Sinop Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin orta kesiminde yer almakta ve Türkiye’nin en kuzey ili olma özelliğini taşımaktadır. Şehrin komşuları Samsun, Çorum ve Kastamonu olup, kuzey sınırının tamamı Karadeniz kıyısıdır. 

Karadeniz Bölgesi’nde mutlaka görmeniz gereken şehirlerin arasında ilk sıralarda Sinop yer almaktadır. Sinop’a gitmek istediğiniz zaman deniz yolu, hava yolu ve kara yolu ile ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Sinop'ta gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Sinop oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Sinop’a Özel Araç ile Ulaşım

Sinop ile İstanbul arası yaklaşık olarak 709 kilometredir. Özel aracınızla İstanbul’dan Sinop’a gitmek istediğiniz zaman ortama 10 saatte ulaşım sağlanmaktadır. Sinop ile Ankara arası ise ortalama olarak 490 kilometredir. Özel aracınızla bu mesafeyi 7,5 saatlik bir sürede tamamlamanız mümkündür.

Karadeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden birisi olan Samsun ile Sinop’un arası ise 169 kilometredir. Özel araç ile yolculuk ortalama 2 saat sürmektedir. 

Türkiye’nin tüm şehirlerinden özel araç ile şehre ulaşım mümkün olup, araç veya akıllı telefonlarda yer alan navigasyon uygulamaları en kısa yol seçeneklerini sunmaktadır. 

Sinop'ta bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak için Sinop'ta gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Sinop’a Otobüs ile Ulaşım

Sinop’a karayolu ile giderken tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise; şehirlerarası otobüslerdir. Şehre her gün büyükşehirlerden otobüs kalkmaktadır. Aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’nde yer alan diğer şehirlerden otobüs ile ulaşım mümkündür. 

İstanbul’dan Sinop’a otobüs ile gitmek isteyen kişiler bu mesafeyi 10 – 11 saatte tamamlamaktadır. Ankara ile Sinop arası ise ortalama 8 saat kadar sürmektedir. Sinop Şehirlerarası Otobüs Terminali ise Ayancık Karayolu üzerinde yer almaktadır. Terminalden merkeze ve ilçelere dolmuşlar çok kısa süre içerisinde ulaşma olanağı sunmaktadır.  

Sinop'ta aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Sinop gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.

Sinop’a gideceğiniz sırada güzergah üzerinde genellikle trafik olmamaktadır. Fakat dini bayramlarda ve uzun yaz tatili olduğu dönemlerde şehre giden yolda trafik olabilir.

Sinop otobüs biletlerinin fiyatları ise tercih edeceğiniz turizm şirketine, gideceğiniz zamana ve hangi şehirden gideceğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. İstanbul – Sinop arası otobüs bileti fiyatları ortalama 100 – 130 TL arasındadır. Ankara’dan hareket edecek yolcular içinse bilet ücretleri 60 – 100 TL ortalamasındadır. 

Sinop'ta dinlenmek ve uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz o hayalinizdeki tatili yapmak için Sinop tatil otelleri sayfasına göz atmayı unutmayın.


Sinop’a Havayolu ile Ulaşım

Sinop’a daha kısa sürede ulaşmak istiyorsanız havayolunu tercih etmeniz önerilmektedir. Sinop Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 8 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından merkeze dolmuşlar gittiği gibi aynı zamanda taksi ile de şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Taksi ile ulaşım ücreti 35 – 40 TL’dir.  

Sinop Havalimanı’na sadece İstanbul üzerinden aktarmasız şekilde uçuş yapılmaktadır. Diğer şehirlerden gelmek isteyen kişiler İstanbul aktarmalı olarak gidebilmektedir. İstanbul – Sinop yolculuğu ise yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika sürmektedir. 

Uçak bileti fiyatları ise satın alınan zamana göre değişim göstermektedir. Tatil günlerinde ve dini bayramlardan önce bilet fiyatlarında artış olmaktadır. 

Sinop'ta gezilecek yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için Sinop apart oteller sayfasından birini tercih edebilirsiniz.