İzmir'de Yapılacaklar

Ege’nin incisi İzmir, birçok tarihi antik kenti, doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri, tatil merkezleri, plajları, kaplıcaları, gece mekanları ve çarşıları ile gezilip görülmesi gereken birçok yeri içerisinde barındırmaktadır.

İzmir’e geldiğinizde tarihe adım atmadan, güneşin ve denizin tadını çıkarmadan, yöresel lezzetleri tatmadan, sabahlara kadar süren eğlencelere katılmadan, doğa ile iç içe huzurlu vakitler geçirmeden ve kaplıcalarında şifa bulmadan dönmeyin.

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İzmir bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Türkiye’nin En Sakin Kenti: Seferihisar

Doğa Harikası Seferhisar Denizi Doğa Harikası Seferhisar Deniziİzmir’in yeni yeni keşfedilen kaçamak noktalarından ve Türkiye’nin ilk sakin kenti seçilen Seferihisar, huzurlu ve sessiz oluşu ile ziyaretçilerini kendine çekmektedir. Seferihisar Sığacık’ta denize girebilir, evinizde gibi hissedeceğiniz butik otellerinde konaklayabilir ve doğa ile iç içe huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Fast food satılmayan ilçede doğal lezzetlerin tadına bakmadan, tertemiz denizinde vakit geçirmeden, sakin sokaklarında dolaşmadan dönmeyin.


Aromalı Şarapların Merkezi: Şirince

Şirince Köy Manzarası Şirince Köy ManzarasıEskiden bir Rum köyü olan Şirince günümüzde tarih ve doğanın iç içe geçtiği bir tatil köyü haline gelmiştir. Türkiye’nin en lezzetli üzüm bağlarına sahip olan bölgede el yapımı yapılan aromalı şarapları tatmadan dönmeyin. Şirince’nin meşhur dar sokaklarında dolaşıp, nostaljik fotoğraflar çekip akşam şöminenin yanında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

İzmir'e tatil için geldiğinizde mutlaka gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İzmir'de gezilecek yerler sayfasına göz atabilirsiniz.


Zamanın Durduğu İzmir’in Sembollerinden: Saat Kulesi

İzmir Tarihi Saat Kulesi İzmir Tarihi Saat Kulesiİzmir’in ünlü simgelerinden biri olan Konak’ta yer alan Saat Kulesi, ihtişamıyla adeta meydanı süsler durumdadır. Konak Meydanı’na gelip Saat Kulesi’nde bir İzmir klasiği olan anı fotoğrafını çektirmeden dönmeyin.


Şehirden Uzak Doğa ile İç İçe Bir Gün: Karagöl

Doğa Harikası Karagöl Manzarası Doğa Harikası Karagöl Manzarasıİzmir’in sakin ve huzur verici noktalarından biri olan tamamen doğal ve korunmakta olan krater gölü Karagöl, doğa severler için fotoğraf çekmek ve trekking yapmak için ideal noktalardandır. Özellikle bahar aylarında adeta cennete dönüşen Karagöl’de piknik yapabilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Doğa ile iç içe olan Karagöl’e tatilinizin bir gününü ayırmadan dönmeyin.

İzmir'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehber için İzmir gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Nostaljik Yapıların Arasında Gezinti: Tarihi Birgi Mahallesi

İzmir İzmir'in Tarihi Kasabası BirgiÖdemiş ilçesine bağlı ve korunmakta olan Birgi Mahallesi tarihi evleri, konakları ve camileri ile günümüzde hala tarihi geçmişini yansıtmaktadır. Nostaljik atmosferini hala kaybetmemiş olan Birgi sokaklarında keşfe çıkmadan dönmeyin.


Milyonların Ziyaret Ettiği Yapı: Meryem Ana Evi

Selçuk Meryem Ana Klisesi Selçuk Meryem Ana KlisesiHristiyanlar için bir hac merkezi olan ve manevi açıdan çok büyük öneme sahip olan Meryem Ana’nın hayatının son anlarını yaşadığı düşünülen Meryem Ana Evi’ni ziyaret etmeden ve Meryem Ana Tabiat Parkı’nda vakit geçirmeden dönmeyin.


