Gelibolu Aktiviteler

Çanakkale’nin tarihle doğayı bir arada sunan ilçesi Gelibolu, yılın dört mevsimi ziyaretçilerine dolu dolu bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Tarih gezilerinin Çanakkale’deki vazgeçilmez duraklarından biri olan ilçe, bu özelliğinin yanı sıra ziyaretçilerine hem eğlenip hem de doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri pek çok aktivite olanağı tanımaktadır.  

Yeşil ile mavinin uyumuna tanıklık etmek isteyen misafirler için el değmemiş koyları ile dikkat çeken ilçe, Gelibolu Yarımadası’na hakim konumunda eşsiz manzarasının yanı sıra çeşitli su sporları yapabileceğiniz ve ilçenin kültürüne tanıklık edebileceğiniz aktivite seçeneklerine sahiptir. 

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirmek için Gelibolu'da yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Gelibolu otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Gelibolu’da Dalış Aktivitesi 

Gelibolu Dalış Gelibolu Dalış

Gelibolu ilçesinde deniz son derece berrak ve temizdir. İlçede yer alan Kömür Limanı dalış tutkunlarının vazgeçilmez durakları arasında yer almaktadır. 

Denizin dalışa uygun oluşu ve temiz hava sualtı dünyasını merak edenler için son derece elverişli bir alan yaratmaktadır. Sualtının büyülü dünyasına tanıklık etmek isteyenler için Kömür Limanı ilçenin en ideal noktalarından biridir.

İlçede bulunan sualtı kulüpleri eğitim ve dalış imkanı sunmaktadır. Kıyafetlerle birlikte verilen eğitimlerde farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için ücretlendirme 150 - 200 TL ortalamasındadır.   

Gelibolu'da yaz tatillerinde deniz, güneş ve konfordan vazgeçemeyenler için Gelibolu'da gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerek.


Altın Sardalya Festivali

Altın Sardalya Festivali Altın Sardalya Festivali

Gelibolu tatiliniz yaz aylarına denk geliyorsa yapabileceğiniz en güzel aktivitelerin başında ilçenin klasikleşen organizasyonu Altın Sardalya Festivali’ne katılmak yer almaktadır.   Temmuz sonu ve Ağustos başında gerçekleştirilen Altın Sardalya Festivali eğlenceli anlara ev sahipliği yapmaktadır.

Gelibolu'ya tatile geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri sizin için Gelibolu gezi rehberi sayfasında listeledik.

İlçenin en meşhur lezzeti sardalya balığıdır. Ünlü sardalya balığının adını alan festival 5 gün boyunca devam etmektedir. Festival sırasında düzenlenen aktiviteler, yarışmalar, konserler ve tiyatro oyunları ziyaretçilerin eğlenceli anlar yaşamalarına olanak sunmaktadır. Sadece yerel halkın değil turistlerin de ilgisini çeken festivale katılım ücretsizdir.

Gelibolu'da her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Gelibolu pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Rüzgarla Dans Etmek İsteyenler İçin: Gelibolu’da Kitesurf Noktaları 

Gelibolu Kitesurf Gelibolu Kitesurf

Son zamanlarda giderek yaygın hale gelen kitesurf Gelibolu’nun en popüler aktiviteleri arasında yer almaktadır. İlçenin kendisine rüzgarlı havası, bu aktivite için elverişli ortamı yaratmaktadır. 

İlçede genellikle Eğritaş bölgesinde yapılan kitesurf ile denizin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Kulüpler ve dernekler aracılığı ile 150 - 200 TL arasında değişen fiyatlara farklı bir deneyim yaşarken eğitmenlerle birlikte kitesurf yapmayı öğrenebilirsiniz. 

Gelibolu'da içerisinde bir çok aktiviteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Gelibolu tatil otelleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.