Gelibolu Plajları

Çanakkale’nin dört mevsim ziyaret edilen ilçelerinden biri olan Gelibolu hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine keyifli ve dolu dolu bir tatil deneyimi sunmaktadır. 

Doğal güzellikler açısından son derece zengin olan ilçede pek çok koy ve ormanlık alan bulunmaktadır. Denizinin son derece berrak ve temiz olması hem yüzmeye hem de su altındaki canlıları izlemeye fırsat vermektedir.  

Gelibolu'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Gelibolu otelleri fiyat sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Kömür Limanı

Kömür Limanı Kömür Limanı

Gelibolu ilçesine bağlı Saros Körfezi’nde yer alan Kömür Limanı, herhangi bir yapılaşma bulunmayan, tamamen bakir kalmış doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Özellikle su altı tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Hem denizin hem ormanın iç içe geçtiği özel bir bölge olmasının yanı sıra denizi berrak ve temiz olduğu için adeta bir akvaryumu anımsatmaktadır. 

Dalış aktivitesinin yanı sıra liman deniz canlılarının çeşitli olmasından dolayı su altı fotoğrafçılığına da elverişlidir. Dalışın yanı sıra limanda ortalama 100 - 120 TL ücretlendirme ile denizci sandallarını kiralayarak balık tutma olanağı da bulunmaktadır.  

Gözlerden uzak ve sakin bir tatil yapmak ve mavi suların tadını çıkarmak isteyenler için Kömür Limanı’nda kamp yapmaya elverişli alanlar da yer almaktadır. 

Gelibolu'da eski tarihi yapılardan tutun görkemli ve nefes kesen yerler için Gelibolu'da gezilecek yerler yazımızı ziyaret edin.


Fatma Kadın Koyu

Fatma Kadın Koyu Fatma Kadın Koyu

Gelibolu ilçesine bağlı Güneyli Köyü sınırları içerisinde bulunan Fatma Kadın Koyu ilçenin en özel koyları arasında yer almaktadır. Sakin bir deniz tatili geçirmek isteyenler için ideal olan koyda herhangi bir işletme bulunmamaktadır. 

Yeşille maviyi buluşturan bu doğa harikası koyda, günübirlik ziyaretlerin yanı sıra dileyen konuklar çadırlarını getirerek konaklayabilmektedir. 

Gelibolu'da tatile çıkmadan önce etkinlik ve festivallerin tamamını görmek için Gelibolu gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Hamzakoy Plajı

Hamzakoy Plajı Hamzakoy Plajı

Gelibolu ilçesinde bulunan Hamzakoy Plajı ilk olarak 12 Eylül döneminde Bülent Ecevit ile Süleyman Demirel’in misafir edildiği özel bir bölgedir. Belediyenin yapmış olduğu çalışmalarının ardından halka hizmete açılmıştır.  

Hamzakoy Plajı, ilçenin en kalabalık ve en çok tercih edilen plajıdır. Deniz suyu sıcaklığı, temizliği, derinliği ve daha pek çok özelliği ile yapılan incelemelerde Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır.

Plaj haftanın 7 günü 10:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gölgede kalmak isteyenler için şemsiyelerin bulunduğu plaj, ücretsizdir. Duş ve tuvaletlerin de bulunduğu Hamzakoy Plajı’nda bu alanlarda hijyene oldukça önem verilmektedir. 

Gelibolu'da aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Gelibolu aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.


Güneyli Köyü Plajı

Güneyli Köyü Plajı Güneyli Köyü Plajı

Gelibolu ilçesine bağlı Güneyli Köyü’nde birbirinden güzel planlar bulunmaktadır. Bu plajlar arasında en çok tercih edilenlerden biri Güneyli Köyü Plajı’dır. Plaj alanının denizinin diğer bölgelere göre daha sıcak ve temiz olması ziyaretçiler için avantaj sağlamaktadır.

Güneyli Köyü Plajı’na giriş ücretsiz olup, şezlong ve şemsiye kiralamak isteyenlerden 10 - 20 TL ücret alınmaktadır.  Özel aracı ile plaja ulaşım sağlayan konuklar için ücretsiz otopark bulunmaktadır.

Karşınızda eşsiz koy manzarası, plajda birbirinden eğlenceli müzikler, hem gençlerin hem ailelerin bir arada olduğu bir ortamda tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Gelibolu'daki tatil zevkinizi en yüksek kaliteye taşıyacak oteller için Gelibolu 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.