Gelibolu pansiyon Otelleri

Gelibolu bölgesinde 2 adet pansiyon oteli bulunmaktadır.

Gallipoli Konukevi Gelibolu

Gallipoli Konukevi

Pansiyon Gelibolu Oda Kahvaltı
  • Aile
İNCELE
Üç Kardeş Pansiyon Gelibolu

Üç Kardeş Pansiyon

Pansiyon Gelibolu Sadece Oda
  • Aile
İNCELE

Gelibolu Tatili Hakkında

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, Çanakkale Boğazı ile Saros Körfezi arasında, Türkiye için oldukça stratejik bir noktada yer almaktadır. Avrupa kıtasının güneydoğu bölgesindeki en uç noktası olan Gelibolu, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinden karayolu ulaşımlarının Gelibolu Otogarı üzerinden yapıldığı ilçeye havayolu ulaşımları ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan Çanakkale Havalimanı üzerinden yapılmaktadır.

Ilıman bir iklime sahip olan Çanakkale, bitki örtüsü bakımından oldukça zengindir. Yeşil ağaçların çevrelediği ilçede mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında; Saros Körfezi, Büyük Kemikli Burnu, Bebek Kayalıkları ve körfezde bulunan Kömür Limanı bulunmaktadır.

Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştirildiği topraklar üzerinde bulunan Gelibolu, tarihi açıdan son derece önemli bir ilçedir. Gezilecek çok sayıda müze, anıt ve müze yer alan ilçenin öne çıkan tarihi yerleri; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Gelibolu Feneri, Bayraklı Baba Türbesi ve Gelibolu Mevlevihanesi olarak sıralanmaktadır. İl genelindeki tarihi yapılara yakın konaklamalarda Çanakkale'nin lüks otelleri,  her şey dahil bir şekilde tercih edilebilmektedir.

Gelibolu tatilinde, ilçenin doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını keşfederken günün yorgunluğunu atabileceğiniz çok sayıda mekan bulunmaktadır. Gece hayatı bakımından genellikle sakin atmosfere sahip mekanların bulunduğu ilçenin öne çıkan işletmeleri arasında Sirena Cafe & Bistro, The North Shield ve Lounge 1354 yer almaktadır.

Gelibolu gezilerinizde kendinizi evinizde hissedebileceğiniz çok sayıda otel ve konaklama tesisi hizmet vermektedir. Her bütçeye uygun otellerin hizmet verdiği Gelibolu’da otel fiyatları, tesis tarafından sunulan opsiyonlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Gelibolu'daki konaklama yerleri, Hamzaköy ilçe merkezi ve Saros Körfezi bölgelerinde hizmet vermektedir.

Yeşil ağaçların çevrelediği ilçede, deniz keyfi yapabileceğiniz birçok plaj bulunmaktadır. İlçede tercih edebileceğiniz ünlü plajlar arasında Hamzakoy Plajı, Gelibolu Belediyesi Halk Plajı ve Kömür Limanı Plajı yer almaktadır.

Pansiyon Tatili Hakkında

Pansiyon oteller, konaklama hizmeti sunmak için tamamıyla ya da kısmi şekilde otele çevrilmiş olan evler olarak düşünülebilir. Genellikle de bu otellerde konaklamanın yanı sıra, müşterilere ev sahibi elinden bir yemek hizmeti sunulur. Pansiyon oteller, ücret karşılığında turistlere ve yolculara hem konaklama hem de yemek hizmeti sunan tesisler olarak karşımıza çıkar.

Pansiyon otellerin özellikleri, daha çok da yemek konusunda, her şey dahil gibi konseptlerdeki otellere göre biraz farklılaşır. Kahvaltı ile akşam yemekleri, bu otellerde ücrete dahil ediliyor. Ayrıca iki öğün ücretsiz yemeğin sunulduğu bu pansiyon otellerin bazılarında akşam yemeği verilmesi yerine öğle yemeği seçeneği sunulabiliyor. Bu noktada yarım pansiyon otellerde bütün içecekler için ücret alınır. Bu tip özellikteki otellerin popüler olduğu yerler arasında Antalya, Kuşadası, Bodrum, Marmaris bölgeleri ilk akla gelenler…

Pansiyon otellerin asıl avantajı ise Ege Bölgesi’nden Akdeniz’e, Karadeniz’den Marmara Bölgesi’ne kadar değişik bölgelerde bulunabiliyor ve farklı güzelliklerdeki bölgelerde tatil planlama konusunda geniş ve kârlı seçenekler sunabiliyor olmalarıdır. Siz de istediğiniz bölgedeki pansiyon otelde ayrıcalıklı bir tatil planlayabilirsiniz. Bu otellerde konfor, eğlence, rahatlık, ev yemeği tadında lezzetler gibi özellikler, hem yazın hem de kışın avantajlı ve keyifli bir tatil yapmanıza imkân veriyor! Ayrıca pansiyon otellerde konaklamanın bir diğer artısı da otele tamamıyla kapalı şekilde kalmanızın gerekmemesi ve şehri keşfedebilme olanağı sunmasıdır.

Pansiyon oteller, ucuz ve ekonomik tatil seçenekleri barındırması ile tercih ediliyor. Tatil yapmak isteyen ancak bütçesi yüzünden ucuz tatil olanaklarına ihtiyaç duyan tüm tatilciler için pansiyon oteller öncelikli tercih olmakta…

Bu noktada dilerseniz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak daha da ekonomik ve bütçenizle uyumlu bir tatil planlama şansınız da var. Taksit fırsatları, uygun fiyatlar, geniş otel seçenekleri ile pansiyon otellerden tercih edebilir; avantajlı fiyatlarla tatil yapmak için tercih ettiğiniz otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özel kampanyalar ve seçenekler sayesinde kârlı bir tatil planı yapmanız da mümkün olur!