Gelibolu Denizi Sığ Oteller

Gelibolu bölgesinde 1 adet denizi sığ oteli bulunmaktadır.

Hampton By Hilton Çanakkale Gallipoli Gelibolu

Hampton By Hilton Çanakkale Gallipoli

Şehir Gelibolu Sadece Oda
İNCELE

Gelibolu Tatili Hakkında

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında, Türkiye için oldukça stratejik bir noktada yer almaktadır. Avrupa kıtasının güneydoğu bölgesindeki en uç noktası olan Gelibolu, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinden karayolu ulaşımlarının Gelibolu Otogarı üzerinden yapıldığı ilçeye havayolu ulaşımları ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Çanakkale Havalimanı üzerinden yapılmaktadır.

Ilıman bir iklime sahip olan Çanakkale, bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Yeşil ağaçların çevrelediği ilçede mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında; Saros Körfezi, Büyük Kemikli Burnu, Bebek Kayalıkları ve körfezde bulunan Kömür Limanı bulunmaktadır.

Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştirildiği topraklar üzerinde bulunan Gelibolu, tarihi açıdan son derece önemli bir ilçedir. Gezilecek çok sayıda müze, anıt ve müze yer alan ilçenin öne çıkan tarihi yerleri; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Gelibolu Feneri, Bayraklı Baba Türbesi ve Gelibolu Mevlevihanesi olarak sıralanmaktadır. İl genelindeki tarihi yapılara yakın konaklamalarda Çanakkale'nin lüks otelleri,  her şey dahil bir şekilde tercih edilebilmektedir.

Gelibolu tatilinde, ilçenin doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını keşfederken günün yorgunluğunu atabileceğiniz çok sayıda mekan bulunmaktadır. Gece hayatı bakımından genellikle sakin atmosfere sahip mekanların bulunduğu ilçenin öne çıkan işletmeleri arasında Sirena Cafe & Bistro, The North Shield ve Lounge 1354 yer almaktadır.

Gelibolu gezilerinizde kendinizi evinizde hissedebileceğiniz çok sayıda otel ve konaklama tesisi hizmet vermektedir. Her bütçeye uygun otellerin hizmet verdiği Gelibolu’da otel fiyatları, tesis tarafından sunulan opsiyonlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Gelibolu'daki konaklama yerleri, Hamzaköy ilçe merkezi ve Saros Körfezi bölgelerinde hizmet vermektedir.

Yeşil ağaçların çevrelediği ilçede, deniz keyfi yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır. İlçede tercih edebileceğiniz ünlü plajlar arasında Hamzakoy Plajı, Gelibolu Belediyesi Halk Plajı ve Kömür Limanı Plajı yer almaktadır.

Denizi Sığ Otel Tatili Hakkında

Antalya, Muğla, Mersin, Aydın, İzmir gibi tatil merkezlerinde konfor ve ulaşım kolaylığı açısından en çok denize sıfır oteller tercih edilmektedir. Bu denize sıfır otellerin her birinin plajı ve denizi de farklı özelliklere sahiptir. Kimi yerlerde deniz birden derinleşirken kimi yerlerde ise daha sığdır. Özellikle iyi yüzemeyenler ya da küçük çocuğu olanlar   için denizin sığ olması bir avantaj haline gelir.. Bu sayede daha rahat ve güvenli bir şekilde plaj keyfi yapabilirler.

Otel misafirleri denize ulaşmak istediklerinde yürüyüş mesafesince kolay bir ulaşım sağlayabilmektedir.  Otel misafirleri için bu önemli bir avantajdır. Odalarından çıkıp otel içinde yürüyerek denize ulaşma şansı elde edebilirler. Bu nedenle plajı bulunan oteller, özellikle yaz tatilleri için daha sık tercih edilir. Denize sıfır olan ve denizi sığ olan tesislerde vakit geçirirken çocuklarınızı güvenle plaja bırakabilir, ailecek deniz keyfi yaparken daha güvende vakit geçirebilirsiniz. Plajda vakit geçirirken, çocuklarınızı rahatlıkla seyredebilirsiniz. Ailece deniz keyfi yaparken kendinizi daha güvende hissedersiniz.

Denizi sığ oteller hizmet içerikleri ile de misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Özellikle de yemek konusunda herkesin damak zevkine uygun yemekleri de sunmaktadır. Sevdikleriniz ile keyifli bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır.

Denizi sığ oteller hem keyifli hem de güvenli bir tatil geçirmenizi sağlarlar. Denize karşı içeceğinizi yudumlarken, yüzen çocuklarınızı seyredebilirsiniz. Yüzerken bir anda denizin derinleşeceği endişesini yaşamazsınız. Sığ denizlerin diğer bir avantajı ise pek dalga olmamasıdır. Yani dalgasız denizde daha keyifli vakit geçirme şansınız olur.

Şezlonglar ve şemsiyelerle döşenmiş plajda keyifli bir tatil dönemi geçirebilirsiniz. Denizi sığ otellerin plaj kumu da özel yapıdadır. Temiz ve hijyenik bir ortamda denize girebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.