Dalaman Doğal Güzellikleri

Turkuaz rengindeki denizi ile dikkat çeken Dalaman, doğa ile iç içe, huzurlu bir tatil geçirmek isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Müthiş manzaraya sahip koyları, plajları, gölleri, kükürt havuzları ve Dalaman çayı en çok dikkat çeken doğal güzelliklerinden bazılarıdır.  


Ekincik Koyu

Ekincik Halk Plajı Ekincik Halk PlajıBurası lüks sosyetenin uğrak koylarından biridir. Son derece temiz ve bakımlı olan Ekincik aynı zamanda tekne turlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

El değmemiş doğasından dolayı günübirlik geziler ve kamp yapmak isteyenler tarafından ziyaret edilen koyun küçük taşlar ile kaplı uzun bir plajı bulunmaktadır. Denizi ise biraz dalgalı ve çabuk derinleşir.

Koy etrafında çeşitli işletmeler bulunmaktadır. Şezlong, şemsiye ve diğer ihtiyaçlar bu işletmelerden karşılanabilir. Serin olan denizi ile Dalaman’ın sıcağından kurtulmak mümkündür. Ayrıca koyda bulunan deniz manzaralı lokantaların balık yemekleri ise oldukça meşhurdur.

Dalaman’dan 70 kilometre uzaklıkta bulunan koya tekne veya Ekincik minibüsleri ile ulaşım mümkündür. Özel araçla ise Hamitköy yolunu takip edip Köyceğiz Gölü etrafından Ekincik’e ulaşılmaktadır.

Dalaman'da bulunan doğa güzelliklerinde keyifli bir vakit geçirmek için Dalaman'daki otellerde konaklayabilirsiniz.


Günlüklü Koyu

Günlüklü Halk Plajı Günlüklü Halk Plajı

Dalaman’daki kolaylardan biri olan Günlüklü en çok tercih edilen yerlerdendir. Fethiye – Göcek yolu üzerindeki koyun güzergâhında günlük ağaçları sizi selamlamaya başlar araçla biraz daha ilerledikten sonra ise plaja ulaşılmaktadır.

İnanılmaz güzellikte olan koy yeşil ve maviyi bir arada sunmaktadır. Piknik veya kamp için son derece ideal olan ormanlık alanı güneş geçirmeyen günlük ağaçları ile kaplı olduğundan oldukça ferah ve serindir.

Plajda birçok işletme bulunması tüm ihtiyacınızı kolaylıkla karşılamanıza yardımcı olmaktadır.

Günlük en çok tercih edilen koylarda tatil planı oluştururken Muğla otel sayfamızda yer alan konaklama tercihlerini de değerlendirebilirsiniz.


Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajı Gün Doğumu Sarıgerme Plajı Gün DoğumuYerli ve yabancı turistler tarafından gezilen veya konaklama için tercih edilen yerlerden biri olan Sarıgerme Plajı tatil sezonunda oldukça kalabalıktır.

Dalaman merkezden 14 kilometre uzaklıkta bulunan plaj ince yumuşak sapsarı kumu, kum zambakları, tertemiz havası ve muazzam doğası ile Dalaman’ın doğal güzelliklerinden biridir.

Berrak, temiz ve sığ denizi ılık olması nedeniyle özellikle çocuklu aileler tarafından beğenilmektedir. Kumsalın arka kısmı ise yemyeşil çam ağaçları ile sarılmıştır.

Plaja ulaşım günübirlik tekne turları veya Dalaman merkezden hareket eden minibüsler ile sağlanmaktadır.

Dalama'nda plajların dışında gezilecek yerleri keşfetmek için Dalaman gezilecek yerler kategorimizi size özel olarak oluşturduk.


İztuzu Plajı

Eşsiz İztuzu Plajı Eşsiz İztuzu Plajı

Avrupa’nın en iyi plajı ödülünün sahibi olan İztuzu Plajı’nın bir kısmı Caretta Caretta Kaplumbağalarının yumurtlama alanıdır. 

