Amasra Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Türkiye’nin kuzeyinde yer alan Amasra, Karadeniz Bölgesi’ndedir. Bartın ilinin ilçeleri arasında yer almakta ve Karadeniz’in kıyısındadır.

İlçenin güneyinde ve batısında Bartın şehir merkezi, doğusunda Kurucaşile, kuzeyinde ise Karadeniz yer almaktadır.

Amasra, Bartın şehir merkezine 19 km uzaklıktadır. 

Amasra’ya direkt ulaşım karayolu ile gerçekleşmektedir. Kara yolu ile ulaşım seçenekleri arasında özel araçla ulaşım ve şehirlerarası otobüs ile ulaşım seçenekleri yer almaktadır. 

Amasra'da tarihi yerlere yakın olup birbirinden farklı uygun fiyatları ile göz alıcı oteller için Amasra otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Amasra’ya Özel Araç ile Ulaşım

Amasra’ya özel araçla ulaşım Türkiye’nin tüm şehirlerinden mümkündür. Şehir merkezinden Amasra’ya geçiş ise yaklaşık olarak 15 – 20 dakika sürmektedir. 

İstanbul - Amasra arası yaklaşık 459 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 45 dakika kadar sürmektedir. İstanbul’dan ulaşım 2 farklı güzergahtan gerçekleşmektedir. 1. yol güzergahı, Bolu-Yeniçağa-Mengen-Devrek-Çaycuma-Bartın yolu, 2. yol güzergahı, Bolu-Gerede-Karabük-Safranbolu-Bartın yoludur.

Zonguldak - Amasra arası yaklaşık 107 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 1 saat 50 dakika kadar sürmektedir.

Amasra'da manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Amasra'da gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.

Ankara - Amasra arası yaklaşık 310 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 20 dakika kadar sürmektedir. Ankara’dan ulaşım 2 farklı güzergah üzerinden gerçekleşebilmektedir. 1. yol güzergahı, Gerede-Karabük-Safranbolu-Bartın diğer yol güzergahı ise Gerede-Yeniçağa-Mengen-Devrek-Çaycuma-Bartın’dır.

Eskişehir - Amasra arası yaklaşık 494 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Kocaeli - Amasra arası yaklaşık 369 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 5 saat kadar sürmektedir.

Samsun - Amasra arası yaklaşık 532 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 7 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Kayseri - Amasra arası yaklaşık 628 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika kadar sürmektedir.

Bursa - Amasra arası yaklaşık 469 kilometre mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Amasra'da görkemli ve sizi başka diyarlara götürecek yerler için Amasra gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Amasra’ya Şehirlerarası Otobüs ile Ulaşım

Türkiye’nin tüm şehirlerinden Amasra’ya şehirlerarası otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Büyük şehirlerden direkt Amasra ilçesine şehirlerarası otobüs seferleri yer alırken, diğer şehirlerden Amasra’ya otobüs ile ulaşım için önce Bartın şehir merkezine ulaşmak gerekmektedir. 

Bartın şehir merkezine ulaşımdan sonra şehir merkezinde yer alan otogardan Amasra’ya 30 dakikada bir düzenlenen otobüs seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Amasra’ya ulaşım yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. 

Şehirlerarası otobüsle ulaşımda bilet fiyatları yolculuğun başlangıç noktası ile Amasra arası mesafeye göre değişmektedir. 

Amasra'da lüks mimari tasarımları ile eşsiz açık büfe kahvaltı sunan ve havuzlu otellerin listesini Amasra havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.

En yakın mesafelerden biri olan Zonguldak’tan Bartın otogarına iniş şeklinde gerçekleşecek olan yolculuğun bilet ücreti 18 - 20 TL’dir.

Ankara’dan direkt Amasra Otogarı’na ulaşım imkanı sunan şehirlerarası otobüslerde bilet fiyatları 65 - 70 TL’den başlarken, İstanbul’dan kalkışlarda bilet ücreti 95 - 100 TL’den başlamaktadır. 

Amasra'da yeni evlenen çiftler için romantik balayı tatili seçeneklerini Amasra balayı otelleri sayfasında yer almaktadır.