye değerdir. Bahariye Caddesi’ne doğru giderken, yol üzerinde bir de Sanatçılar Sokağı’na uğrayabilirsiniz. Kadıköy'de oturanların ara ara da değil, gerçek anlamda sık uğradığı ve turistlerin de geliyor olduğu bu canlı cadde, gezilecek yerler arasında yerini almıştır. Bu sokak üzerinde; çeşitli sanat dükkanları, resimler, seramikler ve ayrıca meyhaneler ile karşılaşabilirsiniz. Trafiğe kapalı bir alan olan Bahariye Caddesi ise Kadıköy’deki en popüler yer olarak kabul edilmektedir. 

Cadde üzerinde, nostaljik bir tramvay ile de yolculuk edebilirsiniz. Daha sonra; burada bulunan çok sayıda restoran, kafe, bar ve pubdan herhangi birine oturabilir, mağazalardan alışveriş yapabilir ve göz alıcı Süreyya Binası’nda kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. 


Moda Caddesi

Kadıköy Kadıköy'ün Huzur Dolu Moda Sokakları

Moda semti; yeşil ile maviyi buluşturan, çok huzurlu bir Kadıköy mahallesidir. 

Sahili, sokakları ve parkları ile özellikle genç nüfus arasında oldukça popüler olan Moda; aynı zamanda Anadolu yakasının popüler yerleşim bölgelerinden biridir.

Kadıköy sahil şeridinden ortalama 10-15 dakikalık yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Moda’da; sahil tarafında ve iç bölgelerde yer alan sevimli kafeler, çay bahçeleri ve restoranlar bulabilirsiniz. 

Moda’yı Kadıköy’de önemli bir cazibe merkezi yapan diğer detay da, Moda’nın sahilinde yer alan kafelerinden birine oturup dinlenirken, gün batımının muhteşem görüntüsünü izleme olanağıdır. 

Barış Manço Evi Müzesi de Moda semtinde bulunmaktadır. 

İstanbul’a doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz bölgede gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için İstanbul gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Oyuncak Müzesi

Kadıköy Oyuncak Müzesi Sergi Alanı Kadıköy Oyuncak Müzesi Sergi Alanı

Kadıköy’ün Göztepe semtinde yer alan Oyuncak Müzesi; çocuklar ve çocukluğuna dönmek isteyen yetişkinler için çok keyifli, çok tatlı müzelerden biridir.

2005 yılında ünlü Türk yazar Sunay Akın tarafından kurulan ve 23 Nisan’da açılan Oyuncak Müzesi’nde; 18. Yüzyıldan günümüze kadar gelen en popüler oyuncaklar yer almaktadır. Onlarca farklı ülkede yapılan geziler sırasında müzayedeler ve antikacılardan toplanan oyuncaklar arasında çok farklı seçenekler mevcuttur. Hem çocukların hem de yetişkinlerin son derece keyif alacağı bir yer olan Oyuncak Müzesi, gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti; yetişkinler için ortalama 15 TL ve öğrenciler için ortalama 12 TL’dir. Müzede; 3 yaş ve üzeri çocuklar için giriş ücreti talep edilmektedir. Müzeyi, pazartesi günleri hariç 09:30 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 


Balık Pazarı

Kadıköy Balık Pazarı Esnafı Kadıköy Balık Pazarı Esnafı

Kadıköy’ün tarihi balık pazarı; Kadıköy ziyaretinde ilk gidilmesi gereken yerlerden biridir. 

Taze balıkların ve çok daha fazlasının bulunduğu pazarda; manav tezgahları, peynir ve zeytin dükkanları, şarküteri ürünleri, Türk kahvesi, kuruyemiş dükkanları, bal ve lezzetli tatlılara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Alışveriş yapmayacaksanız bile; yalnızca pazarın içinde yürümek ve buradaki satıcılar ile sohbet etmek bile keyifli bir deneyim olacaktır. 

Tarihi Kadıköy Balık Pazarı’na geldiğinizde; Kadıköy’deki en iyi kebapların ve çok sayıda yöresel lezzetin bulunduğu Çiya Sofrası’ndaki yemeklerin tadına bakmayı da unutmayın. 


Kazım Karabekir Paşa Müzesi

Kadıköy Kazım Karabekir Paşa Müzesi Kadıköy Kazım Karabekir Paşa Müzesi

Kazım Karabekir Paşa Müzesi bir zamanlar Kazım Karabekir’in hayatının bir bölümünü geçirdiği evdir. 4 katlı ahşap yapı 1800’lü yıllarda 2. Abdülhamit zamanında maarif Antepli Münif Paşa’nın isteği ile yaptırılmıştır. İtalyan mimar ve heykeltıraş olan Rozette köşkü planlamıştır.

