Dalaman Plajları

Ege’nin en muhteşem tatil yerlerinden bir diğeri olan Dalaman’da tıpkı Fethiye ve Bodrum gibi her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır.

Başta Sarıgerme ve İztuzu Plajı olmak üzere koyları ve adaları ile dikkat çeken Dalaman’da Kille Sahili, Kargıcak Koyu, Sarsala Plajı Aşı ve İnlice Koyu en meşhur noktalardandır.

Dalaman'da muhteşem tatil noktalarını keşfetmek üzere konaklama ihtiyaçları için Dalaman otelleri fiyat kategorisini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.


Sarıgerme Plajı

Eşsiz Sarıgerme Plajı Eşsiz Sarıgerme PlajıDalaman’ın Sarıgerme mevkiinde bulunan ve 12 kilometre uzunluğundaki Sarıgerme Plajı, İztuzu Plajına benzer özelliklere sahiptir. Oldukça sığ olan denizi rüzgâr aldığından dolayı dalgalı olmaktadır.

Son derece ince ve yumuşak bir kuma sahip olan plajın uzunluğu ise 12 kilometre iken genişliği ise yaklaşık olarak 100 metredir. Ilık ve berrak olan deniz tabanı da kumdur. 

Çocuklu aileler için son derece uygun olan plajın etrafında bulunan çeşitli işletmelerde her türlü ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Plajda bulunan şezlong ve şemsiyelerin kiralama ücreti ise ortalama 30 TL’dir.

Dalaman'daki tatiline başka bölgelerde devam etmek isteyenler için Muğla bölgesi otelleri sayfasını size özel olarak sunuyoruz.


İztuzu Plajı

Doğa Harikası İztuzu Plajı Doğa Harikası İztuzu PlajıDalyan’da bulunan İztuzu Plajı son derece ılık ve sığ olan denizi sebebiyle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Yüzme noktasında profesyonel olan tatilciler için önerilmemektedir.

Sürekli olan dalgalar huzurlu bir yüzmeye izin vermemektedir. Çok ince ve temiz bir kuma sahip olan plajda kum üzerinde güneşlenmek mümkündür.

Toplamda 6 kilometre uzunluğunda olan plaj aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama noktasıdır. Bu anlamda yumurtlama mevsiminde karşılaşmak olasıdır.

Plajda duş, tuvalet, soyunma kabinleri, restoran, şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiyeler 10 – 15 TL arası bir ücrete kiralanmaktadır.

Doğa harikası plajların yanı sıra daha fazla seçenek için Dalaman'da gezilecek yerler sayfamızı da ziyaret etmenizi öneriyoruz.


Aşı Koyu

Aşı Koyu Halk Plajı Aşı Koyu Halk Plajı

Dalaman merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı olan Aşı Koyu tekne turlarının uğrak noktalarından biridir. 

Oldukça sakin, serin ve dalgasız olan denizi turkuaz rengine sahiptir. Çabuk derinleştiği için yüzmeyi seven tatilciler tarafından tercih edilen deniz oldukça temiz ve berraktır. Küçük çakıl ve kumdan oluşan plaj alanında bazı yerlerde sivri kayalar bulunmaktadır bu anlamda dikkatli olmak gerekmektedir.

Koyda sadece bir işletme vardır. Her türlü ihtiyaç burada karşılanmaktadır. Yiyecek içecek noktası ile soyunma ve duş kabinleri, tuvaletler, şezlong ve şemsiyeler bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiyeleri ortalama 20 - 30 TL arası bir ücrete kiralamak mümkündür.

Dalaman'a gelmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlere göz atabilmek için Dalaman gezi rehberi sayfamızı incelemenizi önermekteyiz.


Sarsala Plajı

Sarsala Plajı Manzarası Sarsala Plajı ManzarasıDalaman’dan 15 kilometre mesafede bulunan Sarsala Plajı Kapukargın Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Çabuk derinleştiği için özellikle çocuksuz aileler tarafından tercih edilmektedir. Plajın bazı noktaları ise son derece sığ ve çocuklara uygundur.

Plajı ince çakıl ve kumdan oluşmaktadır ve bu sayede denizi oldukça berraktır. Bununla beraber Ilık bir sıcaklığa sahip olan denizi çarşaf kadar sakindir.

Dalaman’dan karayolu ile ulaşımın mümkün olduğu tek koy olan Sarsala Koyu’na yoğun ilgi gösterilmektedir. Özellikle sezonda çok kalabalık olan koyda plaj voleybolu, banana, jet ski ve windsurf gibi aktivitelere katılmak mümkündür.

Plajda şezlong, şemsiye, tuvalet ve duş bulunmaktadır. Şezlong ve şemsiyeleri 15 - 20 TL ara bir ücret karşılığında kiralanmaktadır.

Dalaman'daki tatiline Muğla'da ve diğer ilçelerde devam etmek isterseniz Muğla gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Kille Sahili

Muğla Kille Sahili Muğla Kille SahiliDalaman’ın Kapukargın Mahallesi’nde bulunan Kille Sahili pek kimse tarafından bilinmediği için oldukça sakin koylardan biridir. Burada sakin huzurlu bir gün geçirmek mümkündür. Yolu biraz zorlu olduğundan trekking yaparak veya tekne ile daha rahat şekilde ulaşım sağlanmaktadır.

Ilık olan denizi kıyı taraflarında biraz bulanıkken açıldıkça berraklaşmaktadır. Son derece bakir olan sahilde herhangi bir işletme bulunmadığından dolayı ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Bu anlamda yiyecek ve içeceğinizi kendinizle götürmelisiniz. 

Çabuk derinleşen denizinde yüzerken dikkatli olmak gerekmektedir. Hafif dalgalı olan denizi çakıllı bir sahile sahiptir. 

Dalamanda eşsiz güzelliklerdeki koyları keşfetmek üzere konaklama ihtiyaçları için Dalaman apart otelleri sayfamıza da göz atabilirsiniz.


İnlice Koyu

İnlice Koyu Halk Plajı İnlice Koyu Halk PlajıDalaman’a bağlı İnlice mevkiinde bulunan Koyda Dalaman’ın muhteşem havası hissedilmektedir. Arka tarafı yemyeşil ormanlar ile kaplı olan koyun önü ise muhteşem turkuaz rengindeki deniz ile çevrelenmiştir.

Oldukça sakin olan plajı sert kumdan oluşmaktadır. Bu anlamda terlikle dolaşmakta fayda var. Denizin bazı noktaları sığken bazı noktaları ise çabuk derinleşmektedir. Çocuklu ailelerin dikkatli olması gerekir. Çakıl benzeri sert kumdan oluşan deniz tabanı sayesinde oldukça berraktır. Rüzgâr almadığından dolayı ise oldukça sakin sayılır.

Ailecek güzel ve keyifli vakitler geçirebileceğiniz konforlu oteller için Dalaman tatil otelleri sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Koyda şezlong, tuvalet, soyunma kabini ve duş bulunmaktadır ayrıca geniş bir otopark alanı da mevcuttur. Çeşitli işletmeler bulunan koyda her türlü ihtiyaç karşılanabilmektedir. Şezlong ve şemsiyeler ortalama 15 – 20 TL’ye kiralanmaktadır.