Altın sarısı 5 kilometrelik plajı ve berrak denizi ile en güzel yerlerden biri olan İztuzu Plajı oldukça sığdır. Bu nedenle daha çok aileler tarafından tercih edilen plaj doğal şekilde kalabilmiş nadir yerlerdendir.

Gündüzleri oldukça kalabalık olan sahili tatilcileri serinletirken, geceleri ise sahneye kaplumbağalar çıkmaktadır. Dalyan Rıhtımı’ndan hareket eden dolmuş tekneler ile 30 dakikada, minibüsler ile ise 20 dakikalık bir yolculuğun ardından ulaşılmaktadır.

Dalaman'a gelmeden önce Dalaman gezi rehberi sayfasını ziyaret etmenizi öneriyoruz.


Dalaman Çayı

Dalaman Çayı Rafting Aktivitesi Dalaman Çayı Rafting Aktivitesi229 kilometre uzunluğunda olan Dalaman Çayı Akdeniz ve Ege bölgelerini ayırmaktadır. Yeşilgöl Dağları’ndan doğup Akdeniz’e dökülen çayın etrafı da tarım için kullanılmaktadır. Ancak burası tatilciler özellikle de rafting ile ilgilenen sporcular için ayrı bir öneme sahiptir.

Dalaman Çayı kelimenin tam anlamıyla rafting için akmaktadır. Debisi oldukça yüksek olan çayda her yıl rafting etkinlikleri düzenlenmektedir.

Dalaman dışında gezi planı oluşturmak ve bölgede görmeye değer noktaları öğrenmek için Muğla gezi rehberi kategorisi tam size göre.


Kocagöl

Doğal Kocagöl Doğal Kocagölİlçeden 8 kilometre uzaklıkta bulunan göl tamamen doğal şekilde oluşmuştur. Son derece doğal ve bakir kalabilen Kocagöl oldukça sessizdir.  Sadece kuş seslerinin duyulduğu göl çoğu zaman kamp yapmak isteyen tatilciler tarafından tercih edilmektedir.

Muğla'nın şirin tatil kenti Dalaman'da denize yakın konforlu tesisler Dalaman tatil köyleri sayfasında yer almaktadır.


Sarsıla Koyu

Sarsıla Koyu

Dalaman’ın el değmeyen en meşhur koylarından biri olan Sarsıla her tarafı yemyeşil ağaçlar ve masmavi deniz ile kaplı olduğundan huzur arayanların tercihi olmaktadır.

Genel olarak mavi yolculuk turları ile ziyaret edilip mola verilen koyun berrak denizinde yüzmek oldukça serinleticidir.

Karayolu ile ulaşım mümkün olmadığı için koya tek ulaşım yolu tekne turlarıdır. Son derece güzel bir manzaraya sahip olan koyun zirvesi fotoğrafçılar için oldukça hoş manzara sergilemektedir.

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Dalaman balayı otelleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Gökmile Koyu

Gökmile Koyu Tekne Turları Gökmile Koyu Tekne TurlarıKapıdağ Yarımadası’ndaki Gökmile Koyu, tekne turlarının uğramadığı bakir noktalardan biridir. Buraya kara yolu ile gelmek biraz güç olsa da bazı tatilciler sırf huzuru bulmak için Gökmile Koyu’nu tercih etmektedir.

Sarsıla Koyu’ndan sonra 1,5 saatlik yürüyüşün ardından ulaşacağınız Gökmile oldukça sessiz ve sakin noktalardandır. Çadırınızı alıp kamp yapabileceğiniz koy tatilcilere doğa ile iç içe bir ortam sunmaktadır.


Kükürt Havuzu

Şifa Kaynağı Kükürt Havuzu Şifa Kaynağı Kükürt Havuzu

Kükürt havuzlarına Dalaman’da sıkça karşılaşılır, ilk başta tuhaf görünse de birçok kişi bu havuzlar için günübirlik şekilde Dalaman’a gelmektedir.

Özellikle Sedef hastalığı için birebir olan havuzlara girişler ücretsizdir. Tekne turları sırasında mola verme yerlerinden biri olan kükürt havuzlarında çamur banyosu yapılmaktadır.