Gelibolu Doğal Güzellikleri

Çanakkale’nin turistik ilçelerinden Gelibolu hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında yer alan ilçe Avrupa kıtasının son kara parçası olma özelliğine sahiptir. Çanakkale il merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır.

Mavi ve yeşile bir arada sahip olmasından dolayı cennetten bir parçaymış izlenimi veren Gelibolu şehrin doğa gezileri için oldukça elverişli noktalarından biridir. 

Gelibolu'da keyifli bir tatil geçirmek için Gelibolu oteller sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Morto Koyu

Morto Koyu Morto Koyu

Morto Koyu, Gelibolu Yarımadası’nın en güzel koylarından biridir. Çanakkale Şehitliği’ne oldukça yakın konumdadır.  

Günümüzde doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu koy, tarihte büyük mücadelelere tanıklık etmiş olup, Fransızlar bu koya kendi dillerine ‘ölüm’ anlamına gelen ‘Morto’ ismini vermişlerdir.

Koyun yüksek kısımları Gelibolu Yarımadası manzarasına sahiptir. Güneşin doğuşunu ve batışını izleyebileceğiniz, berrak ve sakin denizinde tatilin tadını çıkarabileceğiniz Morto Koyu el değmemiş doğası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.  

Gelibolu'ya geldiğinizde bölgede mutlaka mutlaka gezilmesi gereken yerleri sizin için Gelibolu'da gezilecek yerler yazısında listeledik.


Bebek Kayalıkları

Bebek Kayalıkları Bebek Kayalıkları

Bebek Kayalıkları, Gelibolu’nun su sporları açısından en çok tercih edilen yerlerinden biridir. Burada özellikle dalış sporu öne çıkmaktadır. Dalış eğitimlerinin de verildiği bölgede su altı dünyasını merak edenler için dikkat çekici etkinlikler düzenlenmektedir. 

Gelibolu'ya gelmeden önce tatil planı yapabilmeniz için mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Gelibolu gezi rehberi sayfasında listeledik.

Bebek Kayalıkları’nın su sporları olanaklarının yanı sıra mitolojik bir hikayesi bulunmaktadır.  Hikayeye göre bölgede geçmişte Agospatami Antik Kenti’nin bulunduğu, burada altın postu giyebilen kişilerin ölümsüzlük kazandığı rivayet edilmektedir. Geçmişte sık sık korsanların saldırısına uğrayan bölgede, baskın sırasında bebeklerin ağlama sesinin duyulmaması için kayalıklara bırakılmalarından dolayı bölge bu adı almıştır. 

Hem denizin üstü hem de altı ile birlikte eşsiz doğa manzaralarına sahip olan bölge sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır.  

Gelibolu'da aileniz ile birlikte hayalinizdeki tatili doyasıya yaşamak için Gelibolu tatil otelleri sayfasını ekibimiz sizin için hazırladı.


Büyük Kemikli Burun

Büyük Kemikli Burnu Büyük Kemikli Burnu

Gelibolu ilçesine bağlı Saroz Körfezi’nde yer alan Büyük Kemikli Burun sakin atmosferi ile tatilcilerin dikkatini çekmektedir. Bölge savaşın izlerini hala saklarken hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile zengin bir gezi deneyimi yaşatmaktadır.

Tertemiz havası, dört mevsim esen ılık rüzgarı ve şahane manzarası ile dikkat çeken Büyük Kemikli Burun, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve Küçük Anafartalar Köyü’nü geçtikten sonra karşınıza çıkacak eşsiz bir doğa harikasıdır. 

Gelibolu'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Gelibolu denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.