Çanakkale Plajları

Çanakkale, köklü tarihi, dört bir yanını saran yemyeşil ormanları, şifalı kaynakları ve özel lezzetleri kadar kıyı şeridinin güzelliğiyle de dikkat çeken şehirlerden biridir. Şehrin turistik ilçeleri, el değmemiş koylarda huzur dolu bir deniz tatilinin yanı sıra plajlarında hem eğlenceli hem de dinlendirici anlara olanak sunmaktadır.

Yüzme ve güneşlenmenin yanı sıra su sporları açısından da son derece gelişmiş olan Çanakkale’de bu olanakları değerlendirebileceğiniz temiz ve konforlu alanlar yer almaktadır.

Uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Çanakkale hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Ayazma Plajı

Ayazma Plajı Ayazma Plajı

Bozcaada’da bulunan turkuaz renge sahip incecik kumlardan oluşan Ayazma Plajı bölgenin en çok dikkat çeken plajları arasında yer almaktadır.

Yüzme ve güneşlenmenin yanı sıra plajda su sporlarına ilgi gösterenler için aktiviteler düzenlenmektedir. Bölgede bulunan işletmeler tarafından şezlong ve şemsiye kiralama hizmetlerinin sunulduğu plajda ücretler ortalama 20 – 25 TL’dir. 

Çanakkale'ye geldiğinizde bölgede mutlaka gezilmesi gereken yerleri Çanakkale'de gezilecek yerler yazısında listeledik.


Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu Akvaryum Koyu

Bozcaada’ya gelenler için en eğlenceli ve en hareketli yerlerden biri Akvaryum Koyu’dur. Koyun diğer adı Mermer Burnu’dur.  

Koy sualtı canlı çeşitliliği bakımından son derece zengindir. Bu sebeple suyun altındaki yaşamı merak edenler için dalış aktiviteleri geliştirilmiştir. Küçük bir koy olmasına rağmen özellikle yaz aylarında adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Berrak denizi ve yemyeşil ormanları ile doğal güzellikler bakımından son derece büyüleyici atmosfere sahiptir.  


Dardanos Plajı

Dardanos Plajı Dardanos Plajı

Marmara ve Ege’yi buluşturan bu plaj merkezde bulunması sebebiyle en çok ziyaret edilen plajlar arasında yer almaktadır. Zengin bitki örtüsü ve mavi sularıyla eşsiz bir doğaya sahip olan plajda su sporları yapmak için de imkanlar sunulmaktadır. 

Dardanos Plajı’na gelen ziyaretçiler için günübirlik aktivite seçeneklerinin yanı sıra konuklama seçenekleri de yer almaktadır. 

Plajda şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri ortalama 20 – 25 TL’dir.

Çanakkale'ye gelmeden önce tatil planı yapabilmeniz için mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Çanakkale gezi rehberi sayfasında listeledik.


Güzelyalı Plajı

Güzelyalı Plajı Güzelyalı Plajı

Güzelyalı Plajı, Çanakkale şehir merkezine en yakın plajlardan birisi olması sebebiyle pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İl merkezinde yaşayan vatandaşların yanı sıra şehri ziyaret eden misafirler tarafından da tercih edildiği için özellikle yaz aylarında son derece kalabalıktır. 

Plaj, şehir merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıktadır. Toplu taşıma ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Hem serin Çanakkale Boğazı’nın hem de yemyeşil ormanların kesiştiği bir bölgede bulunan plaj doğal güzellikler açısından zengindir.


Assos İskele

Assos İskele Assos İskele

Çanakkale’de denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri Assos’tur. Bölgede denize girmek isteyenler için iskele üzerinde kurulan minderler ve şezlonglar plaj hizmeti sunmaktadır. 

Assos Limanı’nda kumsal olmamasından dolayı iskele üzerinde daha yapay bir alan oluşturulmuştur. Küçük tekne ve sandallar tarafından kullanılan iskele üzerinden rahatlıkla denize girilmektedir.

Yakın çevrede bulunan restoranlarda yemek yiyerek deniz öncesi ve sonrası keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir bölgedir.  

Çanakkale'de bir çok aktiviteyi içerisinde barındıran ihtişamlı otelleri sizin için Çanakkale 5 yıldızlı oteller sayfasında listeledik.


Assos Sokakağzı Plajı

Assos Sokakağzı Plajı Assos Sokakağzı Plajı

Çanakkale’nin popüler tatil yerlerinden Assos’ta yer alan Sokakağzı Plajı hem günübirlik ziyaretlere olanak sunmakta hem de konaklama seçeneklerine sahiptir. 

Zeytin ağaçları ve köy evlerinin arasında yer alan bu şirin plaj konuklarına doğa ile iç içe bir atmosfer sunmaktadır. 

Çanakkale'de bir çok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Çanakkale tatil otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Uğurlu Gizli Liman Koyu

Uğurlu Gizli Liman Koyu Uğurlu Gizli Liman Koyu

Gökçeada’nın batısında bulunan Uğurlu Gizli Liman Koyu bölgenin en uzun sahilini oluşturmaktadır. Sahil yolu 750 metre uzunluğundadır. 

Mavi denizi çam ormanları ile birleştiği için cennetten bir köşeyi andırmaktadır. Huzurlu ve sessiz bir tatil yapmak isteyenler için son derece uygun bir bölgedir. Uğurlu Gizli Liman Koyu’na giriş ücretsizdir.