Sinop Plajları

Sinop doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda yaz tatili yapmak isteyen kişiler için farklı plaj ve beachleri sunmaktadır. Sinop’ta denize girebileceğiniz en güzel yerleri keşfederek, yaz aylarında keyifli bir gezi deneyiminin yanı sıra Karadeniz’in berrak sularında serinleme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Sinop'taki günübirlik eğlenceleriniz için rahat konaklama hizmeti veren otelleri Sinop otel sayfamızda listeledik.


Karakum Plajı

Karakum Plajı Karakum Plajı

Sinop’ta en fazla tercih edilen ve doğal güzelliklerin de arasında yer alan plajlardan biri; Karakum Plajı’dır. Şehir merkezinden sahil boyu giden yolun devamında konumlanmaktadır. 

Karakum adını ise plajın kumlarının siyah olmasından almıştır. Plajda tesis olması da artı özelliklerinden birisidir. 


Sinop DSİ Plajı

Sinop DSİ Plajı Sinop DSİ Plajı

Sinop’un merkezinde yer alan DSİ Plajı, şehrin denize girilecek yerler arasında en güzellerinden biridir. Plaj, yaz aylarında çok fazla talep gördüğü gibi girişi de ücretsizdir. 

Açık duşlar ve soyunma kabinleri konuklara konfor sağlarken, restoran ve kafeteryalar da yer almaktadır. DSİ Plajı’nın suyu dalgasız ve temizdir. Ek olarak şezlong ve şemsiye gibi hizmetler sunulmaktadır.  


Sarıkum Plajı

Sarıkum Plajı Sarıkum Plajı

Sinop’ta Karedeniz’e bakan kıyıda bulunan Sarıkum Plajı, eski otogar tarafından başlayarak Akliman’a kadar uzanmaktadır. Dalgalı denize sahiptir. Turistlerin tercih etmiş olduğu bu plaj kilometrelerce uzunluğu ile ferah bir atmosfer yaratmaktadır.

Giriş sırasında herhangi bir ücret alınmadığı gibi aracıyla gelen kişiler park sorunu yaşamamaktadır.  

Sinop'ta doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Sinop'ta gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.


Marina Beach

Marina Beach Marina Beach

Marina Beach, gündüzleri beach, geceleri ise şezlongların kaldırılmasıyla aile çay bahçesi olarak hizmet vermektedir. Gerze Limanı’nda yer alan işletmede şezlong kiralamak istediğiniz zaman 5 - 6 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bu işletmenin hem güneş alan hem de almayan alanları bulunmaktadır. Çay, limonata ve kahve ise son derece uygun fiyatlara sunulmaktadır.  


Akliman Plajı

Akliman Koyu Akliman Koyu

Akliman Plajı, ormana sıfır bir alanda yer aldığı için ziyaretçilere hem denize girme imkanını hem de orman havasını bir arada sunmaktadır. 

Plajın bir diğer özelliği ise ailecek gidilebilecek bir yer olmasıdır. Denize gittiğiniz zaman ormanlık alanda piknik ve mangal keyfi de yapmanız mümkündür. Akliman Plajı’na giriş ücretsizdir. 


Ayancık Çamurca Plajı

Ayancık Çamurca Plajı Ayancık Çamurca Plajı

Sinop’un Ayancık İlçesi’nde yer alan Çamurca Plajı, şehrin öne çıkan denize girilecek noktalarından biridir. Çevre düzenlemesi yapıldığı için ziyaretçiler burada konfor bulmaktadır.

Plajın sakin atmosferinin yanı sıra dalgasız denizi ise özellikle çocuklu aileler için avantaj sağlamaktadır. 

Sinop'ta binlerce yıllık tarihi yerler ile sizi geçmişe götürecek yerler için Sinop gezi rehberi sayfamızı inceleyebilirsiniz.


Türkeli Plajı

Türkeli Plajı Türkeli Plajı

Sinop’un bir ilçesi olan Türkeli’nin en güzel plajı burasıdır. Merkezi bir yerde olduğu gibi plajın çevresinde yer alan çeşitli tesisler de bulunmaktadır. Bu tesisler sayesinde denize girdiğiniz sırada çeşitli ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkündür. 

Sinop'ta her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Sinop apart oteller sayfamıza uğramayı unutmayın.


Büyük Gerze Plajı

Büyük Gerze Plajı Büyük Gerze Plajı

Sinop Gerze’de bulunan Büyük Gerze Plajı, şehirde denize girilebilecek en temiz ve konforlu alanlardan biridir. Gerze’ye gelen turistler genellikle plajı tercih etmektedir. Plajın suyu temiz olduğu için tercih edilmektedir.  

Sinop'ta merkezi noktalarda yakın havuzlu otellerin listesini Sinop havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Antik Beach

Antik Beach Antik Beach

Sinop Gelincik Mahallesi’nde yer alan Antik Beach’in giriş ücreti 5 TL’dir. Beachte şezlong, şemsiye kiralamak istediğiniz zaman yine 5 - 7 TL talep edilmektedir. Fiyatlar genellikle uygun olduğu gibi aynı zamanda son derece temiz bir alandır.