Çanakkale Doğal Güzellikler

Marmara Bölgesi’nin turistik şehirlerinden Çanakkale hem merkezi hem de çevre ilçelerinde ziyaretçilerine tarihi ve doğayı bir arada sunan eşsiz gezi noktalarına sahiptir. Köklü tarihi ile büyüleyen şehir, kıyı şeridi ve yemyeşil ormanlarında ise ziyaretçilerine doğa tatilleri ve deniz tatilleri olanakları sunmaktadır.  

İlin yarıdan fazlası yeşil alan olduğu için doğal güzellikler bakımından zengindir. Tarıma elverişli arazileri bulunmaktadır. Konumu itibariyle Ege Denizi ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlamaktadır.

Çanakkale turizm bakımından gelişmiş bir şehirdir. Şehirde Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin özellikleri görülmektedir. Bahar ve kış aylarında doğa ve tarih turları, yaz aylarında ise deniz turizmi öne çıkmaktadır. 

Çanakkale'de gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Çanakkale otel fiyatları sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Kaz Dağları

Kaz Dağları Kaz Dağları 

Geçmişten günümüze kadar pek çok efsaneye konu olan Kaz Dağları Ayvacık ilçesine yakın konumdadır. Tarihi yapıları bünyesinde barındırdığı gibi doğal güzellikler açısından da eşsiz manzaralar sunmaktadır. 

Kaz Dağları zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Su kaynaklarının fazla olması bitki örtüsü bakımından zenginliğe katkı sağlamaktadır. Sadece Kaz Dağları sınırında 

30 adet akarsu bulunmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bölgeyi ziyaret ederek doğa ile iç içe yürüyüşler ve piknik yapabilir kamp kurarak doğada konaklama olanağı bulabilirsiniz. 


Kadırga Koyu

Kadırga Koyu Kadırga Koyu

Ayvacık ilçesine bağlı olan Assos’ta yer alan Kadırga Koyu, şehirde yaz ve deniz tatillerinin vazgeçilmez duraklarından biridir. Ünlü koy, plajları ile dikkat çekmektedir. Doğal bir köy atmosferine olduğu için doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenlere elverişli bir atmosfer sunmaktadır. 

Mitolojik anlatılara göre filozof Aristo’nun bölgede evlendiği söylenmektedir. Denize girmek isteyenler için berrak ve temiz suyu unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Koya giriş ücretsiz olup, plajda vakit geçirmek isteyenler içinse giriş ücreti 25 TL’dir. 

Çanakkale'nin bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak için Çanakkale'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu Akvaryum Koyu

Bozcaada’da bulunan Akvaryum Koyu bölgede yer alan doğal mermerlerden dolayı Mermer Burnu olarak da isimlendirilmektedir. 

Berrak denizi ile yaz tatillerinin tercih edilen noktalarından biri olan bu koyda yüzmenin yanı sıra doğal mermerler üzerinde uzun yürüyüşler yapabilir ya da doğa manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. Deniz canlıları bakımından oldukça zengin bir bölge olan koy, dalış aktivitesi için de oldukça elverişlidir. 

Koya özel araçla ulaşımın yanı sıra şehir merkezinden günde 2 defa minibüs seferleri düzenlenmektedir. 


Kabatepe Orman Kampı

Kabatepe Orman Kampı Kabatepe Orman Kampı

Eceabat ilçesinde yer alan Kabatepe Orman Kampı yaz aylarında sıcaktan bunalanlar için esintili havası, ağaçların gölgeleri ve serin suları ile cenneti andıran bir atmosfer sunmaktadır. Günübirlik ziyaretlerin yanı sıra kamp alanlarıyla da hizmet vermektedir. 

Ağaçlık bir bölgede doğa ile iç içe kuş sesleri içerisinde uyanmak isteyenler için son derece elverişli bir ortama sahiptir. Orman kampı içerisinde konuklar için restoran ve market bulunmaktadır.

Özel aracı olanlar ulaşımı çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirdiği gibi aracı olmayanlar için şehir merkezinden otobüs ve minibüsler kalkmaktadır. 

Çanakkale'deki birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak Çanakkale gezi rehberi sayfamızı okumayı unutmayın.


Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada Tuz Gölü Gökçeada Tuz Gölü

Gökçeada’da nın popüler doğal güzellikleri arasında Tuz Gölü bulunmaktadır. Tuz Gölü zaman zaman buharlaşarak yok olmakta, göl yüzeyinde beyaz tanecikler ve tuz tabakaları farklı bir görüntü oluşturmaktadır. 

İlçe merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer alan göl farklı kuş türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle yabani ördekler ve flamingolar gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir. 

Tuz Gölü içerisinde çamur banyoları da bulunmaktadır. Çamurun içerisinde bulunan pek çok maddenin romatizmal hastalıklara da iyi geldiği söylenmektedir.  


Gökçeada Su Altı Milli Parkı

Gökçeada Su Altı Milli Parkı Gökçeada Su Altı Milli Parkı

Türkiye’de ilk ve tek olan Gökçeada Sualtı Milli Parkı 1999 yılında Türkiye Deniz Araştırmaları Vakfı tarafından milli park olarak kabul edilmiştir. 

Gökçeada Su altı Milli Parkı’nda denizin içerisinde bir müze oluşturulmuştur. Sualtı mağara girişleri ve Akdeniz fokları milli parkın ilgi çeken özellikleri arasında yer almaktadır. Milli park sınırları içerisinde belirli bir bölgede profesyonel anlamda dalış yapmak için alanlar hizmet vermekte olup, profesyonel dalış için izin alınması gerekmektedir. 

Çanakkale'de uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden tatil köyleri için Çanakkale tatil köyleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.


Mavra Adası

Mavra Adası Mavra Adası

Ezine ilçesine yakınlığı ile bilinen Mavra Adası uzun sahil yolu ve doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Kumburnu Sahili üzerinden yapılacak 45 dakikalık deniz yolculuğu sonrasında adaya ulaşım sağlanmaktadır.  

Adaya tekne turları rehberler eşliğinde düzenlenmektedir. Tekne turlarının yanı sıra, dalış sporu ile ilgilenenler Mavra’ya yoğun ilgi göstermektedir. Istakoz yuvaları ve gün batımı manzarası Mavra Adası’nın simgeleri haline gelmiştir.


Ayazma Tabiat Parkı

Ayazma Tabiat Parkı Ayazma Tabiat Parkı

Bayramiç ilçesine bağlı olan Ayazma bölgesinde yer alan tabiat parkı ilçede soluklanmak ve doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenler için oldukça elverişli gezi noktalarından biridir.

Ayazma Tabiat Parkı, mesire alanı olarak kullanıldığı gibi doğa ile iç içe yürüyüşler yapmak ve güzel fotoğraflar çekmek isteyenler için de çeşitli olanaklara sahiptir. Tamamen doğal ürünleri bölgeden satın alabilir, çadır kurarak kamp yapabilir ve çevrede bulunan restoranlarda şehre has lezzetler tadabilirsiniz. 


Bebek Kayalıkları

Bebek Kayalıkları Bebek Kayalıkları

Su sporları ile ilgilenenler için Gelibolu ilçesinde bulunan Bebek Kayalıkları şehrin en elverişli noktalarından biridir.  Dalış sporları için son derece önemlidir. Sualtı dünyasını merak edenlerin uğrak noktalarından biri bu kayalıklardır.  Bebek Kayalıkları hem çevresi hem de sualtı dünyası ile ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunmaktadır. 

Doğal şifa ve huzurun merkezi olan termal otellerde keyifli vakitler geçirebileceğiniz otellerin listesi Çanakkale termal oteller sayfasında yer almaktadır.


Kırkgeçit Termal Tesisleri

Kırkgeçit Termal Tesisleri Kırkgeçit Termal Tesisleri

Biga ilçesine bağlı olan Ilıcabaş köyünde bulunan Kırkgeçit Termal Tesisleri, il merkezine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.  

Termal tesisler şehirde sağlık turizmine önemli katkılar sağlamaktadır. Romatizmal hastalıkların tedavisi için tercih edilmektedir. Konumu itibari ile Kaz Dağları’na yakın bir bölgededir. Konaklamalı ya da günübirlik hizmet verildiği için sezona göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Termal tesislerde su sıcaklığı 52 dereceye kadar çıkmaktadır.