Gelibolu Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Çanakkale iline bağlı olan Gelibolu konum olarak Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında yer almaktadır. Şehir merkezine ortalama 50 km mesafede yer alan ilçenin Marmara Denizi'ne ve Çanakkale Boğazı’na kıyısı bulunmaktadır. Gelibolu, Malkara, Keşan, Eceabat ve Şarköy ile komşudur.

İlçeye ulaşım hava yolu, deniz yolu ve karayolu ile sağlanmaktadır. Pek çok bölgeye eşit mesafede yer alan ilçenin iklimi de elverişli olduğundan dolayı dört mevsim Türkiye’nin her noktasından rahat ulaşım olanakları sunulmaktadır. 

Gelibolu'da uygun fiyatları ile günübirlik kalabileceğiniz hoteller için Gelibolu hotel sayfamıza göz atabilirsiniz.


Gelibolu’ya Havayolu ile Ulaşım

Gelibolu ilçesine farklı şehirlerden hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler için Çanakkale Havalimanı hizmet vermektedir. Çanakkale Havalimanı ile Gelibolu arasında mesafe yaklaşık 45 kilometredir. Çanakkale Havalimanı’ndan Gelibolu merkeze saat başı toplu taşıma araçları kalkmaktadır. Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olan minibüslerle 10 TL’ye ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Havalimanından daha konforlu bir yolculuk tercih edenler için taksiler hizmet vermektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 1 saat olmakla birlikte ortalama 80 - 90 TL ücret ödenmektedir. 

Daha özel bir hizmet almak isteyenler için VIP araç hizmeti yer almaktadır. Havalimanında bulunan özel şirketlerle iletişime geçerek özel lüks araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu yolculuğun ortalama fiyatı 150 - 175 TL’dir.

Gelibolu'ün birbirinden güzel lezzetlerini farklı mekanlarda tadabilmeniz için Gelibolu'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Gelibolu’ya Karayolu ile Ulaşım

Çeşitli illerden kendi aracı ile Gelibolu’ya gelmek isteyenler için araçlardaki ve telefonlardaki navigasyon aletini kullanmaları önerilmektedir.

Çanakkale tabelasını takip ederek İstanbul’dan başlayan Gelibolu yolculuğunda 290 kilometre yol kat edilmektedir. İstanbul’dan özel aracı ile gelenler için ortalama yolculuk süresi 5 saattir. Tekirdağ üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Farklı yolları tercih etmek isteyenler Bursa ve Bandırma üzerinden gelerek arabalı vapurlarla yolculuğu tamamlayabilmektedir.

Çanakkale Gelibolu arasındaki mesafe ortalama 50 kilometredir. 1 saatlik yolculuktan sonra ilçe merkezine ulaşım sağlanmaktadır. 

Gelibolu'da tekne turu, antik kent gezileri, gece hayatı ve yol gezilerinden daha fazlası için Gelibolu gezi rehberi sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Özel araçla ulaşımın yanı sıra Gelibolu ilçesine otobüs seferleri düzenlenmektedir. İstanbul’dan günde pek çok kez sefer düzenleyen firmaların kişi başı ücretlendirmeleri ortalama 50 TL’dir. 290 kilometrelik yolu 5 saatte giden otobüsler konforlu bir yolculuk hizmeti sunmaktadır. 

Bursa’dan Gelibolu ilçesine gelecek misafirler için mesafe ortalama 238 kilometredir. Bilet fiyatları ortalama 55 - 65 TL’dir. Yaklaşık 5 saatte ilçeye kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Genellikle her gün sefer yapılmaktadır.  

Başkent Ankara’dan ilçeyi ziyaret etmek isteyen misafirler için yolculuk süresi biraz uzundur. Bilet ücretleri ortalama 90 - 100 TL olup, ilçeye ulaşım için 12 saat yolculuk yapmanız gerekmektedir. Her gün sefer düzenleyen firmalar bulunmaktadır.  

Sabah uyanıp pencereden baktığınız da masmavi denizin içerisinde kaybolabileceğiniz oteller için Gelibolu denize sıfır oteller sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Gelibolu’ya Denizyolu ile Ulaşım

Gelibolu’ya coğrafi konumu sayesinde çeşitli bölgelerden denizyolu ulaşımı sağlanmaktadır.  

Çanakkale il merkezinden belirli saatlerde Gelibolu ilçesine feribot seferleri düzenlenmektedir.

Eceabat İskelesi’nden kalkan arabalı vapurlarla 45 dakikada ilçeye geçiş olanağı bulunmaktadır. Arabalar için ücret ortalama 40 - 50 TL iken, bireysel geçişler için 4 TL ücret alınmaktadır. Kış aylarında seferleri önceden kontrol etmeniz önerilmektedir. Fırtınalı günlerde tehlike oluşturmaması için seferler iptal edilmektedir.

Gelibolu'da aileniz ile bir arada keyifli, konforlu ve güvenli bir tatil geçirebileceğiniz otellerin listesi Gelibolu aile otelleri sayfamızda yer almaktadır.