1. Otelleri.net
  2. Çanakkale Otelleri
  3. Gökçeada Otelleri
  4. .....
  5. Gökçeada Otelleri
Arama Yapınız

Gökçeada Otelleri

Gökçeada Bölgesinde 4 otel bulunmaktadır.

Filtrele:
Yıldız Sayısı
3
1
Kelime Filtreleme
Konaklama Konsepti
3
1
Otel Tipi
2
3
Otel Teması
1
2
Alt Bölgeler
1

Gökçeada Otelleri

Gökçeada Bölgesinde 4 otel bulunmaktadır.

Gökçeada Anemos Hotel
Butik
Gökçeada
Oda Kahvaltı
3 YIldızlı
Aile
Havuzlu
İNCELE
Masi Hotel
Butik
Gökçeada
Oda Kahvaltı
3 YIldızlı
Aile
Toplantı
İNCELE
Tatil
Gökçeada
Yarım Pansiyon
Denize Sıfır
Aile
İNCELE
Tatil
Çanakkale
Oda Kahvaltı
Balayı
Denize Sıfır
Bebek Dostu
Aile
Çocuk Dostu
3 YIldızlı
İNCELE

Gökçeada Tatili

Gökçeada Gezilecek ve Görülecek Yerler

Gökçeada OtelleriPlajlar ve Koylar: Rum ve Türk kültürünün iç içe yaşandığı Gökçeada’da Aydıncık Plajı, Yıldızkoy ve Kuzuliman Plajı’nı tercih edebilirsiniz.   

Tarihi Yapılar: Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Gökçeada’da Kaya Mezarı ve Rum Köyleri gibi tarihi yerleri ziyaret ederek geçmişte yolculuk yapabilirsiniz. 

Doğal Güzellikler: Sahip olduğu iklimden kaynaklı yemyeşil doğaya sahip Gökçeada’da Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Gökçeada Tuz Gölü, Marmaros Şelalesi ve Tepeköy Çınaraltı gibi doğal güzellikler yer almaktadır. 

Gökçeada’da Yapılacak Aktiviteler

  • El değmemiş koyları ve bunun gibi her birisi ayrı güzel doğal güzellikleri tekne turları ile keşfe çıkabilirsiniz. Düzenlenen turlar ile kıyı şeritlerinde yer alan doğal güzelliklerde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. 
  • İlk ve tek sualtı milli parkına ev sahipliği yapan Gökçeada’da dalış, ilk yapılması gereken aktivitelerden birisidir. Yüzme bilmeden dalış eğitmenlerinden aldığınız kısa eğitimler ile bu eşsiz deneyime tanıklık edebilirsiniz. 
  • Her türlü doğal ürünler ile harikalar yaratabileceğiniz GökçeMadaM Sanat Evi’nde bir gününüzü geçirin. Aynı zamanda kafe olarak da hizmet veren mekanda dilediğiniz içeceğe ulaşabilirsiniz. 

Gökçeada Festivalleri

Huzurlu bir atmosferin egemen olduğu Gökçeada’da tatilinizi renklendirecek farklı festivaller düzenlenmektedir. Adanın en yoğun turist çektiği Ağustos ayında Rumlar tarafından Gökçeada Meryem Ana Panayırı kurulmaktadır. Panayır alanında sirtaki eşliğinde günün ilerleyen saatlerinde eğlenerek, Rum yemekleri tadarak ve farklı şarapları deneyerek vakit geçirebilirsiniz. Bir diğer eğlenerek vakit geçirebileceğiniz festival olan Uluslararası Gökçeada Motofest, yerli ve yabancı motor severler tarafından çok ilgi görmektedir. Gökçeada’da düzenlenen diğer festivaller arasında ise Gökçeada Ot Festivali, Paskalya Bayramı ve Çeviri Köyü Şenliği yer almaktadır. 

Gökçeada’dan Neler Alınır?

Gökçeada ziyaretinizde hem sevdikleriniz hem de kendiniz için hediyelikler alarak tatilinize dair anıları ölümsüzleştirebilirsiniz. Gökçeada’nın yöreye özgü alınabilecek hediyelik eşyaları arasında İmroza sabun, keçi peyniri, doğal yağlar ile yapılmış kolonya, ev şarabı, magnet, takı ve bunlar gibi seçenekler yer almaktadır. 

Gökçeada’da Neler Yenilir?

Rum ve Türk kültürünün harmanlandığı Gökçeada’da yemek kültürü de bu iki toplumdan etkilenmiştir. Ayrıca ada konumunda olduğu için deniz ürünleri açısından da oldukça zengin bir ilçedir. Yöreye has tadabileceğiniz tatlar arasında efibadem, sakızlı muhallebi, cicirya, dibek kahvesi, fırında kuzu kapama ve koliva yer alırken, deniz ürünlerinden ahtapot yahni, kılıç rosto, karides ve kalamar gibi seçenekleri deneyebilirsiniz. 

Gökçeada’da Gece Hayatı

Sessiz ve sakin tatil bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği Gökçeada’da gece hayatı oldukça kısıtlıdır. Huzurlu bir atmosferde vakit geçirebileceğiniz Pembe Kaval Bar, Avlu İmroz Meyhane, Baba Yorga, Avlu Şarapevi, Biyer Kafe Dükkan, Eleni Rum Tavernası ve Son Vapur gibi mekanları tercih edebilirsiniz. 

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya ulaşım için havayolunu, karayolunu ve deniz yolunu tercih edebilirsiniz. Havayolu ile gelmeyi planlayanlar Çanakkale Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra HAVAŞ otobüslerini kullanarak Çanakkale merkeze geçir yapmalıdır. Ardından Kabatepe Feribot İskelesi’nden hareket eden feribotlar aracılığıyla kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Otobüsle gelmeyi planlayanlar ise Çanakkale Otogar’a indikten sonra havayolu ile ulaşım da olduğu gibi Kabatepe Feribot İskelesi’ne geçiş yaparak Gökçeada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.