Bartın Plajları

Bartın dik ormanlık yamaçlarının yanı sıra 59 km uzunluğundaki kıyılarıyla yaz turizminin tercih edilen bölgeleri arasında yer almaktadır. 

Çoğu bakir koylardan oluşan kıyı kesiminde bulunan plajların bir bölümü Amasya ilçe merkezinde, bir diğer bölümü ise çevre ilçelerde konumlanmaktadır.

Temiz denizi ve uzun kıyıları ile Bartın Plajları, en yoğun dönemini Temmuz – Eylül ayları arasında yaşamaktadır. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz Bartın otel seçeneklerine göz atabilirsiniz.


İnkumu Plajı

İnkumu Plajı İnkumu Plajı

Bartın şehir merkezine 15 km mesafede yer alan İnkumu Plajı, cennetten bir köşe olarak tanımlanmaktadır. 

Plajın kuzeyinde mavinin tüm tonlarını barındıran Karadeniz, güneyinde ise yeşilin tüm tonlarına hakim ormanları ile İnkumu Dağı yer almaktadır.

2.5 km uzunluğundaki sahilde yer alan plaja giriş ücretsizdir. Giyinme kabini, WC, duş, şemsiye ve şezlong hizmeti sunulan plajda bu hizmetlerin ücretleri 3 – 15 TL arasındadır.  

İnkumu’nda plaj çevresinde çok sayıda konaklama tesisi, market, restoran ve kafe bulunmaktadır. 


Çakraz Plajı

Çakraz Plajı Çakraz Plajı

Bartın’ın Amasra ilçesinde yer alan Çakraz Plajı, ilçenin en güzel denizine sahip plajıdır. Amasra ilçe merkezine 10 km mesafede yer alan bu plajda, masmavi denize altın sarısı kumlar eşlik etmektedir. 

Aynı zamanda ilçenin en temiz plajı olan Çakraz Plajı’na giriş ücretsiz ancak plaj içerisindeki tüm özelliklerden yararlanmak için farklı ücretler ödenmektedir. 

Duş ve WC kullanım bedeli 5 - 6 TL olan plajda, şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri 15 – 20 TL arasındadır. 

Hem günübirlik gezilere hem de konaklamalı tatillere elverişli bölgeler arasında yer alan Çakraz Plajı mevkiinde çok sayıda kafe, restoran ve konaklama tesisi hizmet vermektedir. 

Bartın'da tatilinizi bir adım yukarı taşımak için gezmeniz gereken yerleri listeledik. Bartın'da gezilecek yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın.


Bozköy Plajı

Bozköy Plajı Bozköy Plajı

Amasra ilçe merkezine 10 km mesafede yer alan Bozköy Plajı, Çakraz Plajı’na komşu konumdadır. 

Çakraz Plajı kadar temiz bir denize ve kumsala sahip olan Bozköy Plajı, Çakraz’a göre daha sakindir. 

Plaja giriş ücretsiz ancak plaj hizmetleri içerisinde yer alan duş, WC, şezlong ve şemsiye hizmetleri ücretlidir. Bu hizmetlerin ücretleri 3 – 15 TL arasındadır.  


Büyük Liman Plajı

Büyük Liman Plajı Büyük Liman Plajı

Amasra ilçe merkezi plajları arasında yer alan Büyük Liman Plajı aynı zamanda bölgenin en büyük plajı olma özelliğini de taşımaktadır. 

Kumsal boyu yaklaşık 300 metre olan plajda, yiyecek – içecek ihtiyacı için restoran ve kafeler yer almaktadır. 

Yaz sezonunda hem şehir halkı hem de turistler tarafından yoğun ilgi gören plaja giriş ücretsizdir. Şezlong, şemsiye, duş, WC ve soyunma kabini bulunan plajda, şezlong kiralama bedeli 10 – 15 TL, şemsiye kiralama bedeli ise 5 - 10 TL’dir.

Bartın'da doğal güzellikleri ile hayata bir daha tutunmanızı sağlayacak ihtişamlı yerleri ekibimiz sizin için Bartın gezi rehberi sayfasında listeledi.


Mugada Plajı

Mugada Plajı Mugada Plajı

Bartın şehir merkezine 15 km mesafede yer alan Mugada Plajı, 2 km uzunluğa sahiptir. Yaz aylarında denize girmek için günübirlik ziyaretlerin yanı sıra bölgede yer alan tesislerde konaklama imkanı da bulunmaktadır. 

