İzmir'den Alınacak Hediyelik Eşyalar

Genellikle Ege’ye özgü organik ot ve balıkçılığı ile bilinen İzmir’de hediyelik eşya seçenekleri oldukça kısıtlıdır.  Geçmişten günümüze birçok tarihi unsuru barındıran İzmir’de antik eserleri yansıtan heykelcikler, organik zeytinyağı, Bergama Halısı ve Kilimi, İzmir Tulum Peyniri, Nazarköy Boncuğu ve özellikle Şirince şarapları İzmir’den alıp götürebileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır.

İzmir'de kaliteden ödün vermeyen ve bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz oteller için İzmir otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.


Şirince Şarapları

Şirince Meyveli Şarapları Şirince Meyveli Şaraplarıİzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Şirince’de imal edilen şaraplar aromaları ile ünlenmiş, herkesin tatmak isteyeceği içeceklerden biridir. Birçok meyve ile yapılan şarapların mahzenleri de Şirince’de bulunmaktadır.

İzmir’den dönerken yanınıza alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında bulunan Şirince Şarapları’nı Şirince gezinizde kasaba merkezinde bulunan birçok satıcıdan kolaylıkla temin edebilirsiniz.


İzmir Tulum Peyniri

İzmir İzmir'in Eşsiz Lezzeti Tulum Peyniriİzmir’in Bergama ilçesi ile bütünleşmiş olan tulum peyniri, bölgenin yöresel tatlarından biridir. Öncelikle Bergama köylerinde yapılan daha sonra ilçelere yayılan Bergama Tulum, günümüzde sevilen ve bilinen peynir çeşitlerinden biri olmuştur.

İzmir’den dönerken götürebileceğiniz tulum peynirini yapıldığı yerin merkezinden temin edebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

İzmir'de bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak ve yöresel lezzetleri yerinde tatmak için İzmir'de gezilecek yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.


Nazarköy Boncuğu

Kemalpaşa Nazarköy Boncuğu Kemalpaşa Nazarköy Boncuğuİzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Nazarköy boncuk ocaklarıyla bilinmektedir. 1950 yılından beri bu bölgedeki atölyelerde yapılan cam süs eşyaları yanınızda götürebileceğiniz en güzel hediyelik eşyalar arasındadır.

Nazarköy Boncuğu adına her yıl Boncuk Şenliği düzenlenmektedir. Eğer bu dönemlerde bölgeye uğrarsanız birçok güzel takı ve süs eşyalarına sahip olabilirsiniz.


Zeytinyağı

İzmir Organik Zeytin Yağı İzmir Organik Zeytin YağıBir Ege kenti olmasından dolayı zeytinin çok yetiştiği memleketlerden biri olan İzmir’de alınabilecek en doğal, sağlıklı hediyelik eşya zeytinyağıdır. Organik olarak köy kadınları tarafından getirilen her çeşit pazarda bulabilirsiniz. Özellikle Seferihisar, Urla ve Ödemiş gibi köy yaşamının hala devam ettiği organik pazarları tercih edebilirsiniz.

İzmir'deki tarihi yerleri, plajları ve doğal güzellikleri keşfetmek için İzmir gezi rehberi sayfamızı inceleyerek güzel bir tatil planı yapabilirsiniz.


Efes ve Meryem Ana Figürleri

Efes Antik Kent Kalıntıları Efes Antik Kent Kalıntıları

Dünyanın en önemli tarihi merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi’ne ev sahipliği yapan Selçuk ilçesinde adım attığınız her yerde hediyelik eşya dükkânı bulunmaktadır.

Gezdiğiniz tarihi dokuları yansıtan ve hatırlatan figürleri, heykelcikleri ve magnet tarzı asla eskimeyecek hediyelik eşyaları buralardan satın alabilirsiniz.

İzmir'de ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın büyük bir tesiste tatil yapmak için İzmir tatil köyleri herşey dahil listemize göz gezdirebilirsiniz.


Bergama Halı ve Kilim Dokumaları

Bergama El Dokuma Halı ve Kilimleri Bergama El Dokuma Halı ve KilimleriBergama ilçesinin en gelişmiş en zanaatlerinden biri olan halı, kilim ve seccade tarzı yünlü dokumalar bölgedeki köy tezgâhlarında sergilenmektedir.

Rengârenk Bergama halıları İzmir’in etnografik açısını yansıtan el dokumalarıdır. Kalıcı ve hoş bir hediyelik eşya olarak tercih edebileceğiniz Bergama kilim ve halı dokumalarını ilçede kurulan pazarlarda ve küçük butik dükkânlardan satın alabilirsiniz.

İzmir'de kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için İzmir apart oteller listemize uğramayı unutmayın. Ayrıca İzmir hakkında çeşitli bilgiler için tıklayabilirsiniz.