Dalaman Nerededir ve Nasıl Gidilir?


Ege bölgesinde bulunan Dalaman, Muğla’nın oldukça şirin ve güzel ilçelerden biridir. İl merkezinden 88 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman’a yolculuk ortalama 1 saat sürmektedir. Dalaman Havalimanı’nın da bulunduğu ilçeye havayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Dalaman’ın kuzeyinde Köyceğiz, güneyinde Fethiye, batısında Ortaca ve doğusunda ise Denizli bulunmaktadır.

Muğla'nın şirin ilçesi Dalaman'da konaklama ihtiyaçları için Dalaman hotel sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Karayolu ile Dalaman’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Dalaman’a Araçla Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan başlayıp sırasıyla Bursa, ardından Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir, Torbalı, Aydın, Muğla, Köyceğiz ve Dalaman’a ulaşım mümkündür. 

Toplamda 757 kilometre uzunlukta olan bu yolculuk ortalama 9 saat sürmektedir.

İstanbul stresinden uzaklaşmak, güzel ve keyifli bir tatil geçirmek için Dalaman'da gezilecek yerler sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.


Ankara’dan Dalaman’a Araçla Nasıl Gidilir?

Ankara’dan yola çıkıp Afyonkarahisar üzerinden Isparta, Fethiye ve Dalaman’a ulaşım sağlanmaktadır. Bu yolculuk toplamda 666 kilometre uzunluğunda ve ortalama 7 saat sürmektedir.


İzmir’den Dalaman’a Araçla Nasıl Gidilir?

İzmir’den yola çıkıp sırasıyla Torbalı, Aydın, Muğla üzerinden Köyceğiz ve Dalaman’a ulaşılmaktadır. 300 kilometre olan yolculuk 3 saat sürmektedir.

İzmir'den Dalaman'a gelmeden önce Dalaman gezi rehberi sayfamızı inceleyerek tatil planı oluşturabilirsiniz.


Otobüs ile Dalaman’a Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Otobüs ile Dalaman’a Ulaşım

İstanbul’dan Dalaman’a çeşitli firma sefer düzenlemektedir. Toplamda 14 saatlik İstanbul – Dalaman yolculuğu ortalama olarak 100 – 130 TL arasında sezona göre değişiklik göstermektedir.

Hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Dalaman balayı otelleri yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Ankara’dan Otobüs ile Dalaman’a Ulaşım

Ankara Dalaman arası otobüs ile yolculuk yapmak isteyen tatilciler için bu yolculuk yaklaşık 10 sürmektedir. Biletler ise ortalama 90 – 100 TL arasındadır.


İzmir’den Otobüs ile Dalaman’a Ulaşım

İzmir’den Dalaman’a birçok otobüs firması sefer düzenlemektedir. Bu yolculuk ortalama olarak 5 saat sürerken yaklaşık 50 - 60 TL arasında bir ücrete sahiptir.

Otogarda indikten sonra merkeze minibüs veya taksi ile ulaşım mümkündür. Merkeze gitmek için minibüsler 7 TL taksiler ise ortalama 20 TL ile ücretlendirilmektedir.

Dalaman'da uygun fiyatta konaklama ihtiyaçları için Dalaman apart oteller kategorimizi inceleyebilirsiniz.


Hava Yolculuğu ile Dalaman’a Nasıl Gidilir?

Dalaman’da bulunan Dalaman Uluslararası Havalimanı, Muğla’nın iki büyük havalimanından biridir. Hemen hemen her şehirden aktarmalı veya direk uçuşlar gerçekleşmektedir.

Havalimanına indikten sonra çeşitli transfer firmaları, taksiler, belediye otobüsleri veya HAVAŞ servisleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Toplamda 10 kilometre olan bu yolculuk taksi ile yaklaşık 35 TL olarak ücretlendirilmektedir. HAVAŞ servislerinin uçak seferlerine göre hareket eden araçları ile merkeze 7,5 TL, belediye minibüsleri ile 10 TL’ye merkeze ulaşım sağlanmaktadır. Özel transfer firmaları ise ortalama 50 TL ile ulaşım hizmeti sunmaktadır.