Silivri Aktiviteler

İstanbullular için popüler tatil duraklarından biri olan Silivri ilçesi, özellikle yaz aylarında, buraya gelen ziyaretçiler ve yazlıkçılar ile yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır.

Plajları, eğlence mekanları, deniz kenarına konumlandırılmış et ve balık restoranlarına ek olarak, Silivri’de gerçekleştirebileceğiniz farklı aktivite seçenekleri de bulunmaktadır. 

Deniz kenarında yer alan Silivri ilçesinde; rüzgar sörfü ya da dalış gibi çeşitli su sporları yapabilir, ilçede gelenekselleşen Yoğurt Festivali’ne katılabilir, ata binebilir, golf oynayabilir, tiyatro, gösteri ve çeşitli etkinliklere katılabilir, kamp yapabilir, lunaparkta eğlenebilir, yamaç paraşütü yapabilir, balığa çıkabilir, tekne turu yapabilir, Silivri Foto Safari Fotoğraf Festivali’ne katılabilir ya da dilerseniz, çocuklarınızla birlikte Kakiri Cafe’de çeşitli oyunlara dahil olarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Silivri'de gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Silivri otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Semizkum Mocamp

Semizkum Mocamp Plajı Semizkum Mocamp Plajı

Silivri ilçesinde Semizkum mevkiinde yer alan Semizkum Mocamp, deniz kenarında kamp yapmanıza olanak sağlayan bir işletmedir. 

Buraya geldiğinizde, 250 metre uzunluğundaki plajında güneşlenebilir, denize girebilir, piknik masalarını kullanabilirsiniz. 

Burada; karavanda konaklama, pansiyon tipi konaklama ya da kamp kurma olanakları da bulunmaktadır. 

Semizkum Mocamp’te ayrıca; canlı müzik, rüzgar sörfü ve voleybol sahası gibi olanaklar da mevcuttur. 


Silivri Plajları

Silivri Plajları Silivri Plajları

Silivri’de gerçekleştirebileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri yüzmedir. 

İlçede bulunan halk plajları ve özel plajlara giriş yaparak, denize girebilir, güneşlenebilir ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

Silivri’de denize girebileceğiniz plajlar; Silivri Plajı, Semizkum Mocamp ve Gümüşyaka Halk Plajı’dır. 

Silivri Plajı’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

Semizkum Mocamp’ın plajına giriş ücreti ortalama 30 TL’dir ve burada şezlong ve şemsiye kullanımı için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. 

Gümüşyaka Halk Plajı’na giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. 

İstanbul'da gezilecek muhteşem yerlere yakın uygun fiyatlı konaklama hizmetleri için İstanbul otel fiyatları listemize göz atabilirsiniz.


Silivri Yoğurt Festivali

Silivri Yoğurt Festivali Etkinlikleri Silivri Yoğurt Festivali Etkinlikleri

Silivri’de, 1960’lı yılların başından beri düzenlenen Yoğurt Festivali; her yıl çeşitli yarışmalar, gösteriler, etkinlikler, konserler ve turnuvalar eşliğinde, yaz aylarında gerçekleştirilmektedir.  

Silivri’nin meşhur yoğurdunu tanıtmak ve ilçeye canlılık kazandırmak için gerçekleştirilen Silivri Yoğurt Festivali’nde, pek çok ünlü isim de sahne almaktadır. 

Festival süresince gerçekleştirilen konser ve çeşitli etkinliklerin dışında; yoğurt mayalama yarışması, yoğurt yeme karışması gibi çeşitli ödüllü yarışmalar da gerçekleştirilmektedir. 

Silivri Yoğurt Festivali’ne katılım ücretsizdir. 


Balık Avı Turları

Balık Avı Turları Balık Avı Turları

Silivri gezinizde gerçekleştirebileceğiniz aktivitelerden biri de balık tutmaktır. 

Silivri’nin bazı köylerinde bulunan avlak yerlerine giderek balık avına çıkabilir ve denizin üzerinde balık tutarken keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. 

Büyük balık tutmanın zor olduğu Silivri ilçesine geldiğinizde, özellikle de ilkbahar ve sonbahar aylarında en lezzetli balıkları bulabilirsiniz.

