Silivri Kahvaltı Mekanları

İstanbul’un Avrupa yakasında, şehrin sahil şeridinde yer alan ilçelerden biri olan Silivri; nüfusu yaz aylarında gelen yazlıkçılar ile artış gösteren, İstanbullular için en popüler tatil bölgelerinden biridir.

Sahil kenarında yer alan mekanları ile, güne keyifli bir kahvaltı ile başlayabileceğiniz Silivri’de; deniz manzaralı restoran ve kafelerin dışında, menemenciler, kahvaltı salonları ve pastaneler de bulunmaktadır. 

Her damak zevkine ve bütçeye uygun kahvaltı seçenekleri bulabileceğiniz Silivri’de; serpme kahvaltı, açık büfe kahvaltı ve köy kahvaltısı servisi yapan mekanlar da bulunmaktadır. 

Silivri'de gezilecek yerlere yakın, açık büfe imkanları ile herkese hitap edecek mükemmel dizaynlı oteller için Silivri otelleri fiyat sayfamızı kontrol edebilirsiniz.


Ekonomik Kahvaltı: Küpeşte

Silivri’de sahil kenarında yer alan mekanlardan biri olan Küpeşte, 10:00 ile 00:00 saatleri arasında açıktır. 

Kahvaltı çeşitleri ile de tercih edebileceğiniz Küpeşte’de; peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, söğüş salata, reçel çeşitleri, haşlanmış yumurta, tereyağı, bal- kaymak, şarküteri ürünleri, kuruyemiş ve meyveler, börek ve sınırsız çay eşliğinde servis edilen kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 20 TL’dir. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; sahanda sucuk, sucuklu yumurta, menemen, peynirli yumurta, sahanda yumurta, tost çeşitleri ve sigara böreği gibi seçenekler de mevcuttur. 

Adres: Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Kazım Koyuncu Yürüyüş Yolu, No 36, Silivri Merkez, Istanbul

Deniz kenarına yakın ve muhteşem görünümlü otellerde eğlenceli aktiviteler ile keyif alabileceğiniz İstanbul bölgesi otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Menemen Lezzeti: Menemenci Alaattin

Silivri’de, Ortaköy Merkez Mahallesi mevkiinde yer alan Menemenci Alaattin, iç ve dış mekanı ile hizmet veren bir mekandır. 

24 saat açık olarak hizmet veren mekanın en ünlü lezzeti, menemen çeşitleridir. 

Et mangal, köfte, ev yemeklerinin de yer aldığı mekanın kahvaltı menüsünde; menemen yanı sıra omlet ve sahanda yumurta gibi alternatifler de mevcuttur. 

Menemenci Alaattin’de iki kişilik kahvaltı için ortalama 40 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Adres: Ortaköy Merkez Mahallesi, Avrupa Otoyolu, Metro Turizm Selimpaşa Dinlenme Tesisleri, Silivri Merkez, İstanbul

Silivri'nin bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak ve keyifli tatil için Silivri'de gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.


Köy Kahvaltısı: Beyzade Cafe

Silivri ilçe merkezinde, sahil şeridinde yer alan mekanlardan biri olan Beyzade Cafe, zengin ve uygun fiyatlı menüsü ile tercih edilmektedir. 

06:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veren mekanın kahvaltı menüsünde; köy kahvaltısı, omlet, menemen, börek çeşitleri gibi alternatifler mevcuttur. 

Peynir çeşitleri, sahanda yumurta, menemen, sucuklu yumurta, kızartma tabağı, tereyağı- bal, reçel ve ezme çeşitleri, söğüş tabağı, börek çeşitleri, yeşillik tabağı gibi seçenekler ile servis edilen köy kahvaltısının fiyatı ortalama 35 TL’dir. 

Burada, iki kişilik kahvaltı için ortalama 35 TL ödemeniz gerekmektedir.

Adres: Piri Mehmet Paşa Mahallesi, İnönü Caddesi, Silivri Merkez, İstanbul

Silivri'de muhteşem manzaraları ile sizi farklı diyarlara götürecek gezi rehberi için Silivri gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Çeşit Çeşit Kahvaltı: Dilek Pastanesi

Silivri ilçe merkezinde yer alan Dilek Pastanesi, zengin yemek menüsü ile tercih edilmektedir. 

