Çanakkale Aktiviteleri

Çanakkale Marmara Bölgesi’nde bulunan ve Avrupa ile Asya kıtalarını birbirinden ayıran son derece önemli bir ilimizdir. Milattan Önce 3000’li yıllardan bu yana pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Köklü tarihinin yanı sıra eşsiz doğal güzelliklere ve uzun kıyı şeridine sahip olan şehirde ziyaretçiler için pek çok aktivite olanağı bulunmaktadır.

Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirmek için Çanakkale'de yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Çanakkale otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Çanakkale Bisiklet Turu 

Çanakkale Bisiklet Turu Çanakkale Bisiklet Turu

Ezine ilçesine bağlı olan ve son derece nostaljik bir belde olan Gemlik bölgesi bisiklet turları için en çok tercih edilen noktalardan biridir. Beldeyi gezmek isteyenler için sokaklarda bisiklet kiralayan dükkanlar bulunmaktadır. 

Beldede özellikle sıra sıra dizilmiş olan zeytin bahçelerinde fotoğraf çektirmek isteyenlere özel manzaralar sunulmaktadır. Hem bisikletle gezmenin hem de fotoğraf çekmenin tadını çıkarabilirsiniz. 


Çanakkale Festivalleri 

Çanakkale Troya Festivali Çanakkale Troya Festivali

Çanakkale’de Gelibolu ilçesi yaz aylarında düzenlenen festivalleri ile dikkat çekmektedir. Özellikle Temmuz sonu ve Ağustos başında bölgede son derece ünlü olan Altın Sardalya Festivali eğlence dolu anlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Çanakkale'de birbirinden farklı mekanlar ile sizi büyüleyecek yerlerde keyifli vakit geçirmek için Çanakkale'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Çanakkale Tekne Turları

Çanakkale Tekne Turları Çanakkale Tekne Turları

Çanakkale’de özellikle Gökçeada üzerinden sürekli olarak tekne turları düzenlenmektedir. Deniz ile iç içe olmak isteyenler ve özellikle gizli kalmış güzellikleri keşfetmek isteyenler için günlük turlar en popüler aktivitelerden biridir. 

Gökçeada’da düzenlenen bu turlarda pek çok koy ziyaret edilmektedir. Ziyaret edilen bölgelerde molalar verilmekte ve ziyaretçilere koylarda derin mavi sularda yüzme olanağı sunulmaktadır. Tekne turları sırasında misafirler için balık menüleri sunulmaktadır. Tekne turları ücretleri 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir. 


Çanakkale Batık Dalışı 

Çanakkale Batık Dalışı Çanakkale Batık Dalışı

Çanakkale dalış aktivitesi için ülkemizin en elverişli noktalarından biri olup, dünyanın pek çok bölgesinden su altındaki batık dünyayı görmek isteyen ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 

1. Dünya Savaşı’ndan sonra Çanakkale’de toplam 175’e yakın batık olduğu tespit edilmiştir. Savaşın tüm sırlarını barındıran gemiler, pek çok savaş malzemesi ve hatta batık şehirler dalış severler için ilginç ve büyüleyici bir deneyim yaratmaktadır. Batık dalışının en dikkat çeken noktası Alman Torpedo Gemisi’dir.

Bu aktiviteyi gerçekleştirmek için eğitim ya da profesyonellik gerekmemektedir. Bunun nedeni bölgede denizin sığ oluşu ve batıkların 6 m’den başlıyor olmasıdır. Sadece ilk defa dalış yapacaklar için kısa bir eğitim verilmekte ve dalış yönlendirmelerle gerçekleşmektedir. Bu benzersiz deneyim için ücretlendirme 250 TL – 275 TL arasındadır. 

Çanakkale’ye doğru yola çıkmaya karar verdiyseniz, gezilmesi gereken yerleri öğrenmek için Çanakkale gezi rehberi sayfasını ziyaret edin.


Çanakkale Trekking

Trekking Trekking

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi trekking için elverişli alanları ile ön plana çıkmaktadır. Yeşilpınar Şelalesi ve çevresi doğa yürüyüşleri için tercih edilmektedir. Özellikle hafta sonları rehberler eşliğinde uzun trekking turları düzenlenmektedir. Zorlu fakat oldukça keyifli parkurların sonunda şelaleye ulaşılmaktadır. 


Çanakkale Windsurf 

Windsurf Windsurf

Çanakkale konumu dolayısıyla rüzgara açık bir bölgedir. Bu yüzden il genelinde pek çok sörf okulu bulunmaktadır. Özellikle Kabatepe bölgesi hem sakin olması hem de doğal güzellikler açısından zengin olması sebebiyle rüzgar sörfü yapmak için tercih edilmektedir. 

Çanakkale'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Çanakkale pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Ayvacık Doğal Yaşam Parkı

Ayvacık Doğal Yaşam Parkı Ayvacık Doğal Yaşam Parkı

Bir süre önce Ayvacık Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğurlu Mahallesi sınırları içerisine Ayvacık Doğal Yaşam Parkı kurulmuştur. Bu yaşam parkı ile birlikte doğa ile iç içe olmak isteyenlere çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. 

Bölgede çevre düzenlemeleri hala devam etmektedir. Çocuklar için oyun alanları, sosyal tesisler ve yürüyüş parkurları yapılmıştır. 

Tesis içerisinde ATV kullanmak için alanlar bulunmaktadır. Ahşap evlerle birlikte doğa ile tamamen iç içe bir yaşam sürdürülmektedir. Doğal yaşam parkı içerisinde konaklama imkanları da sunulmaktadır. 

Çanakkale'de ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için Çanakkale tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.