Dikili Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ege bölgesinde denize kıyısı olan ve İzmir’in kuzeyinde bulunan Dikili ilçesi, konum olarak İzmir'in Bergama ilçesi ve Balıkesir'in Ayvalık ilçesiyle de komşudur.


Dikili’ye Özel Araç ile Ulaşım

İstanbul’dan Dikili’ye Ulaşım

Dikili, İzmir ile İstanbul arası toplam mesafe 436 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 5 saat 21 dakika sürecektir. İstanbul’dan Dikili’ye ulaşmak için takip etmeniz gereken güzergah İstanbul – Bandırma – Balıkesir – Soma – Bergama – Dikili şeklindedir.

Dikili'de birbirinden cazip uygun fiyatları ile eğlenceyi doyasıya yaşamanız için Dikili otelleri fiyat listesine göz atabilirsiniz.


İzmir’den Dikili’ye Ulaşım

İzmir ile Dikili, İzmir arası toplam mesafe 121 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 1 saat 43 dakika sürecektir. İzmir şehir merkezinden Dikili’ye ulaşmak için takip etmeniz gereken güzergah ise Menemen – Aliağa – Çaltılıdere – Yenişakran – Zeytindağ – Tepeköy – Dikili şeklindedir.


Ankara’dan Dikili’ye Ulaşım

Ankara ile Dikili, İzmir arası toplam mesafe 660 km’dir. Bu mesafe aracınızla tahmini olarak 7 saat 52 dakika sürecektir. Ankara’dan Dikili’ye ulaşmak için Ankara – Afyon – Uşak – Akhisar – Kırkağaç – Soma – Bergama – Dikili güzerhagını takip etmeniz gerekmektedir.

Dikili'de yaz tatillerinde deniz, güneş ve konfordan vazgeçemeyenler için Dikili'de gezilecek yerler yazısına mutlaka göz atmanız gerek.


Havayolu ile Dikili’ye Ulaşım

Bulunduğunuz şehirden İzmir Havaalanına ulaştıktan sonra, çıkış kapısının tam karşısında İzmir demir yolları servislerinden İZBAN’ın girişi bulunmaktadır. Aliağa yönüne giden istasyonu kullanarak İZBAN’ın son durağında inip, indiğiniz istasyondan da 837 Dikili-Aliağa ESHOT otobüs servisi kullanarak Dikili’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Eğer taksi kullanmak isterseniz havaalanı çıkışında bulabilirsiniz fakat İzmir merkeze yaklaşık 120 km mesafesi olduğundan dolayı, ücret olarak ortalama 400 TL ödemeniz gerekmektedir.

Dikili'de tekne turu, antik kent gezileri, gece hayatı ve yol gezilerinden daha fazlası için Dikili gezi rehberi sayfasına göz gezdirebilirsiniz.


Otobüs ile Dikili’ye Ulaşım

Yaz sezonu içinde birçok firma sefer düzenlerken, sezon dışı zamanlarda bulunduğunuz şehirden direk Dikili yolculuğu bulamayabilirsiniz. Direk Dikili seferleri bulunamama gibi durumlarda, İzmir Otobüs Terminali’ne ulaşım sağlayarak oradan da terminalin 2.katındaki dolmuş seferleri ile Dikili’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dikili'de kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Dikili apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


İstanbul’dan Dikili’ye Otobüs ile Ulaşım

9 Saatlik bir yolculuk ile İstanbul’dan Dikili’ye otobüs ile ulaşabilirsiniz. Ortalama olarak 90 - 100 TL arasında ücreti olan otobüs biletlerini internet üzerinden veya terminalden kolaylıkla temin edebilirsiniz.


Ankara’dan Dikili’ye Otobüs ile Ulaşım

11 Saatlik bir yolculuk ile Ankara’dan Dikili’ye otobüs ile ulaşabilirsiniz. Ortalama olarak 100 – 110 TL arasında ücreti olan otobüs biletlerini internet üzerinden veya terminalden kolaylıkla temin edebilirsiniz

Dikili'de doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Dikili termal oteller sayfasında yer almaktadır.