Beşiktaş Gezi Rehberi

Beşiktaş'ta Gezilecek Yerler

Beşiktaş'ta Gezilecek Yerler

Beşiktaş; alışveriş, yeme- içme, eğlence ve kültür- sanat etkinliklerinin yoğunlaştığı merkezi ilçelerden biridir. İlçe, tarihin pek çok bölümünde, dikkat çekici bir yerleşim bölgesi olmuştur. 

Osmanlı döneminde sultanlara ev sahipliği yapan Beşiktaş; Çırağan Sarayı, Ortaköy Camii, Kabataş Erkek Lisesi ve Esma Hatun Sahil Konağı gibi önemli tarihi varlıklara ev sahipliği yapmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş Semtleri

Beşiktaş Semtleri

İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Beşiktaş, toplamda 23 semti ile Avrupa yakasının sahil kıyısında yer almaktadır. 

Şehrin pek çok popüler destinasyonunu, tarihi ve turistik yerlerini içinde barındıran Beşiktaş’ın nüfusu, 2017 yılı verilerine göre 185.447’dir. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Beşiktaş Nerededir ve  Nasıl Gidilir?

İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan Beşiktaş, şehrin en eski ve tarihi semtlerinden biridir. 

İstanbul’da bir kültür ve sanat merkezi olarak bilinen ilçede; yapabileceğiniz pek çok şey, keşfedebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Tarihi ve turistik keşiflerinizin yanında, burada pek çok restoran, kafe ve bar ile de günün her saatinin keyfini çıkarabileceğiniz alternatifleriniz de bulunmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş’ta Yapılacaklar

Beşiktaş’ta Yapılacaklar

Boğaz denince akla, Arnavutköy, Kuruçeşme, Ortaköy, Bebek gelir, kısacası Beşiktaş gelir. Beşiktaş, İstanbul’un en etkileyici, şık ve popüler yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. 

Beşiktaş’ı keşfetme planınıza başlamadan önce, seyahat tarzınızı belirlemelisiniz. Konaklama bütçesi ya da restoran tercihlerinizin yanı sıra, Beşiktaş gezinizden ne beklediğiniz de önemlidir. Uzun bir gün ve sessiz bir gece mi planlıyorsunuz? Yoksa gün boyunca yapılan gezilerin ardından geceyi eğlenceli partilerde mi geçirmek istiyorsunuz? 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş'a Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşiktaş'a Ulaşım ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konum olarak İstanbul Avrupa yakasında Kağıthane, Şişli ve Beyoğlu ile komşu, Üsküdar’ın tam karşısında yer alan Beşiktaş; eğlence, turizm ve iş merkezi olduğundan, Beşiktaş’a ulaşım seçeneği oldukça fazladır. 

Pek çok ulaşım bağlantısı bulunan Beşiktaş’ın 2017 verilerine göre nüfusu 185.447’dir. İlçede ikamet edenlerin yanı sıra, Beşiktaş hem şehrin yerlileri hem de İstanbul’a ziyarete gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin popüler destinasyonlarından biridir. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş Tarihi Yerleri

Beşiktaş Tarihi Yerleri

İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Beşiktaş, konum olarak Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. Komşu ilçeleri ise Sarıyer, Şişli, Kağıthane ve Beyoğlu’dur.

Tarihinin, ilk çağlara kadar gittiği bilinmektedir. Bizans dönemine gelindiğinde, daha çok tanınan bir bölge olmuştur. Osmanlı dönemine gelindiğinde ise Beşiktaş’ın nüfusu da artmaya başlamıştır. O dönem, burada oldukça karışık bir nüfus oluşmuştur. Müslüman, Yahudi, Rum ve Ermeniler bir arada yaşamışlardır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş'ta Nerede Yemek Yenir

Beşiktaş'ta Nerede Yemek Yenir

Beşiktaş, İstanbul’da yaşamak için en çok tercih edilen ilçelerden biridir. Bir yanda sakin ve huzurlu sokakları ve bir yanda eğlence mekanları ile beklentilerinizi pek çok şekilde karşılayabileceğiniz bir ilçedir. 

Arnavutköy, Etiler, Bebek, Ortaköy, Yıldız ve Levent gibi şehrin lüks semtlerinin bulunduğu Beşiktaş; dar sokaklarında bulunan butik kafeleri, Boğaz manzaralı lüks restoranları, ye ve kalk konseptiyle hizmet veren fast food restoranları, dünya mutfağından lezzetler, İstanbul sokak yemekleri ve daha pek çok yemek seçeneği sunmaktadır. 

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶

Beşiktaş Gece Hayatı

Beşiktaş Gece Hayatı

İstanbul’un her iki kıtası da eğlenceli bir gece hayatına sahiptir.

Şehrin Avrupa yakası kıyısında yer alan Beşiktaş; çatı katındaki barları, içkinizi yudumlayabileceğiniz keyifli restoranları, canlı müzik mekanları, karaoke barları, eğlenceli müziklerin eşlik ettiği mekanları ve nefes kesen Boğaz manzaraları ile sizi kendisine hayran bırakmaktadır.

Daha Fazlası için Tıklayınız ⟶