Kazım Karabekir 1929 yılında köşkü alıp 10 yıl burada ikamet etmiştir. Kazım Paşa’nın ölümünün ardından ailesi de belli süre köşkü kullanmıştır. 2005 yılında ise müzeye çevrilen köşk günümüzde ziyaretçilerine açıktır. Kazım Karabekir Paşa Müzesi salı ve perşembe günleri ziyarete açıktır. Ziyaret saatleri ise 09:00-16:30’dur. Müzeye giriş ücretsizdir, dileyenler bağışta bulunarak müzeye katkı sağlayabilir. Kadıköy'e gelindiği zaman müze ziyaretlerine önem verenlerin gezilecek yerler listelerine mutlaka ekledikleri yerlerden biridir.

Müzeye otobüs, dolmuş, metrobüs, Marmaray ve özel araçla ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüs ile gelmek isteyenler Taksim’den 202 ve 112, Pendik’ten 17 ve Üsküdar’dan 2 Hat numaralı İETT otobüslerine binmelidir. Bostancı-Taksim arası sefer yapan dolmuşlar da müzenin yakınından geçmektedir. Metrobüs ile gelmek isteyenlerin Söğütlüçeşme durağı sonrasında minibüs aktarması yapmaları gerekmektedir. Marmaray ile gelecek olanların Ayrılık Çeşmesi Durağında inmeleri ardından Tepe Nautilius çıkışından çıkıp dolmuş, minibüs, otobüs veya taksi aktarması yapmaları gerekmektedir.


Sanatçılar Sokağı

Kadıköy Sanatçılar Sokağı Sahafları Kadıköy Sanatçılar Sokağı Sahafları

Kadıköy’ün ünlü Boğa heykelinden Bahariye Caddesi’ne doğru çıkan yokuşta ilerlerken, sol taraftaki sokaklardan birinde, Sanatçılar Sokağı’na ulaşırsınız. 

Sokağın girişinde; sizi seramik, resim ve farklı sanat eserleri karşılamaktadır. 

İç kısımlara doğru ilerledikçe, burada keşfedilecek daha pek çok şeyin olduğunu fark edersiniz. 

Kadıköy’ün meşhur Sanatçılar Sokağı; aynı zamanda birbirinden keyifli kafeleri ve meyhaneleri ile de ünlüdür. 


Tarihi Moda İskelesi

Kadıköy Tarihi Moda İskelesi Manzarası Kadıköy Tarihi Moda İskelesi Manzarası

Kadıköy’e geldiğinizde; ünlü Salı Pazarı’nı gezdikten ve Kadıköy çarşısını keşfettikten sonra, biraz daha ileriye, Moda’ya doğru ilerleyebilirsiniz. Moda, birbirinden güzel kafeleri, dar sokakları, sahili ve tarihi iskelesi ile keşfedilecek yerler ile doludur. 

Kadıköy sahilinden Moda iskeleye kadar yürümek istemezseniz, nostaljik tramvayı da kullanabilirsiniz. Tarihi Moda iskelesi; dinlenmek ve deniz manzarasının tadını çıkarmak için Kadıköy’deki en harika yerlerden biridir. Buraya kadar geldiğinizde; Marmara Denizi’ne bakan burnun etrafına dağılan Moda Çay Bahçesi’ne de uğrayabilirsiniz. Burası; plastik masa ve sandalyelerin olduğu oldukça sade bir yerdir ancak yukarıdaki büyük ağaçların yemyeşil gölgelik oluşturduğu ve arkasında muhteşem bir manzarayı izleyebileceğiniz bir yerdir. 

Çay bahçesinden çıktıktan sonra, yapacağınız kısa yürüyüşün ardından, Anadolu yakasının meşhur dondurmacısı Dondurmacı Ali Usta’nın lezzetli dondurmalarının tadına bakmayı da ihmal etmeyin. 


Tellalzade Sokağı

Tellalzade Sokağı Antikacıları Tellalzade Sokağı Antikacıları

Yerleri parke taşları ile döşeli Tellalzade Sokağı; Kadıköy Çarşı’ya oldukça yakın bir konumda, antika eşyalar ile dolu mağazaların, gösterişli showroomların, eski dergilerin, takıların ve züccaciye ürünlerinin bulunduğu antika mağazalar ile doludur. 