Dünyanın En Dik Amfi Tiyatrosu: Akropol

Akropol Antik Kent Kalıntıları Akropol Antik Kent Kalıntılarıİzmir’in kuzeyinde ve adını Pergamon Antik Kenti’nden alan Akropol, dünyada bulunan en dik amfi tiyatro özelliğine sahiptir. Paha biçilemez bir değeri, büyüleyici bir mimarisi ve manzarası bulunan amfi tiyatroyu görmeden dönmeyin. 


Körfez Manzarası: Asansör

İzmir Tarihi Asansör Manzarası İzmir Tarihi Asansör Manzarasıİzmir’in sembollerinden biri olan Tarihi Asansör, Konak’ta yer almaktadır. Sahil boyunca uzanan bir yükseklikte konumlanmış olan Tarihi Asansörü kullanarak İzmir’in en ihtişamlı manzarasına şahit olabilirsiniz. Asansöre çıkmadan önce tarihi Dario Moreno sokağını gezebilir ve sonrasında asansörde bulunan cafe ve restoranda gün batımını izleyebilirsiniz. İzmir’e geldiğinizde Tarihi Asansör’den İzmir Körfezi’ni görmeden dönmeyin.


İzmir’in Muhteşem Manzarası: Seyirtepe

Seyirtepe Manzarası Seyirtepe ManzarasıBalçova’da teleferik hizmetlerinin de kurulduğu harika bir manzara ve atmosfere sahip olan Seyirtepe’de ailenizle huzurlu, sevdiğinizle romantik dakikalar geçirebilirsiniz. İzmir’e yukardan bakmanın verdiği heyecanı tatmadan dönmeyin.


Alışveriş Mağazalarında Kaybolun: Kemeraltı Çarşısı

İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısıİzmir’de alışverişin kalbi olan ve hala kendini AVM’lere teslim etmemiş ve özgünlüğü bozulmamış olan Kemeraltı Çarşısı’nda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Birçok sokaktan oluşan Kemeraltı Çarşısı İzmir’in en ucuz alışveriş merkezidir. Tarihi hanlarını keşfetmeden ve sokaklarından kaybolmadan dönmeyin. Birçok yiyecek içecek mekânlarının da bulunduğu çarşıda yorgunluğunuzun üzerine kumda Türk Kahvesi içebilirsiniz.

İzmir'de hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için İzmir balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Diğer Canlılar Arasında Bir Gün: Doğal Yaşam Parkı

Sasalı Doğal Yaşam Parkı Yavru Filleri Sasalı Doğal Yaşam Parkı Yavru Filleriİzmir’in kuzeyinde yer alan Çiğli ilçesine bağlı Doğal Yaşam Parkı, içerisindeki yüzlerce hayvan ve bitki türleri ile adeta doğanın içerisinde yaşıyor hissini yaşatmaktadır. Güneşli günlerde kaçamak noktası olan Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanlar ile birlikte güzel bir gün geçirmeden dönmeyin.


Türk Kahvesi Keyfi: Kızlarağası Hanı

Konak Tarihi Kızlar Ağası Hanı Konak Tarihi Kızlar Ağası HanıKemeraltı Çarşısı içerisinde Konak ilçesinde yer alan Kızlarağası Hanı tarihi geçmişi ile dikkat çekmektedir. Çarşıyı gezdikten sonra hediyelik eşya dükkanlarının ve antikacıların bulunduğu bu tarihi komplekste yorgunluğunuzun üzerine kumda pişen Türk Kahvesi’ni içmeden dönmeyin.


Kuyruğun Ucunun Lezzete Çıkacağı İzmir Gelenekleri: Lokma

İzmir İzmir'in Meşhur Tatlısı Lokma

Her gün başka bir bölgede açılan hayrına lokma tezgâhları İzmir’in kültürel bir etkinliği haline gelmiştir. Tatlı severler için vazgeçilmez olan bu sokak tatlısının samimiyeti de kuyrukta beklemekten gelmektedir. Gezerken bir lokma kuyruğu görürseniz sizde sıraya girin ve lokma tatlılarını denemeden dönmeyin.


Deniz Kum ve Güneşin En Güzel Olduğu Noktalardan: Yassıca Ada

Yassıca Ada Tekne Turları Yassıca Ada Tekne Turlarıİzmir’in şirin tatil ilçelerinden biri olan Urla’nın kuzeyinde yer alan Yassıca Adası yazın sıcak havasından kaçmak tercih edilen noktalardandır. Karşıyaka’dan kalkan 15 TL vapur seferleri karşılığında ulaşabileceğiniz Yassıca Ada’nın muhteşem denizinde güneşin tadını çıkarmadan dönmeyin.