07:00 ile 01:00 saatleri arasında açık olan mekan; restoran, kafe ve pastane konsepti ile hizmet vermektedir. 

Kahvaltı menülerinde; serpme kahvaltı, hafif kahvaltı tabağı, su börekli kahvaltı tabağı, lüks kahvaltı tepsisi, menemen, sucuklu yumurta, omlet çeşitleri, bazlama tost, poğaça, kruvasan, açma, ev börekleri, tuzlu kurabiyeler, mini poğaçalar gibi alternatifler mevcuttur. 

Tereyağlı su böreği, kol böreği, havuçlu kek, şarküteri tabağı, tereyağı, bal, ezme çeşitleri, peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, reçel, söğüş salata, tereyağlı menemen ve 4 bardak ücretsiz çay eşliğinde servis edilen iki kişilik serpme kahvaltının fiyatı ortalama 75 TL’dir. 

Burada, iki kişilik yemek için ortalama 80 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Adres: Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Hacı Pervane Caddesi, No 33, Silivri, İstanbul

Kesinlikle gitmeniz gereken yerleri rahatça keşfetmek için İstanbul gezi rehberi sayfamıza uğramayı unutmayın.


Kahvaltının Adresi: Birtek Kahvaltıcım

İlçe merkezinde, sahil şeridinde yer alan mekanlardan biri olan Birtek Kahvaltıcım, 06:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Güne erken başladığınız Silivri gezinizde, sabahın erken saatlerinde, deniz kenarında keyifli bir kahvaltı yapmak için, Birtek Kahvaltıcım’ı tercih edebilirsiniz. 

Menülerinde; serpme kahvaltının kişi başı fiyatı ortalama 20 TL, 10 dilimli sucuklu yumurta ortalama 20 TL, menemen çeşitleri ortalama 12 TL, pastırmalı yumurta ortalama 25 TL’dir. 

Adres: Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 23/B, Silivri Merkez, Istanbul

Silivri'de merkezi noktalarda yakın bir çok aktiviteleri bir arada bulunduran, havuzlu otellerin listesini Silivri havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.


Serpme Kahvaltı: Moody's Cafe & Restaurant

Moody's Cafe & Restaurant, Silivri ilçesinde, sahil şeridinde yer almaktadır. 

10:00 ile 21:00 saatleri arasında hizmet veren mekân, restoran ve kafe konsepti ile hizmet vermektedir. 

Kahvaltı servisinin de yapıldığı menülerinde; klasik kahvaltı tabağı ortalama 18 TL ve serpme kahvaltı ortalama 22 TL’dir. 

Serpme kahvaltı seçenekleri arasında; peynir çeşitleri, şarküteri çeşitleri, zeytin, bal-kaymak, tahin pekmez, çikolata, reçel çeşitleri, güveçte kaşarlı yumurta, sahanda sucuk, zahter, acuka, kuruyemiş ve kuru meyveler yer almaktadır. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; yumurta çeşitleri, omlet, tost çeşitleri ve atıştırmalık seçenekler de yer almaktadır. 

Burada, iki kişilik kahvaltı için ortalama 50 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Adres: Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 35, Silivri Merkez, Istanbul

Silivri'de içerisinde bir çok aktiviteye izin veren ailenizle keyifli zamanlar geçirmenize imkan sağlayan Silivri tatil otelleri seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.


Sahilde Kahvaltı: Majestic Restaurant & Cafe

Majestic Restaurant & Cafe; Silivri’de, deniz kenarında yer alan konumu ve kumsaldaki masaları ile deniz kenarında kahvaltı olanağı sunmaktadır. 

09:30 ile 00:00 saatleri arasında açık olan mekânda, iki kişilik yemek için ortalama 100 TL ödemeniz gerekmektedir. 

Kahvaltı çeşitlerinin de yer aldığı mekanda; hellim peyniri, sahanda yumurta, sahanda sucuk, börek, sosis, peynir ve söğüş salata eşliğinde servis edilen kahvaltı tabağının fiyatı ortalama 30 TL’dir. 

Kahvaltı menülerinde ayrıca; tost çeşitleri, menemen, omlet ve sahanda yumurta gibi seçenekler de mevcuttur. 

Adres: Selimpaşa Merkez Mh., 34590 Silivri/İstanbul