Antikalara meraklıysanız; Kadıköy’e geldiğinizde birkaç saatinizi bu sokakta geçirebilirsiniz. 

Burada dilerseniz; İstanbul’un eski fotoğrafları ya da Atatürk’ün fotoğrafları ile birlikte hatıra fotoğrafları da çekebilirsiniz. 

Kadıköy'de gezilecek mekanlara yakın lüks hizmetleri ile her türlü imkanları sağlayan oteller için Kadıköy 3 yıldızlı oteller sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Süreyya Binası

Kadıköy Süreyya Opera Binası Kadıköy Süreyya Opera Binası

Süreyya Binası; 20. yüzyılın ortalarında Süreyya İlmen Paşa tarafından tiyatro, opera ve balo salonu olarak tasarlandı. 

Uzun yıllar sinema salonu olarak hizmet veren bina, 2007 yılından sonra Süreyya Opera Binası adını alarak aslına dönmeyi başardı. Art Deco mimarisinin bir örneği olan Süreyya Opera Binası; 1927 yılında açılmıştır. 

Günümüzde, 527 kişilik kapasitesi ile hizmet veren bir sanat merkezi olan binada gerçekleştirilen programlar ve biletler hakkında detaylı bilgi için Kadıköy Belediyesi internet adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 


Fenerbahçe Romantika Park

Fenerbahçe Romantika Park Bahçesi Fenerbahçe Romantika Park Bahçesi

Kadıköy’ün Fenerbahçe semtinde yer alan Romantik Park, şehrin yerlileri arasında oldukça popülerdir. 

Açık ve kapalı alanları ile Fenerbahçe’de ve Kadıköy’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan park; ünlü Prens Adaları’na bakmakta ve İstanbul’un en güzel parklarından biridir. 


Kadıköy Yakınında Görmek İsteyebileceğiniz Önemli Yerler

Kadıköy Manzarası Kadıköy Manzarası

İstanbul Anadolu Yakası’nın merkezi olarak kabul edilen Kadıköy, tarihi, eğlence merkezleri ve zengin alışveriş olanakları ile şehrin en gözde ilçelerinden biridir. Kadıköy sınırları içerisinde olduğu gibi çevresinde de görmek isteyebileceğiniz önemli yerler bulunmaktadır.


Kız Kulesi

Kız Kulesi Günbatımı Manzarası Kız Kulesi Günbatımı ManzarasıKüçük bir kayanın üzerine inşa edilmiş olan Kız Kulesi, karadan 180 metre ileride yer almaktadır. Şehrin en önemli simgelerinden biri olan Kız Kulesi, Kadıköy ilçe merkezine yaklaşık 5 km mesafede yer almaktadır.


Maltepe Sahil

Maltepe Sahili Drone Çekimi Maltepe Sahili Drone Çekimi

Belediye tarafından gerçekleştirilen doldurma çalışması ile büyük bir aktivite merkezi haline getirilen Maltepe Sahil, bölgenin en kapsamlı sahilleri arasında yer almaktadır. Maltepe Sahil, Kadıköy ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 11 km’dir.


Yeni Camii

İstanbul Yeni Camii İstanbul Yeni Camii

Valide Sultan Camii adıyla da anılan Yeni Camii, 1708 – 1710 yılları arasında III. Ahmet’in annesi Gülnuş Emetullah Valide Sultan için yaptırılmıştır ve İstanbul’un en güzel camilerinden biri olarak anılmaktadır. Yeni Camii, Kadıköy ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 6 km’dir.


Beşçeşmeler

Beşçeşmeler Nostalji Kafeleri Beşçeşmeler Nostalji Kafeleri

Maltepe’nin en sakin ve otantik noktası olan Beşçeşmeler, müstakil ahşap evleri ve bu evlerin içerisinde hizmet veren restoranları ile dikkat çekmektedir. Beşçeşmeler, Kadıköy ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 12 km’dir.

Kadıköy'de merkezi noktalarda yakın olan havuzlu otellerin listesini Kadıköy havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Aziz Mahmud Hüdayi Efendi Türbesi

Aziz Mahmud Hüdayi Efendi Türbesi Naaşı Aziz Mahmud Hüdayi Efendi Türbesi NaaşıCelveti Tarikatı’nın kurucusu olan Aziz Mahmud Hüdayi Efendi’nin Türbesi, kendisi ile aynı ismi taşıyan sokakta yer almaktadır. Aziz Mahmud Hüdayi Efendi Türbesi, Kadıköy ilçe merkezi arası mesafe yaklaşık olarak 5 km’dir.