Sinop'ta Yapılacaklar

Sinop’a gideceğiniz zaman yapabileceğiniz birçok aktivite bulunmaktadır. Özellikle turizm amaçlı giden kişilerin çeşitli aktivitelere katılarak tatillerini daha iyi geçirebilme imkanına sahip olmaktadır.

Sinop denildiği zaman genellikle ilk akıllara gelenler arasında Boyabat pirinci, İnceburun, İnaltı Mağarası, Sarıkum Plajı Gölü ve Hamsilos koyu gibi turistlik yerler gelmektedir.

Sinop'ta gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Sinop otelleri fiyat sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


En Taze Balıkları Tadabilirsiniz: Sinop’un Meşhur Yemekleri

Sırık Kebabı Sırık Kebabı

Sinop’ta yöresel lezzetler de çok çeşitlidir. Yöresel lezzetlerin tadına bakmak isteyen kişilerin ise şehrin dört bir yanında hizmet veren restoranlara uğraması yeterli olacaktır.

Balık restoranları da çok fazla olup en taze balıkları bu restoranlarda yiyebilirsiniz. Birçok restoran Karadeniz’den taze tutulan balıkları sunmaktadır. 


Şehrin Köklü Tarihini Keşfedin: Sinop Tarihi Yerler

Sinop Kalesi Sinop Kalesi

Sinop ülkemizin en kuzeyinde bulunduğu gibi çıkıntısı sayesinde bir yarım ada konumundadır. Şehirde hem birçok doğal güzellik hem de tarihi mekan yer almaktadır. Sinop’un geçmişi hakkında detaylı bilgi alabilmek için bu tarihi yerleri gezebilirsiniz. Tarih turunuza mutlaka eklemeniz önerilen yerler ise Sinop Balatlar Kilisesi, Sinop Kalesi ve Tarihi Sinop Cezaevi’dir. 

Sinop'ta manzaraları ile sizi büyüleyecek ihtişamlı yerler için ekibimizin hazırladığı Sinop'ta gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Sinop’un Temiz Denizlerine Girin: Sinop Plajları

Antik Beach Antik Beach

Sinop’ta hem halk plajı olarak hem de beach olarak denize girilebilecek yerler bulunmaktadır. Bu yüzden huzurlu koylar ve uzun plajlarda da denize girebilirsiniz. Sarıkum, Akliman ve Türkeli plajları bu seçeneklerin en popülerleri arasında yer almaktadır. 


El Emeği Maket Alabilirsiniz: Sinop Yöresel Hediyelik Ürünler

Gemi Maketi Gemi Maketi

Sinop’tan döndüğünüz sırada sevdiğiniz kişilere hediye almak istiyorsanız sizlere el yapımı olan maketleri önerebiliriz. Özellikle gemi figürleri bu noktada çok fazla tercih edilmektedir. Bu gemi maketleri genellikle cezaevinde yatmış olan kişiler tarafından yapılmıştır. Sinop hatırası olarak bu gemi maketlerini alabilirsiniz. 

Sinop'ta muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Sinop gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Türbe Ziyareti Yapmalısınız: Sinop Türbeleri

Çeçe Sultan Türbesi Çeçe Sultan Türbesi

Çeçe Sultan ve Seyit Bilal Türbeleri şehre gittiğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz türbeler arasında yer almaktadır. Çeçe Sultan, Malazgirt Zaferi’nin ardından Anadolu’ya Horasan tarafından gelmiştir. Türbenin yanında ise dilek dileyerek bez bağlanabilecek ağaç bulunmaktadır. 

Sinop'ta yeni evlenen çiftler için romantik balayı tatili seçeneklerini Sinop balayı otelleri sayfasında yer almaktadır.


Balık Tutabilirsiniz: Sinop Olta Balıkçılığı 

Sinop Olta Balıkçılığı Sinop Olta Balıkçılığı

Birçok kişinin en büyük hobileri arasında bulunan balık tutmak ise Sinop’ta yapabileceğiniz en keyifli aktiviteler arasında yer almaktadır. Karadeniz sularından balık tutarak dilerseniz daha sonra tuttuğunuz balıkları pişirerek yiyebilirsiniz. 

Sinop'ta kendinizi ev sıcaklığında hissedebileceğiniz, sorunlarınıza anında çözüm bulabileceğiniz oteller Sinop butik otelleri sayfamızda yer almaktadır.