Alışverişin Vazgeçilmez Noktası: Bospa

İzmir Meşhur Bospa Pazarı İzmir Meşhur Bospa PazarıBirçok büyük mağazaların bulunduğu AVM’lere sahip olan İzmir’in aynı şekilde tüm ürünleri bulabileceğiniz Bostanlı Pazarı da bulunmaktadır. Her çarşamba günü kurulan bu sosyete pazarında en iyi markalar çok ucuz fiyatlarla satılmaktadır. Alışveriş için Bospa’ya uğramadan dönmeyin.


Tarihin İzlerinde Adım Adım: Agora Açık Hava Müzesi

Agora Antik Kenti Açık Hava Müzesi Agora Antik Kenti Açık Hava Müzesi

İzmir’in tam merkezinde yer alan tarihi agora çarşısında günümüzde hala çalışmalar devam etmektedir. Her gün yeni bir kalıntının heyecanına şahit olabileceğiniz bu açık hava müzesini görmeden dönmeyin.


Kordon Gezintisi: Fayton ile Kordon

Alsancak Kordonda Fayton Turu Alsancak Kordonda Fayton Turu

Yazın güneşli ve bunaltıcı bir günüde İzmir’in merkezinde yapabileceğiniz bir aktivite olan fayton ile ortalama 20 TL ücret karşılığında Kordon’u turlayabilirsiniz. İzmir’in merkezi noktası olan Alsancak 1.Kordon Limanı’nda hem dinlenerek hem de gezerek keyifli dakikalar sizleri beklemektedir. Fayton ile Gündoğdu ve Cumhuriyet Meydanı, Alsancak ve Pasaport İskeleyi gezmeden dönmeyin.


İzmir’in Denizle Buluştuğu Noktalar: Tatil Cennetleri

İzmir İzmir'in Huzur Dolu SahilleriSahile kıyısı olan Çeşme, Foça, Dikili, Seferihisar, Mordoğan, Özdere gibi birçok ilçesi bulunan ve İzmir’de hala doğal özgünlüğünü yitirmemiş olan küçük tatil ilçelerini keşfetmeden dönmeyin. Her ilçede farklı bir deniz ve atmosfere sahip olan İzmir’in yazın bunaltıcı sıcağından kaçmak için birçok seçenek bulunmaktadır. 


İzmir’in Köklü Tarihi: Tarihi Turlar

Efes Antik Kent Kalıntıları Efes Antik Kent Kalıntılarıİzmir’de çok geçmişe dayanan zengin tarihi yansıtan gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Pergamon Antik Kenti’nden Selçuk Efes Antik Kenti’ne kadar birçok dünya miraslarını içerisinde barındıran İzmir, keşfedilmeyi bekleyen birçok tarihi eserleri içerisinde barındırmaktadır. Dilerseniz turlarla dilerseniz kendiniz kişisel olarak gezip görebileceğiniz tarihi alanlara uğramadan dönmeyin.


İzmir’de Günaydın: Boyozu ile Ünlü Şehir

Eşsiz Lezzetiyle Meşhur İzmir Boyozu Eşsiz Lezzetiyle Meşhur İzmir Boyozuİzmir’de her köşedeki fırın ve pastane de bulabileceğiniz ve İzmir ile özdeşlemiş lezzetlerden biri olan Boyoz ile güne başlamadan dönmeyiniz. Kahvaltınızda sıcacık Boyoz’u çok uygun fiyata alabilirsiniz ve Alsancak Kordon’da çimler üzerinde kahvaltı yapıp güne muhteşem bir şekilde başlayabilirsiniz.


Vapur Seferleri ile Martıları Selamlayın: Göztepe’den Karşıyaka’ya Vapur

İzmir Konak Vapur İskelesi Yolcu Vapuru İzmir Konak Vapur İskelesi Yolcu Vapuruİzmir’in Körfezi’nin esintisi ve manzarasına sadece bir yolculukla şahit olmadan dönmeyin. Sık sık ulaşım amaçlı kullanılan Göztepe Karşıyaka vapur seferlerini kullanarak Göztepe İskele’den Karşıyaka’ya, Karşıyaka’dan Göztepe İskele’ye seyre dalabilir, martılara simit atabilir ve kendinizi rüzgârın dokunuşlarına bırakabilirsiniz.