Silivri'ye uğradığınızda gezilmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. Silivri'de gezilecek yerler yazısına göz atabilirsiniz.


Önder Yılmaz Sahnesi

Önder Yılmaz Sahnesi Önder Yılmaz Sahnesi

Silivri’de Piri Mehmet Paşa Mahallesi’nde yer alan Önder Yılmaz Sahnesi; ilçede tiyatro, gösteri, seminer ve konser gibi çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği bir kültür merkezidir. 

Tarihi 16. yüzyıla kadar dayanan ve Cumhuriyet döneminde yoğurthane olarak kullanılan bir binada yer alan Önder Yılmaz Sahnesi, Silivri’nin ilk tiyatro merkezidir. 

Silivri’nin tiyatro merkezi olarak hizmet veren Önder Yılmaz Sahnesi, Silivri Belediyesi’nin katkısı ile açılmıştır. 

Burada gerçekleştirilen güncel tiyatro ve etkinlik takvimi ve bilet fiyatları için kültür merkezinin resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Yamaç Paraşütü

Silivri ilçesinde, Kale Park yanında bulunan alanda yapılan yamaç paraşütü hem ilçenin yerlileri hem de burayı ziyarete gelen adrenalin tutkunlarının tercih ettiği bir aktivitedir. 

Alandan çıkış yaparak, denizin üzerinde keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayan yamaç paraşütü, ortalama 20 dakika sürmektedir ve fiyatı ortalama 150 TL’dir. 

Şehir merkezine hem uzak hem de yakın bir konumda bulunan Silivri’de yapacağınız yamaç paraşütü aktivitesi, Marmara Denizi’nin üzerinde eşsiz manzaranın ve adrenalin dolu dakikaların tadını çıkarmanıza olanak sunmaktadır.

Silivri'de aileniz ile birlikte güzel bir vakit geçirmek için ekibimizin hazırlamış olduğu Silivri gezi rehberi sayfasını incelemeyi unutmayın.


Klassis Golf Club

Klassis Golf Club Klassis Golf Club

Silivri ilçesinde Seymen Mahallesi mevkiinde yer alan Klassis Golf Club, 1700 dönümlük arazi üzerine kurulu bir golf kulübüdür. 

Şehir merkezine biraz uzak olmakla birlikte, Silivri ilçe merkezine yakın bir konumdadır. 

Konaklama seçeneklerinin de bulunduğu Klassis Golf Club’a geldiğinizde, golf eğitimi alabilir ve keyifli bir sahada golf deneyimi yaşayabilirsiniz. 


Mustang Binicilik Kulübü

Binicilik Kulübü Binicilik Kulübü

Silivri ilçesinde Alipaşa Mahallesi mevkiinde bulunan Mustang Binicilik Kulübü, ata binmeyi seven ve atlara ilgi duyanlar için, büyük bir binicilik kulübüdür. 

Ücretsiz olarak ata binebileceğiniz ya da dilerseniz ata binme konusunda eğitim alabileceğiniz Mustang Binicilik Kulübü; hem çocuklu aileler hem de arkadaş grupları tarafından tercih edilmektedir. 

İstanbul'a gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerleri ekibimiz sizin için hazırladı. İstanbul gezi rehberi sayfasını kontrol edebilirsiniz.


Rüzgar Sörf Okulu

Rüzgar Sörfü Rüzgar Sörfü

Silivri sahilinde rüzgar sörfü yapma olanağı bulunmaktadır. 

Rüzgar sörfüne başlamak isteyen yediden yetmişe herkese hitap eden Rüzgar Sörf Okulu’nda; 1-2-4 ve 6 saatlik eğitimler alabilir ve ardından rüzgar sörfü yapmaya başlayabilirsiniz. 

Temel eğitimler sırasında; rüzgar sörfü hakkında genel bilgi, hava ve rüzgar bilgisi, temel dönüşümler, çıkış noktasına nasıl dönüleceği ve denizde yelken ile sörfe başlangıç eğitimleri verilmektedir. 

