Amasra Plajları

Batı Karadeniz’in denize kıyısı olan ilçeleri arasında yer alan Amasra, temiz denizi ve uzun kıyıları ile yaz turizminin tercih edilen yerlerindendir.  

Bölgenin plajlarının haricinde, el değmemiş koyları da yeşil ve mavinin bir arada bulunduğu, doğası ile misafirlerini büyüleyen noktalardır.  

İstanbul ve Ankara’ya yakın konumu nedeni ile yaz tatillerinin yoğun ziyaret alan ilçeleri arasında yer alan Amasra’da denize girilebilecek yerlerin sayısı da oldukça fazladır. 

Amasra'da keyifli bir tatil geçirmek için Amasra oteller sayfasında bulunan konaklama seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Çakraz Plajı

Çakraz Plajı Çakraz Plajı

Amasra’nın denizinin en güzel olduğu bölge Çakraz Plajı’dır. Turkuaz mavisi denize, altın sarısı kumların eşlik ettiği bu plaj, Amasra ilçe merkezine 10 km mesafede yer almaktadır. 

İlçenin en temiz plajları arasında ilk sırada yer alan Çakraz Plajı’nda giriş ücreti bulunmamaktadır. Ancak plaj içerisinde yer alan duş ve WC ücretlidir. Duş - WC ücreti 5 – 10 TL’dir. 

Şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti bulunan plajda, kiralama bedelleri 10 – 15 TL arasındadır. 

Çakraz Plajı’nın çevresinde çok sayıda restoran ve kafe yer almaktadır. Günübirlik gezilerde, misafirler tüm ihtiyaçlarını bu işletmelerden karşılayabilmektedir. Bölgede yer alan pansiyonlar ve kamp alanları ise konaklama imkanı sunmaktadır. 

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz Bartın otel seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Bozköy Plajı

Bozköy Plajı Bozköy Plajı

Çakraz Plajı’na yürüme mesafesinde olan Bozköy Plajı’da ilçe merkezine 10 km mesafede yer almaktadır. Çakraz Plajı kadar temiz bir denize ve sahile sahip olan bu plaj, daha sakindir. 

Bozköy Plajı’nın çevresindeki restoran ve kafelerin de sayısı daha azdır. Bu hizmetlerden faydalanmak isteyenlerin, Çakraz Plajı bölümüne yürümesi gerekmektedir. 

Plaja giriş ücretsiz ancak plaj hizmetleri içerisinde yer alan duş, WC, şezlong ve şemsiye hizmetleri ücretlidir. Bu hizmetlerin ücretleri 3 – 15 TL arasındadır. 

Amasra'da günbatımında sizi büyüleyecek yerler için Amasra'da gezilecek yerler sayfasına göz atmayı unutmayın.


Büyük Liman Plajı

Büyük Liman Plajı Büyük Liman Plajı

Amasra ilçesinin merkezinde bulunan plajlar arasında yer alan Büyük Liman Plajı, aynı zamanda bölgenin en büyük plajı olma özelliğini taşımaktadır. Yaz aylarında hem ilçe halkı hem de turistler tarafından en çok tercih edilen plaj Büyük Liman Plajı’dır. 

Büyük Liman Plajı’nda bir gün geçirmek isteyen ziyaretçilerin, bölgeye erken gelmesi gerekmektedir. Aksi taktirde, aşırı kalabalık olan plajdan faydalanmak mümkün olmamaktadır. 

Kumsal boyu yaklaşık 300 metre olan plajda, yiyecek – içecek ihtiyacı için restoran ve kafeler yer almaktadır. 

Şezlong, şemsiye, duş, WC ve soyunma kabini bulunan plajda bu hizmetlerin tamamı ücretlidir. Şezlong kiralama bedeli 10 – 15 TL, şemsiye kiralama bedeli ise 5 - 10 TL’dir. 

Amasra'nın manzarası ve tarihi yerleri ile sizi büyüleyecek yerler için Amasra gezi rehberi sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.


Tarlaağzı Plajı

Tarlaağzı Plajı Tarlaağzı Plajı

Amasra ilçe merkezine 15 dakika mesafede yer alan Tarlaağzı Plajı, yaz aylarında temiz denizi ile tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır. 

Çevresinde çok sayıda market ve restoran olan plaj, yaz günlerinde oldukça yoğun ziyaretçi ağırlamaktadır. 

Giriş ücreti araçlı ve araçsız olarak değişmekle birlikte 3 – 5 TL olan plajda, duş, WC, şezlong, şemsiye hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmetler giriş ücretine dahil değildir. Kiralama bedelleri 10 – 15 TL arasındadır. 

Amasra dışında il genelinde yapılmakta olan tüm etkinliklere ulaşmak için Bartın gezi rehberi sayfasına göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.


Küçük Liman Plajı

Küçük Liman Plajı Küçük Liman Plajı

Amasra merkezde yer alan Küçük Liman Plajı, merkeze yakın konumu ve temiz denizi ile yaz aylarında tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır. 

Küçük Liman Plajı’na giriş ücretsizdir. Plaj bölgesi içerisinde duş ve soyunma kabinleri yer almaktadır. Bu bölümlerden faydalanmak için de herhangi bir ücret ödenmesi gerekmemektedir. 

Tesiste şezlong ve şemsiye hizmeti sunulmaktadır. Ancak kiralama usulü ile kullanılan bu özellikler ücretlidir. Her yaz sezonu fiyatları değişmekle birlikte, 2 şezlong 1 şemsiyenin gün boyu kiralama bedeli ortalama 15 - 20 TL’dir. 

Amasra'da hayatınızın en mutlu gününün ve bu günü taçlandıran tatilin kusursuz geçmesi için Amasra balayı otelleri sayfamızı kontrol etmeyi unutmayın.


Akkonak Çötlük Plajı

Akkonak Çötlük Plajı Akkonak Çötlük Plajı

Amasra ilçe merkezine 45 dakika mesafede yer alan Akkonak Çötlük Plajı, sessiz ve sakin bir koy içerisindedir. 

Plajın dezavantajı, kumluk değil kayalık bir yapıya sahip olmasıdır. Ancak temiz denizi ve sakin olması nedeni ile tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır. 

Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye hizmeti sunulmamaktadır. Plajın yukarısında yer alan pansiyonun otoparkına aracınızı park ettikten sonra plaj alanına merdivenle inilmektedir. 

Amasra ilçe merkezinde Akkonak Çötlük Plajı’na ulaşım için Kurucaşile yolu takip edilmelidir. Akkonak yol ayrımından sonra kamp alanı yoluna giriş yaparak plaja ulaşılabilmektedir. 

Amasra'da gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Amasra apart oteller tercih edebilirsiniz.


Karaman Koyu

Karaman Koyu Karaman Koyu

Amasra’nın doğusunda yer alan Karaman Koyu, ilçenin denize girilebilecek bölgeleri arasında yer almaktadır. Özel araçla ve yat kiralayarak ulaşım sağlanabilen bölgede volkanik taşlar bölgenin dikkat çeken özellikleridir. 

Bölgede, belediyeye veya özel işletmelere bağlı bir plaj bulunmamaktadır. Bu nedenle şezlong, şemsiye, soyunma kabini, duş bulunmamaktadır.