Mugada mevkiinde çok sayıda restoran ve kafe hizmet vermektedir. Bu imkanların yanı sıra piknik alanları ve kamp alanları da tercih edilmektedir. 

Sahilde isteğe bağlı şezlong ve şemsiye kiralanabilmektedir. Şezlong 10 - 15 TL, Şemsiye 10 - 15 TL, WC 1 - 2 TL, duş 2,5 - 3 TL olarak ücretlendirilmektedir. 

Mugada Plajı’na özel araç haricinde, şehir merkezinden kalkan minibüslerle de ulaşım imkanı bulunmaktadır. Minibüs ile ulaşım yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir. 


Tarlaağzı Plajı

Tarlaağzı Plajı Tarlaağzı Plajı

Amasra ilçe merkezine 15 km mesafedeki Tarlaağzı Plajı, temiz denizi ve gelişmiş olanakları ile yaz aylarının tercih edilen plajları arasında yer almaktadır. 

Özel araçla giriş ücreti 3 - 4 TL’den başlayan plajda duş, WC, şezlong, şemsiye hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmetler giriş ücretine dahil değildir. Kiralama ücretleri 10 – 15 TL arasındadır.

Plaj çevresinde çeşitli market, restoran ve kafeler bulunmaktadır. 

Bartın'da kendinizi evinizdeki rahatlıkta hissedebileceğiniz apart oteller için Bartın apart oteller listemize uğramayı unutmayın.


Kızılkum Plajı

Kızılkum Plajı Kızılkum Plajı

Bartın’ın kuzeybatısında yer alan Kızılkum Plajı, şehir merkezine 27 km mesafededir. 3 km uzunluğa sahip Kızılkum Plajı, şehrin en uzun plajlarından biridir. 

Oldukça bakir bir sahile sahip olan plaj bölgesinde, herhangi bir plaj hizmeti sunulmamaktadır. Bölgeye gelen ziyaretçiler kendi imkanları ile plajda vakit geçirebilmektedir. 


Kurucaşile Plajları

Kurucaşile Plajı Kurucaşile Plajı

Bartın şehir merkezine 62 km mesafede yer alan Kurucaşile bölgesi de plajları ile tercih edilen noktalardandır. 

İlçe sınırları içerisinde yer alan plajlar, Kurucaşile Plajı, Kapısuyu Plajı ve Tekkeönü Plajı’dır. Kurucaşile plajları sığ ve temiz denizi nedeni ile tercih edilmektedir. Doğal plajlar arasında yer alan bu 3 plajda, herhangi bir plaj hizmeti verilmemektedir. 


Karaman Koyu

Karaman Koyu Karaman Koyu

Amasra’nın doğusunda yer alan Karaman Koyu, ilçenin denize girilebilecek bölgeleri arasında yer almaktadır. Özel araçla ve yat kiralayarak ulaşım sağlanabilen bölgede volkanik taşlar dikkat çekmektedir.  

Bölgede, belediyeye veya özel işletmelere bağlı bir plaj bulunmamaktadır. Bu nedenle şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş bulunmamaktadır. 


Küçük Liman Plajı

Küçük Liman Plajı Küçük Liman Plajı

Bartın Amasra’da yer alan Küçük Liman Plajı, ilçe merkezindeki konumu dolayısı ile yaz aylarının en kalabalık plajları arasındadır. 

Temiz denizi ile dikkat çeken plaja giriş ücretsizdir. Plaj içerisinde duş, WC ve soyunma kabinleri yer almaktadır. 

Küçük Liman Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de sunulmaktadır. Ücretli hizmetler arasında yer alan şezlong ve şemsiye temininin fiyatı her sezon yenilenmekle birlikte, 2 şezlong 1 şemsiyenin ortalama kiralama bedeli 15 - 20 TL’dir.

Yeni evlenen çiftlere özel olarak balayınız için en iyi otelleri sizin yerinize Bartın balayı otelleri adresinde tüm detayları ile listeledik.


Akkonak Çötlük Plajı

Akkonak Plajı Akkonak Plajı

Sessiz ve sakin bir koy içerisinde yer alan Akkonak Çötlük Plajı, Amasra ilçe merkezine 45 dakika mesafededir. 

Tek eksisi sahilinin kayalık yapısı olan Çötlük Plajı, oldukça temiz bir denize sahiptir. 

Kurucaşile yolu takip edilerek özel araç ile ulaşım sağlanan bölgede, plajın yukarısında yer alan otelin otoparkına araçlar park edildikten sonra plaja yürüyerek inilmektedir. 

Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye hizmeti sunulmamaktadır.