Rüzgar Sörf Okulu’nda saatlik ders ücreti ortalama 150 TL, 2 saatlik ders ücreti ortalama 250 TL, 4 saatlik eğitim ücreti ortalama 450 TL ve 6 saatlik ders ücreti ortalama 600 TL’dir. 

Silivri'de her bütçeye uygun fiyatları ile rahat konaklama hizmetleri sunan yerler için Silivri pansiyon sayfamıza göz atabilirsiniz.


Silivri Lunaparkı

Silivri Lunaparkı Silivri Lunaparkı

Silivri ilçesinde Yeni Mahalle mevkiinde yer alan Silivri Lunaparkı, çocuklu aileler ve çocukluğuna dönmek isteyen yetişkinler için keyifli bir oyun ve aktivite alanıdır. 

Dönme dolap, gondol, kule, çarpışan arabalar, etek gibi eğlenceli oyuncakların yer aldığı Silivri Lunaparkı, özellikle nüfusun arttığı yaz aylarında oldukça kalabalık olabilmektedir. 


Tekne Turu

Tekne Turu Tekne Turu

İstanbul’da Marmara Denizi kıyılarında yer alan Silivri ilçesi, deniz kıyısı ile denize girebileceğiniz ve tekne kiralayıp deniz turu yapabileceğiniz bir işletmedir. 

Özel anlarınız, parti, doğum günü, kokteyl ve nişan gibi etkinlikler için yapabileceğiniz tekne turlarını, İstanbul Boğazı’nda keyifli bir gezi için de tercih edebilirsiniz. 

Silivri’de tekne kiralama fiyatları ortalama 500 TL ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir. 


Silivri Foto Safari Fotoğraf Festivali

Silivri Foto Safari Fotoğraf Festivali Silivri Foto Safari Fotoğraf Festivali

2018 yılında birincisi düzenlenen Silivri Foto Safari Fotoğraf Festivali, Silivri’nin güzelliklerinin fotoğraflanması için düzenlenmektedir. 

Ülkenin pek çok farklı ilinden gelen fotoğrafçıların geldiği festivalde, çekilen fotoğraflar bir jüri tarafından değerlendirilmekte ve kazananlar çeşitli ödüllerle ödüllendirilmektedir. 

Festivalde gerçekleştirilen yarışmaya katılım 7 fotoğraf ile sınırlandırılmıştır. 

Yarışmada; 5000 TL, 1000 TL ve 300 TL olmak üzere toplamda 40 kişiye ödül dağıtılmaktadır. 

Silivri'de ailenizle beraber doğa ile iç içe mekanlara yakın her şey dahil bir tatil yapmak için Silivri tatil köyleri listemize göz gezdirebilirsiniz.


Kakiri Cafe

Kakiri Cafe Kakiri Cafe

Türkiye’nin en büyük kapalı oyun parkı olarak Silivri’de hizmet veren Kakiri Cafe, bir buçuk dönümlük bir alan üzerine kuruludur. 

Çocuklar için bir eğlence ve aktivite alanı olarak hizmet veren Kakiri Cafe; 0-12 yaş çocuklara güvenle oyun oynayabilecekleri bir tesis sunmaktadır. 

Farklı aktivitelerin gerçekleştirildiği tesiste ayrıca; jetonlu oyuncaklar, tırmanma ve zıplama gibi oyunlar da yer almaktadır. 

Tesisin içerisinde, çocukları ile birlikte gelen yetişkinler için dinlenme alanlar ve kafeterya da bulunmaktadır. 

Kakiri Cafe, Silivri’de Cumhuriyet Mahallesi mevkiinde yer almaktadır.  


Silivri Belediyesi Kültür Merkezi

Tiyatro, sergi, gösteri, söyleşi gibi etkinliklerin düzenlendiği Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, Silivri halkının yanı sıra, ilçeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirleri de ağırlamaktadır. 

Yetişkin ve çocuk tiyatroları, çeşitleri sergiler, çocuk gösterileri, atölye çalışmaları ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’nin güncel etkinlik takvimi ve bilet fiyatları hakkında bilgi için, kültür merkezinin resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz.