Bartın’dan Ne Alınır ?

Bartın, el işi ürünleri ile dikkat çeken şehirlerin arasında yer almaktadır.

Şehir merkezinde tel kırma ve ahşap baskı yazmalar üretilirken, Amasra ahşap işçiliğinin en güzel örneklerine sahip kişisel eşyaları ve ev dekorasyon ürünleri ile dikkat çekmektedir. Kurucaşile ise şehrin gulet yapımında öne çıkan noktaları arasında yer almaktadır.

Tekstil ve ev ürünlerinin yanı sıra, bölge, organik ve ev yapımı ürünler açısından da oldukça zengindir. 

El emeği ürünler arasında yer alan tel kırma, çekicilik sanatı ile hazırlanan ürünler ve gemi maketleri ile el dokuması kilimler, şehir merkezinde yer alan hediyelik eşya dükkanlarında satılmaktadır. 

Bartın'da gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Bartın otel fiyatları sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Çekiciler Çarşısı

Çekiciler Çarşısı Çekiciler Çarşısı

Amasra ilçe merkezinde hizmet vermekte olan Çekiciler Çarşısı, ahşap işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği çarşıdır. Hediyelik ürün alışverişi için şehrin hediyelik eşya dükkanları haricinde tek alanı bu çarşıdır. 

Çekiciler Çarşısı, farklı atmosferi ile hediyelik eşya dükkanlarından ayrılmaktadır. Burada sadece el yapımı ürünlere yer verilirken, aynı zamanda asırlık bir gelenek yaşatılmaktadır.

Tamamı el yapımı olan bu ürünlerin arasında kalemlik, anahtarlık, masaj aletleri gibi kişisel ürünlerin haricinde, kaşıklık, baharatlık, tuzluk, nihale, peçetelik, şimşir kaşık gibi ürünler de yer almaktadır. 

Ürün özelliklerine göre değişen fiyatlar 5 – 150 TL arasındadır.  

Bartın'ın birbirinden güzel lezzetlerini farklı mekanlarda tadabilmeniz için Bartın gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Çarşının bir diğer özelliği ise, burada atölyelerin de bulunmasıdır. Bu atölyelerde seçtiğiniz ürünün üretim aşamasını izleme ve özel sipariş ürün yaptırma olanağı bulunmaktadır. 

Çekiciler Çarşısı, hem tarihi gezilere ev sahipliği yapmakta hem de otantik görüntüsü ile ziyaretçilerin hoş vakit geçireceği yerler arasındadır. 

Bartın'da muhteşem manzaraları ile sizi uzaklara götürecek gezi rehberi için Bartın gezi rehberini kontrol etmeyi unutmayın.


Galla Pazarı

Galla Pazarı Galla Pazarı

Bartın’da organik ürünlerin satışa sunulduğu yer Galla Pazarı’dır. Galla kelimesi kadın anlamına gelmektedir. Bu pazarda, köy kadınları, bahçelerinde ürettikleri organik sebzeleri ve ev yapımı ürünleri satışa sunmaktadır. 

Bu pazar yeri 200 yıldan bu yana yörenin kadınlarının kalkınması amacı ile kurulmaktadır. Kış aylarında Salı ve Cuma günleri kurulan pazar, yaz aylarında haftanın 7 günü hizmet vermektedir. 

Bartın'da birçok eğlenceli aktiviteler ile yüzünüzü güldürecek oteller için Bartın 4 yıldızlı oteller sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Pazar içerisinde kurulan tezgahlarda, sebze ve meyve haricinde köy kadınlarının hazırladığı ev yapımı reçeller, marmelatlar, salçalar, pekmezler ve süt ürünleri satılmaktadır. 

Galla Pazarı’nda organik sebzelerin fiyatları 2.5 - 3 TL’den, farklı gramajlardaki reçel, marmelat, salça ve pekmezlerin fiyatları 5 - 6 TL’den, süt ve süt ürünleri 5 - 7 TL’den başlamaktadır.

Bartın'da doğa ile iç içe mekanlara yakın kaliteli hizmet sunan konaklama seçeneklerini Bartın 3 yıldızlı oteller sayfasında bulabilirsiniz.