Tarihi Kentin Yöresel Lezzeti: Selçuk’ta Çöp Şiş

Selçuk Selçuk'un Meşhur Lezzeti Çöp ŞişEfes Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan Selçuk ilçesi, İzmir genelinde çöp şişleri ile ün salmıştır. Gezinizin sonunda Selçuk ilçe merkezinde her yerde bulabileceğiniz bir çöp şiş restoranında özenle hazırlanmış ilçeye özgü çöp şişi yemeden dönmeyin. Odun kömüründe pişirilen bu geleneksel lezzetin fiyatı da oldukça uygundur.


Sahil Boyu Bisiklet Turu: Bisim’le Mavişehir’den İnciraltı’na Gezinti

Mavişehir Bisiklet Parkuru Mavişehir Bisiklet ParkuruBisim, körfez boyunca kurulmuş olan 29 istasyondan kiralayabileceğin bisikletleri içeren İzmir’in hizmetlerindendir. İzmir Körfezi’ni adım adım keşfetmek isteyenler için mükemmel bir fırsat olan Bisim ile 40 kilometrelik bisiklet parkurunu kullanarak Mavişehir’den İnciraltı’na ulaşılabilmektedir. Bisikletin kiralama ücreti ilk saat 2 TL sonraki saatler ise 1 TL şeklinde oldukça uygundur. Manzaralara şahit olarak, fotoğraf çekerek ve molalarda durup sahil bandının tadını çıkarmadan dönmeyin.


Sabahlara Kadar Eğlence: Alsancak Geceleri

Alsancak Gece Hayatı Alsancak Gece HayatıAlsancak Gazi Kadınlar Sokağı ile bilinen eğlence mekânlarının yan yana sıralandığı adeta bir eğlence merkezi haline gelmiş olan Alsancak’ta sevdiklerinizle sabaha kadar eğlenmeden dönmeyin. Gündüzü ayrı kalabalık, gecesi ayrı kalabalık olan Alsancak’ta hayat her dakika devam etmektedir. Birçok kaliteli mekanların bulunduğu Alsancak dansın, müziğin, huzurun, sohbetin ve samimiyetin iç içe geçtiği yerlerden biridir.


Yazların Vazgeçilmezi Olan Tatil Merkezi: Çeşme’nin Ünlü Plaj ve Beach Clubları

Çeşme Ayayorgi Koyuna Tekne Turları Çeşme Ayayorgi Koyuna Tekne TurlarıMasmavi, berrak bir denize ve altın kumlu plajlara sahip olan Çeşme, yazın sıcağından kaçmak ve tatil yapmak isteyenler için vazgeçilmez noktalardandır. Dilerseniz halk plajında dilerseniz özel plajalrda dilerseniz de beach clublarda vakit geçirebileceğiniz birçok seçenek sunan Çeşme İzmir’in en çok tercih edilen tatil ilçesidir. Tatilinizin bir gününü Çeşmeye ayırıp muhteşem denizin ve kumun tadını çıkardıktan sonra Çeşme, Alaçatı’da keyifli bir akşam geçirmeden dönmeyin.


Doğanın Sunduğu Şifa: İzmir’in Kaplıcaları

Agamemnon Şifalı Kaplıcaları Agamemnon Şifalı KaplıcalarıBirçok antik yerleşkelere sahip olmasından dolayı birçok doğal kaynağa sahip olan İzmir sağlık turizmi açısında da tercih edilmektedir. Tarihi çok eski zamana dayanan Agamemnon günümüz adıyla Balçova Kaplıcaları, birçok hastalığa iyi gelen sıcak suyu ile ünlenmiştir. Tatilinizin bir gününü kaplıcalarda geçirmeden dönmeyin. 

İzmir'de doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan her şey dahil konaklama seçeneklerini İzmir tatil köyleri herşey dahil sayfasında bulabilirsiniz.


İzmir Klasiklerinden: Kilizman’da Rakı – Balık

Kilizman Kilizman'da Rakı Balık SofrasıAntik adı ile Klazomenai olarak bilinen Kilizman, Güzelbahçe sahilindeki rakı balık restoranları ile ünlenmiştir. Lezzetli mezeler ve denize kaşı gün batımı eşliğinde keyifli dakikalar geçirebileceğiniz Güzelbahçe’de bir akşam yemeği yemeden dönmeyin.